Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychJakie ubezpieczenie turystyczne na City Break w Barcelonie?

Jakie ubezpieczenie turystyczne na City Break w Barcelonie?

City Break w Barcelonie to idealny pomysł na spędzenie weekendu pod znakiem niezapomnianych wrażeń. Stolica Katalonii kusi nie tylko wyjątkowymi zabytkami, ale także nadmorskim klimatem z setkami klimatycznych restauracji w tle. Tu można dobrze zjeść, posłuchać wyjątkowej muzyki i poznać niesamowicie ciekawą kulturę. Krótki wypad naładuje więc  nasze endorfinowe baterie na cały rok.

1. City Break – o czym mowa w praktyce?
2. Barcelona – idealne miejsce nawet na krótki urlop
3. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – jak wybrać najlepsze?

City Break – o czym mowa w praktyce?

Wyjazd za granicę nie musi być tożsamy z hasłem długie wakacje. Z powodzeniem możemy naładować baterie i zwiedzić piękne miejsca w weekend. Mowa o city break. Zazwyczaj jest on organizowany bez pomocy biura podróży, niemniej nie jest to wyznacznik. Motywacja jest jedna – stawianie na moc atrakcji – bez względu na to czy mówimy o zwiedzaniu miasta, shoppingu czy też błogim wypoczynku.

Co ważne, na weekendowy trip możemy wybrać się o każdej porze roku – ogranicza nas jedynie budżet i indywidualne preferencje. Nie bez znaczenia pozostaje jednak kierunek wojaży. Wśród najbardziej popularnych wymieniane są największe europejskie stolice, w tym Berlin, Paryż, Wiedeń, Madryt, Londyn, Praga czy też Barcelona. 

Barcelona – idealne miejsce nawet na krótki urlop

Wśród największych atrakcji Barcelony warto wymienić m.in. XIX – wieczny plac Plaça de Catalunya z niesamowitą architekturą w tle, która zapiera dech w piersiach. Nie można też przejść obojętnie obok artystycznego bulwaru La Rambla znajdujący się na południu miasta. Można z powodzeniem uznać go za najpopularniejszą hiszpańską ulicę z niesamowitymi zabytkami i pięknem przyrody. Można tu odetchnąć od miejskiego zgiełku w towarzystwie drzew, które tworzą aleję dającą jakże przyjemny cień. Można śmiało powiedzieć, że znajdziemy tu istny kalejdoskop hiszpańskiego temperamentu i ferii barw, które malowane są przez tutejszych handlarzy czy też artystów ulicznych. 

Barri Gòtic to kolejny obowiązkowy punkt na mapie weekendowej wycieczki po Barcelonie. To spotkanie z gotycką sztuką i średniowiecznym centrum Starego Miasta. 

Warto wybrać się także do centrum miasta – Eixample. Jej plan jest zdumiewający – podzielony w kratę. Co ciekawe, każdy tutejszy kwadrat ma dokładnie taki sam wymiar. To niesamowite doznania wzrokowe. 

City Break w Barcelonie nie może obejść się bez wizyty w tak charakterystycznym miejscu jak Sangrada Familia. Jest to jeden z symboli miasta, który został zaprojektowany przez legendarnego architekta – Antonio Gaudiego. Katedra wyróżnia się wysokimi wieżami, które reprezentują każdego z dwunastu apostołów. Z ich szczytu można podziwiać panoramę miasta i zachwycać się jej naturalnym pięknem. Sangrada Familia nie bez powodu znajduje się na liście UNESCO. 

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – jak wybrać najlepsze?

Wśród czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie na wyjazd za granicę należy wymienić koszty leczenia, ratownictwa i transportu. Oznacza to, że jeśli zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi, to ubezpieczyciel pokrywa powstałe koszty. 

Warto także sprawdzić wartość ubezpieczenia NNW – odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek. Nie bez znaczenia pozostaje także to czy mamy w pakiecie Assistance 24 h bez względu na to czy stawiamy na wycieczki weekendowe czy w inne dni tygodnia. City Break można organizować o każdej porze roku, w tym także zimą. Oznacza to, że musimy brać pod uwagę wszelkie możliwe scenariusze. Zanim więc zdecydujesz się na wyjazd, sprawdź ofertę ubezpieczeń, aby wybrać najbardziej optymalne – dopasowane do indywidualnych preferencji. Takie działanie pozwoli na spokojne spędzenie wolnego czasu. 

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY