Fiesta del Orujo – rozgrzewający hiszpański festiwal

2251

Fiesta del Orujo // Hispanico.plCo roku w drugi weekend listopada w górskim miasteczku Potes położonym na północy Hiszpanii (Cantabria) odbywa się Fiesta del Orujo przyciągająca turystów z całego świata!

Festiwal odbywa się w czasie jednego listopadowego weekendu, a jego tradycja sięga 1984 roku. Świętowaniu towarzyszą wydarzenia muzyczne, koncerty, imprezy oraz pokazy tańców ludowych. Oprócz tradycyjnego trunku orujo, można skosztować też regionalnych potraw takich jak: cocido lebaniego, borono oraz picón bejes-tresviso.

Bohater Festiwalu

Zgłębiając skład orujo i sposób jego powstawania, można powiedzieć, że jest to rodzaj hiszpańskiej brandy destylowanej z wytłoczonych winogron. Podczas listopadowej fiesty można zobaczyć, jak wygląda tradycyjny proces powstawania tego trunku. Po prezentacji każdy uczestnik festiwalu może także oddać się jego degustacji. Trzeba jednak pamiętać, że ten hiszpański specjał zawiera aż 40-50% alkoholu! Nie bez powodu przez niektórych nazywany jest ognistą wodą, która wypali Twoje gardło… Decydując się na jego skosztowanie, trzeba być zatem przygotowanym na naprawdę silne doznania.

Szczegółowy program tegorocznego festiwalu możecie zobaczyć tutaj.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)