Muzeum figur woskowych w Madrycie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Po zwiedzeniu klasycznego trio muzeów madryckich, czyli Prado, Thyssen-Bornemisza i Reina Sofia z pewnością najdzie Was ochota na coś lżejszego.

Muzeum figur woskowych w Madrycie to idealna propozycja dla tych, którzy mają ochotę na nieco lżejszą rozrywkę i prześledzenie najważniejszych historycznych wydarzeń, koncertów i scenerii filmowych w niecodzienny sposób.

Utworzone w 1972 roku muzeum liczy ponad 450 figur woskowych przedstawiających znane postacie historyczne, filmowe, bajkowe, sportowców oraz sławnych celebrytów. Znajduje się ono w samym centrum na Paseo de Recoletes zaraz obok Plaza de Colón, dzięki czemu nie sposób go przegapić.

Pierwszą postacią, która zawitała w progi muzeum, był Krzysztof Kolumb. Z czasem powstawało coraz więcej nie tylko samych figur, lecz całych inscenizacji. Obecnie sale muzealne poprowadzą od czasów prehistorycznych poprzez Cesarstwo Rzymskie, Kalifat Kordoby, Królów Katolickich i dynastie Habsburgów i Burbonów, aż po monarchię współczesnego króla  Filipa VI i jego ojca Juana Carlosa. Wśród gwiazd wielkiego ekranu zobaczymy tu między innymi Leonardo di Caprio, Antonio Banderasa czy Brada Pitta.

Idealna atrakcja dla dzieci i dorosłych

Muzeum jest największą frajdą dla najmłodszych, którzy zobaczą tu podobizny swoich ulubieńców z bajek i filmów – rodzinę Simpsonów, Harry’ego Pottera, Królewnę Śnieżkę czy Froda z „Władców Pierścieni”. Wizyta oferuje wielowymiarowe doświadczenie, dzięki efektom dźwiękowym oraz wizualnym takim jak symulatory oraz filmy 3D.

Jedną z wielu atrakcji jest El Tren del Terror, czyli pociąg grozy. Zabierze on Was w podróż od Parku Jurajskiego do Galaktycznej Tawerny, gdzie będziecie świadkami mrożących krew w żyłach morderstw w tle z postaciami takimi jak Hrabia Dracula, Mumia czy Freddy Krueger. Sala Multivisión ukaże przed Wami historię Hiszpanii na 27 projektorach i przy heksafonicznym dźwięku. Ostatnią popisową atrakcją jest natomiast symulator, który w zawrotnym tempie zabiera zwiedzających w głąb ziemi!

CIEKAWOSTKA: Dla bardziej odważnych muzeum otwiera swoje drzwi nocą organizując seans Mentalismo. W ciemnościach wyłącznie z latarkami będziecie mieli do odkrycia całą masę tajemnic, które skrywa muzeum. Legenda głosi, iż jeżeli komuś nie uda się ich odgadnąć, zamienia się w jedną z figur woskowych!

Ceroplastyka, czyli rzeźbienie w wosku

Figury w muzeum są naturalnych rozmiarów, a dzięki zaangażowaniu najznamienitszych artystów do złudzenia przypominają prawdziwe osoby. Oglądając je, z pewnością nasuną Wam się pytania, jak powstają takie dzieła sztuki. Odpowiedzi znajdziecie w samym muzeum, gdzie został przedstawiony proces powstania figur, który trwa zwykle około półtorej miesiąca!

Lubicie tego typu rozrywki? Przy kolejnej podróży do Hiszpanii koniecznie odwiedźcie też Muzeum Figur Woskowych w Barcelonie. Pomimo skromniejszej wystawy w 2020 roku przeszło gruntowną odnowę i obecnie jest jedną z największych atrakcji miasta.

Informacje praktyczne

Hotele w Madrycie


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
MiastoAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
MadrytAtrakcie w Madrycie: Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, Park rozrywki Parque Warner Madrid, Madrid SnowZone, kocia kwiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, Zoo Aquarium Madrid, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie, Muzeum figur woskowych w Madrycie, Pchli targ El Rastro
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El EscorialAtrakcje w San Lorenzo de El Escorial: Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie
 

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne