Kubki marki Hispanico

Zostaw wszystko, bo w tym artykule zabieram Cię na koniec świata! Jedyne czego potrzebujesz to szczypta wyobraźni i wehikuł czasu…

Słupek "0 km" na Cabo Finisterre
Słupek “0 km” na Cabo Finisterre, Galicja

Przylądek Finisterre w średniowieczu uważano za koniec świata. Mówiono o nim „Costa da Morte”, czyli Wybrzeże Śmierci. Za stromymi skałami, piętrzącymi się falami i spowitym mgłą horyzontem miała kryć się otchłań, za którą nie ma już nic. O tym miejscu krążyły legendy. To tutaj uczniowie świętego Jakuba mieli dotrzeć, by otrzymać pozwolenie na pochowanie jego ciała w Santiago de Compostela.

 


Pierwsze pielgrzymki do przylądka Finisterre

Z czasem pielgrzymi odwiedzający to miejsce zaczęli dokonywać rytuału obmycia ciała w zimnej, morskiej wodzie oraz spalenia swoich ubrań i butów.  W ten sposób dokonywało się symboliczne odrodzenie człowieka po przebytej pielgrzymce, którą często wykonywano w ramach pokuty. Z tego też powodu Przylądek Finisterre także dziś znajduje się na szlaku pielgrzymkowym Camino de Santiago. Odwiedzając go, zobaczysz tam słupek wskazujący punkt „0 km” szlaku Camino de Santiago. Tę część Drogi św. Jakuba nazywa się Camino de Finisterre.

 

Loty do Hiszpanii
 

Cabo Finisterre dzisiaj

Latarnia morska na Przylądku Finisterre
Latarnia morska na Przylądku Finisterre spodoba się osobom, które lubią wpatrywać się w romantyczny zachód słońca.

Przylądek Finisterre to obecnie nie tylko ulubione miejsce pielgrzymów, ale także turystów, którzy szukają ucieczki od cywilizacji. Nostalgicznym miejscem jest latarnia morska. Warto odwiedzić także pobliskie miasteczko, w którym możesz znaleźć również nocleg.

 

 

   

Hotele w pobliżu Finisterre

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55     Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w Galicji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Galicja dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
A Coruña Atrakcje: Katedra w Santiago de Compostela, Wieża Herkulesa, Przylądek Finisterre (Cabo Finisterre). Miasta: A Coruña, Santiago de CompostelaSan Andrés de Teixido, A Pobra do Caramiñal.
Lugo Atrakcje: Ribeira Sacra, Playa de las Catedrales. Miasta: Lugo.
Ourense Atrakcje: Ribeira Sacra. Miasta: Ourense, Carballeda de Valdeorras.
Pontevedra Atrakcje: Wyspy Cies. Miasta: Vigo, Pontevedra, Vilagarcía de Arousa, Vila de Cruces.
 
Zobacz również: Droga św. Jakuba (Camino de Santiago), Procesja Otwartych Trumien As Neves, Rías Baixas