Strona głównaChileValle Nevado - Sporty zimowe i zachwycające widoki

Valle Nevado – Sporty zimowe i zachwycające widoki

Szukacie nieoczywistego miejsca na przeżycie narciarskiej przygody? Zapraszam do Valle Nevado, chilijskiej Śnieżnej Doliny, gdzie sezon zimowy trwa od czerwca do października! 

Valle Nevado to jeden z najpopularniejszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich, którymi może poszczycić się Ameryka Południowa. Znajduje się on 46 kilometrów na wschód od Santiago – stolicy Chile. Lokalizacja w sercu Andów na wysokości ponad 3000 m n.p.m. gwarantuje odwiedzającym przepiękne krajobrazy oraz doskonałą jakość śniegu. 

WARTO WIEDZIEĆ: Ośrodek powstał w 1988 roku. Został założone przez grupę francuskich biznesmenów, dla których inspiracją był alpejski Les Arcs.

Atrakcje turystyczne 

Valle Nevado dysponuje 9300 hektarami terenów narciarskich, co przekłada się na 37 kilometrów tras, które podzielono według stopnia trudności. Odwiedzający mają do dyspozycji 40 tras zjazdowych, kolej gondolową, a także wypożyczalnię sprzętu.

Stok narciarski Valle Nevado
Stok narciarski Valle Nevado

Miłośnikom sportów ekstremalnych ośrodek oferuje możliwość uprawiania skialpinizmu oraz heliskiingu. Wszystko pod okiem doświadczonych przewodników górskich, a także z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń bezpieczeństwa, takich jak Air Bag. Poza głównym sezonem, czyli podczas chilijskiego lata, dostępne są takie aktywności jak trekking po Andach czy kolarstwo górskie.

Valle Nevado dysponuje aż 9300 hektarami terenów narciarskich
Valle Nevado dysponuje aż 9300 hektarami terenów narciarskich

W ośrodku znajduje się szkoła narciarska i snowboardowa o ponad trzydziestoletniej tradycji, która stała się punktem odniesienia dla innych instytucji tego typu. Oferuje ona szeroki wachlarz usług: od zajęć narciarskich i snowboardowych dla dorosłych, poprzez szkółkę dla dzieci (grupa wiekowa: 4-11 lat), do nauki skialpinizmu czy heliskiingu. Ośrodek zatrudnia ponad 150 instruktorów o najwyższym poziomie certyfikacji, którzy władają przynajmniej dwoma językami.

WARTO WIEDZIEĆ: W ośrodku działają liczne restauracje, które serwują nie tylko kuchnię chilijską, ale też włoską czy francuską. To m.in. o: „La Fourchette”, „Monte Bianco Ristorante”, „Restaurant Sur”, „Mirador del Plomo”, „Bajo Zero”, oraz „La Leñera”.

Informacje praktyczne

Valle Nevado na mapie

Odkryj Chile

Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY