Strona głównaKultura HiszpaniiMuzykaEnrique Iglesias - Skazany na bycie Idolem

Enrique Iglesias – Skazany na bycie Idolem

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy hiszpańskojęzycznych na świecie, syn słynnego ojca i bożyszcze wielu kobiet. Niedawno skończył 41 lat i znów atakuje scenę muzyczną!

Enrique Iglesias urodził się 1975 roku w Madrycie. Jest synem słynnego hiszpańskiego piosenkarza, Julio Iglesiasa i filipińskiej dziennikarki, Isabel Preysler. Częste porównania do ojca towarzyszyły mu zwłaszcza na początku kariery. Enrique bardzo szybko zaczął przejawiać zainteresowanie śpiewem, pierwsze piosenki nagrywał mając już 13 lat!

Chłopak szybko zaczął myśleć o rozpoczęciu profesjonalnej kariery. Nie obyło się jednak bez problemów – nie miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby wydać swoje demo. Z pomocą przyszła jednak… była opiekunka Enrique, która udzieliła mu pożyczki w wysokości $2000. Było warto. Nagrany materiał szybko przykuł uwagę producentów.

Swój pierwszy album, zatytułowany po prostu Enrique Iglesias piosenkarz wydał w 1995 roku. Chociaż wokalista wydał później kolejne dwie płyty, na swój wielki sukces musiał czekać do 1999 roku. Wtedy też światło dzienne ujrzała piosenka Bailamos, w której wokalista po raz pierwszy śpiewał po angielsku. Utwór okazał się wielkim hitem i początkiem prawdziwej kariery.

Kariera zawsze żywa

Przez lata piosenkarz współpracował z wieloma gwiazdami światowego formatu, między innymi z Whitney Houston, Lionelem Ritchie, Ciarą, Pitbullem czy Usherem. Do jego największych i najbardziej znanych hitów można zaliczyć takie piosenki jak Hero, Tired of being sorry, I like it, czy Dirty dancer.

Enrique jest także laureatem wielu muzycznych nagród – wśród nich znalazły się chociażby Grammy i Latin Grammy. Piosenkarz jednak bynajmniej nie spoczywa na laurach! Jego ostatnim albumem jest płyta Sex and Love, wydana w 2014 roku. To z niej pochodzi między innymi wielki hit Bailando, którego hiszpańska wersja osiągnęła już ponad miliard wyświetleń na Youtubie!

Kobieciarz czy nie?

Chociaż Enrique Iglesias był i nadal jest obiektem westchnień wielu kobiet na całym świecie, w świecie show-biznesu nie ma opinii kobieciarza. Jak na tamtejsze standardy można określić go mianem stałego w uczuciach. Chociaż na liście jego partnerek znajdziemy między innymi Sofię Vergarę czy Jennifer Love-Hewitt, to jego najdłuższym związkiem jest ten z rosyjską tenisistką, Anna Kurnikovą. Para poznała się w 2001 roku. W 2014 roku świat obiegły plotki o ich rzekomym rozstaniu, które jednak nigdy nie zostały potwierdzone przez żadną ze stron.

Muzyka latynoamerykańska

Chociaż Enrique Iglesias prawie całe swoje życie mieszkał w USA (przeprowadził się do ojca do Miami już w wieku 7 lat), nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Na każdej z płyt wokalisty znajdziemy utwory nagrane w języku hiszpańskim, które cieszą się nie mniejszą popularnością niż jego anglojęzyczne hity. Iglesias cieszy się też uznaniem w środowisku muzyki latynoamerykańskiej – doczekał się już 5 nagród Latin Grammy.

W kwietniu tego roku piosenkarz wydał kolejny singiel, także w języku hiszpańskim – Duele el corazón. Czas pokaże, czy piosenka okaże się hitem na miarę słynnego Bailando. Jak na razie zarówno na polskich jak i światowych listach przebojów ma się całkiem dobrze!

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY