Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiLa Iglesia Skate - Skatepark w kościele

La Iglesia Skate – Skatepark w kościele

W miejscowości Llanera na północy Hiszpanii znajduje się kościół im. Świętej Barbary, który z zewnątrz nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jego wnętrze przeszło jednak ogromną metamorfozę.

Opuszczona budowla powoli popadała w ruinę, ale dzięki pomysłowym entuzjastom jeżdżenia na desce z kolektywu Church Brigade przeobraziła się w najprawdziwszy skatepark pełen kolorowych murali i ramp. Miejsce to zostało nazwane Kaos Temple, a jego twórcy w końcu znaleźli miejsce do wspólnych spotkań i ćwiczeń. Wcześniej nie było łatwe, ze względu na fakt, że w tym rejonie Hiszpanii deszcz pada przez ok. 200 dni w roku.

Twórcą murali zdobiących świątynię jest pochodzący z Madrytu Okudy San Miguel. Jego prace są inspirowane Hieronimem Boschem, surrealistami, Takashim Murakamim oraz tradycyjną sztuką Meksyku i Afryki. Artysta sam zgłosił się do kolektywu ze swoim pomysłem, gdy zobaczył ludzi jeżdżących na deskach w kościele. Projekt murali dla Kaos Temple nazwał natomiast swoją własną Kaplicą Sykstyńską.

Niektórym pomysł zaadaptowania kościoła na skatepark może wydać się kontrowersyjny. Gdy ogląda się jednak zdjęcia, trzeba przyznać, że ludzie szalejący na deskach we wnętrzu stuletniej świątyni wypełnionej współczesnymi malowidłami tworzą razem niesamowity efekt i klimat.

La Iglesia Skate na mapie

Odkryj Asturię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Asturii składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:

Zobacz również: Skatepark w kościele, Szlak Ruta del Cares.

ŹRÓDŁOF5
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY