Królewski Ogród Botaniczny w Madrycie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Oprócz parku Retiro w Madrycie jest jeszcze kilka innych zielonych miejsc na mapie miasta. Jedno z nich jest szczególnie wyjątkowe.

Królewski Ogród Botaniczny w Madrycie (hiszp. Real Jardín Botánico) powstał w 1755 roku z rozkazu króla Fernando VI. Za jego projekt odpowiadali Francesco Sabatini oraz Juan de Villanueva – architekt, który zaprojektował także Muzeum Prado i Królewskie Obserwatorium Astronomiczne.

Co warto wiedzieć o Królewskim Ogrodzie Botanicznym?

WARTO WIEDZIEĆ: Real Jardín Botánico pierwotnie był położony niedaleko rzeki Manzanares. Dopiero król Carlos III w 1774 roku zdecydował o przeniesieniu ogrodu botanicznego w okolice Paseo del Prado i Atocha, gdzie znajduje się on do dziś.

Doborem roślin w ogrodzie zajmował się botanik (i zarazem chirurg) José Quer. Dzięki licznym podróżom, jakie odbywał po Półwyspie Iberyjskim oraz dzięki kontaktom z innymi europejskimi botanikami udało mu się stworzyć kolekcję ponad 2000 roślin, które dziś możemy podziwiać w ogrodzie.

Królewski Ogród Botaniczny – Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: latem (maj-sierpień) od 10:00 do 21:00. W pozostałe miesiące roku do 18:00, 19:00 lub 20:00
  • Adres: Plaza de Murillo, 2, 28014 Madrid, Hiszpania

Hotele w Madrycie


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Madrytu

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Madrytu składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
MiastoAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
MadrytAtrakcie w Madrycie: Świątynia Debod, czekoladziarnia Chocolateria de san Ginés, plac Plaza de Cibeles, Muzeum Prado i inne muzea w Madrycie, Park Retiro, Park rozrywki Parque Warner Madrid, Madrid SnowZone, kocia kwiarnia La Gatoteca, stadion Santiago Bernabeu, stadion Wanda Metropolitano, Palacio Real - Pałac Królewski w Madrycie, Zoo Aquarium Madrid, ulica Gran Vía, zabytkowy budynek Banco de España, Plaza Mayor, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii, Muzeum Thyssen-Bornemisza, Muzeum Ameryki, Ogród botaniczny w Madrycie, Obserwatorium astronomiczne w Madrycie, Muzeum figur woskowych w Madrycie, Pchli targ El Rastro
Alcalá de Henares
Móstoles
San Lorenzo de El EscorialAtrakcje w San Lorenzo de El Escorial: Kompleks pałacowo-klasztorny El Escorial
Aranjuez
Daganzo de Arriba
Zobacz także: Darmowe atrakcje w Madrycie, Fiestas de San Isidro, Pogoda w Madrycie
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne