Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuzeum Egipskie w Barcelonie i ponad 1100 starożytnych eksponatów

Muzeum Egipskie w Barcelonie i ponad 1100 starożytnych eksponatów

Świątynia Debod w Madrycie to nie jedyna pamiątka ze Starożytnego Egiptu, jaką możecie zobaczyć w Hiszpanii. Aby jeszcze bardziej wgryźć się w tę tematykę, zapraszam do stolicy Katalonii!

Muzeum Egipskie w Barcelonie zostało założone w 1992 roku przez Jordi Closa Llombarta. Celem tego miejsca od początku było przybliżanie wiedzy na temat starożytnych kultur, z największym naciskiem na Starożytny Egipt. W kolekcji muzeum znajduje się ponad 1100 stałych eksponatów, które zostały podzielone na grupy tematyczne i przedstawione w odrębnych salach.

Zwiedzanie Muzeum Egiptu w Barcelonie

Muzeum Egipskie w Barcelonie składa się z parteru i pierwszego piętra (na których znajduje się stała ekspozycja), tarasu na drugim piętrze oraz poziomu -1, gdzie organizowane są wystawy czasowe.

Tak jak wspomniałam wcześniej, stała ekspozycja Muzeum Egiptu w Barcelonie podzielona jest na grupy tematyczne, które poświęcone są między innymi: postaciom różnych faraonów i rodów królewskich, sztuce, biżuterii, ceramice, erotyce, kosmetykom, starożytnym bogom i religii oraz oczywiście kwestiom związanym z pochówkiem i mumifikowaniem ciał.

Na zwiedzanie Muzeum Egipskiego w Barcelonie warto wybrać się z przewodnikiem, który jeszcze lepiej przybliży życie Egipcjan sprzed kilku tysięcy lat. Warto wiedzieć, że Muzeum Egipskie w Barcelonie organizuje także nocne zwiedzanie muzeum.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Muzeum Egipskiego w Barcelonie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: w okresie letnim (25.06-11.09) od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-20:00 i w niedziele w godzinach 10:00-14:00. W okresie zimowym (7.01-21.06 oraz 12.09-30.11) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00 (przerwa od 14:00 do 16:00), w soboty w godzinach 10:00-20:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00-14:00.
  • Adres: Carrer de València, 284, 08007 Barcelona, Hiszpania
  • Kup bilety na GetYourGuide

Muzeum Egipskie na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY