Królewski Ogród Botaniczny w Madrycie
5 (100%) 1 vote[s]

Oprócz parku Retiro w Madrycie jest jeszcze kilka innych zielonych miejsc na mapie miasta. Jedno z nich jest szczególnie wyjątkowe.

Królewski Ogród Botaniczny w Madrycie (hiszp. Real Jardín Botánico) powstał w 1755 roku z rozkazu króla Fernando VI. Za jego projekt odpowiadali Francesco Sabatini oraz Juan de Villanueva – architekt, który zaprojektował także Muzeum Prado i Królewskie Obserwatorium Astronomiczne.

 

WARTO WIEDZIEĆ: Real Jardín Botánico pierwotnie był położony niedaleko rzeki Manzanares. Dopiero król Carlos III w 1774 roku zdecydował o przeniesieniu ogrodu botanicznego w okolice Paseo del Prado i Atocha, gdzie znajduje się on do dziś.

Doborem roślin w ogrodzie zajmował się botanik (i zarazem chirurg) José Quer. Dzięki licznym podróżom, jakie odbywał po Półwyspie Iberyjskim oraz dzięki kontaktom z innymi europejskimi botanikami udało mu się stworzyć kolekcję ponad 2000 roślin, które dziś możemy podziwiać w ogrodzie.

 

Królewski Ogród Botaniczny – Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: latem (maj-sierpień) od 10:00 do 21:00. W pozostałe miesiące roku do 18:00, 19:00 lub 20:00
  • Adres: Plaza de Murillo, 2, 28014 Madrid, Hiszpania

Popularne hotele - Madryt

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj region Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:  
Miasto Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Madryt Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, park rozrywki Parque Warner Madrid, park śnieżny Madrid SnowZone, kocia kawiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabéu, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie  |  Fiestas de San Isidro  |  Pogoda w Madrycie

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar