Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuzeum Figur Woskowych w Barcelonie - Odkryj woskowe repliki gwiazd muzyki, sportu...

Muzeum Figur Woskowych w Barcelonie – Odkryj woskowe repliki gwiazd muzyki, sportu i nauki!

Miałeś/aś okazję odwiedzić Muzeum Figur Woskowych w Barcelonie przed 2020 rokiem? Zapomnij o starej wystawie i przy kolejnej wizycie w mieście Gaudiego wpisz je na swoją listę “do zobaczenia”.

Muzeum figur woskowych w Barcelonie to miejsce, gdzie zarówno mali jak i duzi znajdą coś dla siebie. Niedawna renowacja uatrakcyjniła ekspozycję, przy okazji poszerzając grono figur aż do ponad 150! Jeśli Twoim marzeniem jest spotkać Eltona Johna czy Messiego to miejsce pomoże Ci je spełnić!

Tuż przy deptaku La Rambla ukryta uliczka Passatge Banca kryje w sobie Museo de Cera – jedno z najciekawszych miejsc w mieście. Neoklasyczny budynek, w którym mieści się muzeum został stworzony pod Bank Barcelony (stąd też wzięła się nazwa ulicy). Do dziś miejsce to skrywa wiele bogactw dawnej burżuazji barcelońskiej. Dopiero w 1973 roku rozpoczęto nowy projekt, który finalnie przekształcił bank w kolekcję ponad 150 figur woskowych oraz 28 różnych scenerii.

Jeśli wcześniej spotkałeś/aś się z negatywnymi opiniami o Muzeum figur woskowych w Barcelonie, to z pewnością pochodzą one sprzed modernizacji. Sześciomilionowa inwestycja spowodowała wymianę 70% wszystkich figur. Muzeum stało się znane również z faktu, iż jest całkowicie “selfie-friendly”, a gra świateł, dźwięków i dotykowe ekrany zapewniają wielozmysłowe przeżycie, które pozostanie w pamięci na długo.

Dlaczego jest to miejsce idealne dla każdego?

Sami przeczytajcie jakimi sceneriami dysponuje muzeum:

  • Los grandes maestros, czyli wielcy mistrzowie. Tutaj zrobimy sobie zdjęcie z Marią Skłodowską-Curie, Szekspirem, Stephenem Hawkingiem, Fridą Kahlo czy Miguelem Cervantesem;
  • Sala pop stars to miejsce, gdzie zatańczysz z największymi gwiazdami muzyki pop. Michael Jackson, The Beatles, Taylor Swift, Rihanna czy Elton John to tylko niektóre sławy, które tam spotkasz;
  • Sala sport stars, czyli gratka dla fanów sportu. Zagraj w tenisa z Sereną Williams i Rafaelem Nadalem lub w piłkę nożną z Messim;
  • Homenaje a Cataluña, sala całkowicie poświęcona Katalonii. Przedstawia ona najpopularniejsze tradycje katalońskie takie jak festiwal Patum de Berga czy los Castellers, czyli wieże budowane z ludzi.

Sesje specjalne w Muzeum figur woskowych w Barcelonie

Oprócz zwykłego zwiedzania Muzeum Figur Woskowych w Barcelonie kusi także specjalnymi sesjami. Ich tematami przewodnimi są m.in. sztuka iluzji, zjawiska paranormalne, świat horrorów czy studio tajemnic, które ujawni przed Wami największe sekrety charakteryzacji fikcyjnych postaci takich, jak na przykład Frankenstein. Osoby, które znają język hiszpański, mogą wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych, które również mają tam miejsce.

CIEKAWOSTKA: Sam budynek, w którym znajduje się muzeum, jest wart uwagi. Wyjątkowe miejsca dawnego, głównego banku w Barcelonie zostały zaaranżowane na nowo oraz wplecione w tło scenerii. W ten oto sposób w autentycznym sejfie toczy się akcja kultowego serialu La casa de papel.

Muzeum figur woskowych to nie koniec!

Muzeum figur woskowych zwiedzone? W takim razie przed Wami jeszcze trzy inne miejsca, do których warto wstąpić. Do budynku muzeum przylega warsztat, w którym naprawia się zepsute figury. Niczym nieograniczony dostęp do nich sprawia, iż często tracą palce lub całe dłonie, a po wizycie w warsztacie wracają do zwiedzających jak nowe.

Kolejne dwa miejsca to kawiarenki, prawie tak samo magiczne, jak Muzeum Figur Woskowych. Bosque de las hadas i Pasaje del tiempo znajdują się na tej samej ulicy. Pierwsza z nich to fantastyczny las, w którego drzewach mieszkają krasnale. Druga natomiast to awangardowa miejscówka z niesamowitym klimatem, która zabiera nas w podróż w czasie.

Inne muzea figur woskowych w Hiszpanii

Spodobało Ci się muzeum w Barcelonie? To przy kolejnej wizycie może wpadniesz do Madrytu? W tamtejszym Museo de Cera znajduje się aż 450 figur, co czyni je największą kolekcją w Hiszpanii. Znajdziesz je zaraz obok pomnika Krzysztofa Kolumba i stacji metra również jego imienia.

Informacje praktyczne

Muzeum figur woskowych na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY