Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiTOP 7: Najlepsze parki rozrywki w Hiszpanii

TOP 7: Najlepsze parki rozrywki w Hiszpanii

Parki rozrywki w Hiszpanii co roku przyciągają miliony turystów z całej Europy. Przedstawiamy Wam listę sześciu z nich, które naszym zdaniem zasługują na miano najciekawszych.

Siam Park na Teneryfie

Na terenie Siam Parku znajduje się wiele zjeżdżalni. Koniecznie odwiedź zjeżdżalnię Tower of Power.
Na terenie Siam Parku znajduje się wiele zjeżdżalni. Koniecznie odwiedź zjeżdżalnię Tower of Power.

Siam Park znajduje się na Teneryfie i dla wielu przybyszy jest tak samo ważnym miejscem na wyspie jak wulkan Teide. Siam Park to jeden z największych aquaparków w Europie. Utrzymany jest w azjatyckim stylu, a ilość atrakcji sprawia, że można w nim spędzić kilka godzin, nie nudząc się ani na chwilę. Na wszystkich spragnionych wodnych atrakcji czeka wiele zjeżdżalni różnego rodzaju, w tym ta najbardziej znana spektakularna – Tower of Power.

Port Aventura niedaleko Barcelony

PortAventura - Park rozrywki niedaleko Barcelony
PortAventura – Park rozrywki niedaleko Barcelony

Skoro bierzemy pod lupę parki rozrywki w Hiszpanii, to nie możemy pominąć też Port Aventura! Jest to nie tylko ulubione miejsce turystów podróżujących do Katalonii, ale też najlepszy park rozrywki w całej Hiszpanii, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu.

To tutaj znajduje się również najwyższy rollercoaster na Starym Kontynencie. Kompleks położony niedaleko Barcelony jest odwiedzany rocznie przez około 3 miliony osób! Park podzielony jest na 6 różnych krain tematycznych, takich jak Polinezja, Chiny, Dziki Zachód, Meksyk i inne.

Tibidabo w Barcelonie

TIBIDABO (Barcelona) - Bilety, Zwiedzanie i Informacje praktyczne
TIBIDABO (Barcelona) – Bilety, Zwiedzanie i Informacje praktyczne

Tibidabo to miejsce zdecydowanie wyjątkowe. Dlaczego?  Jest to najstarszy lunapark na świecie! Tibidabo leży na wzgórzu nieopodal Barcelony. Park został założony w 1901 roku, a co ciekawe, część pierwotnych atrakcji funkcjonuje do dziś. Jest to typowy lunapark w starym stylu, który jednak warto zobaczyć, będąc w Barcelonie.

Terra Mítica w Benidorm

Benidorm - miasto wieżowców
Benidorm – miasto wieżowców

Park znajduje się na obrzeżach miasta Benidorm, na północ od Alicante. Terra Mitica jest podzielona na 5 krain: Egipt, Rzym, Grecja, Iberia i wyspy Morza Śródziemnego. Oprócz nieskończonej liczby rollercoasterów, na wszystkich odwiedzających czekają także show tematyczne, a w nich między innymi pokazy akrobatyki i… taniec wampirów!

Parque Warner Madrid w Madrycie

To co wyróżnia parki rozrywki w Hiszpanii to ich nietypowy charakter. Tak też jest w przypadku Parque Warner Madrid. Miejsce to znajduje się 25 km od Madrytu, a jego tematem przewodnim są bohaterowie serii Warnera „Looney Tunes”. Na terenie parku można znaleźć nie tylko typowe rollercoastery, ale także atrakcje wodne. Symbolem tego miejsca jest z pewnością olbrzymia wieża, La Venganza del Enigma, z której można zjeżdżać z prędkością do 88km/h!

Oasys Mini Hollywood w prowincji Almeria

Park tematyczny Oasys Mini Hollywood w Almerii, Andaluzja
Park tematyczny Oasys Mini Hollywood w Almerii, Andaluzja

Oasys Mini Hollywood to park tematyczny poświęcony Dzikiemu Zachodowi i westernom. Park znajduje się na terenie pustyni Tabernas. Niegdyś było to miejsce, które służyło za plan filmowy największych westernów takich jak „Dobry, Zły i Brzydki” czy „Za garść dolarów”. Teraz Mini Hollywood jest parkiem rozrywki, gdzie można poczuć prawdziwy Dziki Zachód w środku Europy! Na terenie parku znajduje się także ZOO oraz mały Aquapark. Goście mogą także podziwiać między innymi show papug lub pokaz kankana.

Marineland Catalunya w Malgrat de Mar (Katalonia)

MARINELAND CATALUNYA - Park rozrywki w Katalonii
MARINELAND CATALUNYA – Park rozrywki w Katalonii

Jeśli odwiedzasz Katalonię z dziećmi, to do swojej listy atrakcji koniecznie dodaj wizytę w Marineland Catalunya. Ten nietypowy park rozrywki łączy w sobie zalety typowego parku wodnego oraz ogrodu zoologicznego. Po dniu pełnym wrażeń, kąpieli w basenach i przejechaniu się na wszystkich zjeżdżalniach, warto odwiedzić tutejsze delfinarium, akwarium oraz ptaszarnię, w których odbywają się cykliczne pokazy umiejętności zwierząt.

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY