Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiWulkaniczna restauracja El Diablo na Lanzarote

Wulkaniczna restauracja El Diablo na Lanzarote

Kilkanaście metrów pod restauracją temperatura Ziemi osiąga wysokość 300°C...

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote kryje wiele osobliwości. Jedną z nich jest niecodzienna restauracja, w której posiłki przygotowywane są w oparach wulkanu!

Restauracja El Diablo na Lanzarote to prawdopodobnie jedyne takie miejsce na Ziemi, w którym dania z grilla przyrządzane są nad kominem prowadzącym do żarzącego się, wciąż czynnego wulkanu. Zaledwie 10 metrów pod miejscem, w którym znajduje się restauracja, temperatura Ziemi osiąga wysokość 300°C.

A jak przygotowanie dań na wulkanicznym grillu wygląda w praktyce? O dziwo całkiem prosto! Kucharze umieszczają grillowane dania nad otworem, z którego wydobywa się wulkaniczny dym i w ten naturalny sposób poddają je pieczeniu. Oprócz potraw mięsnych restauracja El Diablo na Lanzarote serwuje także grillowane ryby, owoce morza i ziemniaki.

Dzieło Césara Manrique

Budynek, w którym znajduje się restauracja El Diablo został zaprojektowany przez Césara Manrique – najsłynniejszego architekta Lanzarote. Nie pozostaje to bez znaczenia dla wrażeń, które czekają nas w środku. Oprócz tych smakowych, ucztą dla zmysłów są także widoki roztaczające się za przeszklonymi ścianami restauracji. Jest to chyba najpiękniejsza panorama Montañas del Fuego (tłum. Góry Ognia), jaką możemy zobaczyć na Lanzarote.

CIEKAWOSTKA: Przy restauracji El Diablo na Lanzarote organizowane są także pokazy geotermalne, podczas których przewodnik wlewa niewielką ilość wody do otworów w ziemi. Wybuchająca z nich para wodna wygląda jak gejzer i przypomina o gorącej magmie płynącej zaledwie kilkanaście metrów pod naszymi stopami…

Jak dostać się do restauracji El Diablo na Lanzarote?

Jedynym sposobem jest zorganizowana wycieczka do Parku Narodowego Timanfaya. Wyjątkowe walory przyrodnicze tego miejsca sprawiają, że nie można go odwiedzić na własną rękę. Na Lanzarote organizowanych jest jednak wiele wycieczek, które zabiorą Cię w to miejsce, a przy okazji pozwolą zajrzeć do legendarnej restauracji El Diablo.

Restauracja El Diablo na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY