Strona głównaKultura HiszpaniiHiszpańskie święta i tradycjeEl Marrano de San Antón i jego główna bohaterka, świnia!

El Marrano de San Antón i jego główna bohaterka, świnia!

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

80 km od Salamanki, w regionie Kastylia i León leży La Alberca. Niby zwykłe miasteczko. Niby takie jak wszystkie. A jednak czasami jego malowniczymi uliczkami przechadza się… świnia!

El Marrano de San Antón to święto, które co roku obchodzone jest tutaj 13 czerwca. Główną jego tradycją jest wypuszczanie pobłogosławionej wcześniej świni (zwanej garrapato lub marrano), która będzie cieszyć się wolnością na ulicach miasteczka przez kolejne miesiące tego roku. Osobami odpowiedzialnymi za dokarmianie zwierzęcia są sami mieszkańcy oraz turyści. Zdarza się także, że ci pierwsi zapewniają świni schronienie nocą.

Jak przebiega żywot głównej bohaterki El Marrano de San Antón?

Wydaje się, że całkiem przyzwoicie. Wiele osobników osiąga wagę ponad 150kg. Ciepły klimat Hiszpanii również sprzyja życiu świni, a pozytywne nastawienie mieszkańców zapewnia jej swobodę i bezpieczeństwo.

Upływające w beztrosce i lenistwie życie świni dobiega końca wraz z nadejściem 17 stycznia. Dawniej zwierzę było przekazywane najuboższej rodzinie w miasteczku. Dziś przeprowadzana jest licytacja, z której dochód przeznaczany jest na prace społeczne lub na potrzeby organizacji pozarządowych.

Na koniec krótkie wideo, w którym możesz zobaczyć bohaterkę San Antón, a na sam koniec usłyszeć popularne hiszpańskie powiedzenie. Zgadniesz jakie?

Hotele w Kastylia i León


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w Kastylia i León

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Kastylia i León składa się z dziewięciu prowincji. Wśród nich jest wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
ÁvilaPopularne miasta: Ávila, Bonilla de la Sierra, Alba de Tormes
BurgosPopularne miasta: BurgosSanto Domingo de Silos
LeónPopularne miasta: LeónLas Médulas
PalenciaPopularne miasta: Palencia
SalamankaPopularne miasta: Salamanka
SegowiaPopularne miasta: Segowia
SoriaPopularne miasta: Soria
ValladolidPopularne miasta: Valladolid
ZamoraPopularne miasta: Zamora
Zobacz także: Salto del Colacho, El Marrano de San Antón, Szlak Ruta del Ceres,
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne