Najlepsze parki rozrywki w Hiszpanii
5 (100%) 1 vote

Parki rozrywki w Hiszpanii co roku przyciągają miliony turystów z całej Europy. Przedstawiamy Wam listę sześciu z nich, które naszym zdaniem zasługują na miano najciekawszych.

Siam Park

Siam Park znajduje się na Teneryfie i dla wielu przybyszy jest tak samo ważnym miejscem na wyspie jak wulkan Teide. Siam Park to jeden z największych aquaparków w Europie. Utrzymany jest w azjatyckim stylu, a ilość atrakcji sprawia, że można w nim spędzić kilka godzin, nie nudząc się ani na chwilę. Na wszystkich spragnionych wodnych atrakcji czeka wiele zjeżdżalni różnego rodzaju, w tym ta najbardziej znana spektakularna – Tower of Power. Zobaczcie sami:

Ceny biletów: 34 dorośli 23 € dzieci 3-11 lat. Dzieci do 3 lat wchodzą gratis.

Port Aventura

Skoro bierzemy pod lupę parki rozrywki w Hiszpanii, to nie możemy pominąć też Port Aventura! Jest to nie tylko ulubione miejsce turystów podróżujących do Katalonii, ale też najlepszy park rozrywki w całej Hiszpanii, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu.

To tutaj znajduje się również najwyższy rollercoaster na Starym Kontynencie. Kompleks położony niedaleko Barcelony jest odwiedzany rocznie przez około 3 miliony osób! Park podzielony jest na 6 różnych krain tematycznych, takich jak Polinezja, Chiny, Dziki Zachód, Meksyk i inne. Więcej informacji na temat Port Aventura znajdziesz tutaj.

Ceny biletów: 45 dorośli 39 € dzieci 4-10 lat.

Tibidabo

Tibidabo to miejsce zdecydowanie wyjątkowe. Dlaczego?  Jest to najstarszy lunapark na świecie! Tibidabo leży na wzgórzu nieopodal Barcelony. Park został założony w 1901 roku, a co ciekawe, część pierwotnych atrakcji funkcjonuje do dziś. Jest to typowy lunapark w starym stylu, który jednak warto zobaczyć, będąc w Barcelonie.

Ceny biletów: 28,5 € dorośli 10,3 € dzieci do 120 cm wzrostu, dzieci do 90 cm wzrostu wchodzą za darmo.

Terra Mítica

Park znajduje się na obrzeżach miasta Benidorm, na północ od Alicante. Terra Mitica jest podzielona na 5 krain: Egipt, Rzym, Grecja, Iberia i wyspy Morza Śródziemnego. Oprócz nieskończonej liczby rollercoasterów, na wszystkich odwiedzających czekają także show tematyczne, a w nich między innymi pokazy akrobatyki i… taniec wampirów!

Ceny biletów: 32 € dorośli 24 € dzieci 4-12 lat, dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

Parque Warner Madrid

To co wyróżnia parki rozrywki w Hiszpanii to ich nietypowy charakter. Tak też jest w przypadku Parque Warner Madrid. Miejsce to znajduje się 25 km od Madrytu, a jego tematem przewodnim są bohaterowie serii Warnera “Looney Tunes”. Na terenie parku można znaleźć nie tylko typowe rollercoastery, ale także atrakcje wodne. Symbolem tego miejsca jest z pewnością olbrzymia wieża, La Venganza del Enigma, z której można zjeżdżać z prędkością do 88km/h!

Ceny biletów: 39,90 € dorośli i dzieci powyżej 140 cm 29,90€ dzieci 100-140 cm, dzieci do 100 cm wchodzą za darmo.

Mini Hollywood

Mini Hollywood to park tematyczny poświęcony Dzikiemu Zachodowi i westernom. Park znajduje się na terenie pustyni Tabernas. Niegdyś było to miejsce, które służyło za plan filmowy największych westernów takich jak “Dobry, Zły i Brzydki” czy “Za garść dolarów”. Teraz Mini Hollywood jest parkiem rozrywki, gdzie można poczuć prawdziwy Dziki Zachód w środku Europy! Na terenie parku znajduje się także ZOO oraz mały Aquapark. Goście mogą także podziwiać między innymi show papug lub pokaz kankana.

Ceny biletów: 22,5 € dorośli 12,5 € dzieci 3-11 lat.

Marineland Catalunya

Jeśli odwiedzasz Katalonię z dziećmi, to do swojej listy atrakcji koniecznie dodaj wizytę w Marineland Catalunya. Ten nietypowy park rozrywki łączy w sobie zalety typowego parku wodnego oraz ogrodu zoologicznego. Po dniu pełnym wrażeń, kąpieli w basenach i przejechaniu się na wszystkich zjeżdżalniach, warto odwiedzić tutejsze delfinarium, akwarium oraz ptaszarnię, w których odbywają się cykliczne pokazy umiejętności zwierząt.

Paulina Roszkowska

Paulina Roszkowska

Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.
Paulina Roszkowska
avatar