Parki rozrywki w Hiszpanii co roku przyciągają miliony turystów z całej Europy. Przedstawiamy Wam listę sześciu z nich, które naszym zdaniem zasługują na miano najciekawszych.


1. Siam Park

Siam Park - Park wodny na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
Siam Park, Teneryfa

Siam Park znajduje się na Teneryfie i dla wielu przybyszy jest tak samo ważnym miejscem na wyspie jak wulkan Teide. Siam Park to jeden z największych aquaparków w Europie. Utrzymany jest w azjatyckim stylu, a ilość atrakcji sprawia, że można w nim spędzić kilka godzin, nie nudząc się ani na chwilę. Na wszystkich spragnionych wodnych atrakcji czeka wiele zjeżdżalni różnego rodzaju, w tym ta najbardziej znana spektakularna – Tower of Power.


 

2. Port Aventura

PortAventura - Najlepszy Park Rozrywki 2016 // Hispanico.pl
Fot. www.portaventurablog.com

Skoro bierzemy pod lupę parki rozrywki w Hiszpanii, to nie możemy pominąć też Port Aventura! Jest to nie tylko ulubione miejsce turystów podróżujących do Katalonii, ale też najlepszy park rozrywki w całej Hiszpanii, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu.

To tutaj znajduje się również najwyższy rollercoaster na Starym Kontynencie. Kompleks położony niedaleko Barcelony jest odwiedzany rocznie przez około 3 miliony osób! Park podzielony jest na 6 różnych krain tematycznych, takich jak Polinezja, Chiny, Dziki Zachód, Meksyk i inne.


 

3. Tibidabo

TIBIDABO (Barcelona) - Bilety, Zwiedzanie i Informacje praktyczne
TIBIDABO (Barcelona) – Bilety, Zwiedzanie i Informacje praktyczne

Tibidabo to miejsce zdecydowanie wyjątkowe. Dlaczego?  Jest to najstarszy lunapark na świecie! Tibidabo leży na wzgórzu nieopodal Barcelony. Park został założony w 1901 roku, a co ciekawe, część pierwotnych atrakcji funkcjonuje do dziś. Jest to typowy lunapark w starym stylu, który jednak warto zobaczyć, będąc w Barcelonie.


 

Kubki marki Hispanico

4. Terra Mítica

Miasto Benidorm na Costa Blanca (Hiszpania)
Miasto Benidorm na Costa Blanca (Hiszpania)

Park znajduje się na obrzeżach miasta Benidorm, na północ od Alicante. Terra Mitica jest podzielona na 5 krain: Egipt, Rzym, Grecja, Iberia i wyspy Morza Śródziemnego. Oprócz nieskończonej liczby rollercoasterów, na wszystkich odwiedzających czekają także show tematyczne, a w nich między innymi pokazy akrobatyki i… taniec wampirów!


 

5. Parque Warner Madrid

Parque Warner Madrid (Madryt, Hiszpania) // HIspanico.pl
Parque Warner Madrid, Madryt, fot. www.parquewarner.com

To co wyróżnia parki rozrywki w Hiszpanii to ich nietypowy charakter. Tak też jest w przypadku Parque Warner Madrid. Miejsce to znajduje się 25 km od Madrytu, a jego tematem przewodnim są bohaterowie serii Warnera “Looney Tunes”. Na terenie parku można znaleźć nie tylko typowe rollercoastery, ale także atrakcje wodne. Symbolem tego miejsca jest z pewnością olbrzymia wieża, La Venganza del Enigma, z której można zjeżdżać z prędkością do 88km/h!


 

6. Oasys Mini Hollywood

Park rozrywki Oasys Mini Hollywood w Almerii
Park rozrywki Oasys Mini Hollywood w Almerii

Oasys Mini Hollywood to park tematyczny poświęcony Dzikiemu Zachodowi i westernom. Park znajduje się na terenie pustyni Tabernas. Niegdyś było to miejsce, które służyło za plan filmowy największych westernów takich jak “Dobry, Zły i Brzydki” czy “Za garść dolarów”. Teraz Mini Hollywood jest parkiem rozrywki, gdzie można poczuć prawdziwy Dziki Zachód w środku Europy! Na terenie parku znajduje się także ZOO oraz mały Aquapark. Goście mogą także podziwiać między innymi show papug lub pokaz kankana.


 

7. Marineland Catalunya

MARINELAND CATALUNYA - Park rozrywki w Katalonii - Zobacz atrakcje
MARINELAND CATALUNYA – Park rozrywki w Katalonii – Zobacz atrakcje

Jeśli odwiedzasz Katalonię z dziećmi, to do swojej listy atrakcji koniecznie dodaj wizytę w Marineland Catalunya. Ten nietypowy park rozrywki łączy w sobie zalety typowego parku wodnego oraz ogrodu zoologicznego. Po dniu pełnym wrażeń, kąpieli w basenach i przejechaniu się na wszystkich zjeżdżalniach, warto odwiedzić tutejsze delfinarium, akwarium oraz ptaszarnię, w których odbywają się cykliczne pokazy umiejętności zwierząt.