Pogoda na Wyspach Kanaryjskich
3.7 (73.33%) 6 votes

Która wyspa kanaryjska zimą jest najcieplejsza? Czy warto wybrać się na Kanary jesienią? A może najlepiej odwiedzić ten archipelag latem?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich rozpieszcza przez cały czas. Znajdziesz tutaj najlepszy klimat na wypoczynek o każdej porze roku. Temperatura powietrza oraz temperatura wody praktycznie w każdej chwili przekracza 15°C. A to prawdopodobnie najlepszy argument na to, że klimat Wysp Kanaryjskich doceni każda ciepłolubna osoba.

Informacje praktyczne

W tabelach poniżej znajdziesz średnie temperatury, jakie panują na każdej z wysp w poszczególnych porach roku. Na samym dole zaprezentowane są natomiast aktualne temperatury na poszczególnych wyspach kanaryjskich.

Wiosna na Wyspach Kanaryjskich
Najlepszy klimat na korzystanie z każdej chwili słońca znajdziesz wiosną i latem.

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie wiosną

Wiosna na Wyspach Kanaryjskich jest ciepła, ale też nieco deszczowa. Kilku deszczowych dni możemy spodziewać się szczególnie w marcu. Miesięczna wielkość opadów sięga wówczas około 40mm. W kwietniu i maju ilość opadów zmniejsza się o ponad połowę, przygotowując nas na upalne lato.

Marzec Kwiecień Maj
Średnie temp. na Teneryfie 18°C 18°C 19°C
Średnie temp. na Fuerteventurze 18°C 20°C 21°C
Średnie temp. na Gran Canarii 19°C 19°C 20°C
Średnie temp. na Lanzarote 19°C 20°C 21°C
Średnie temp. na La Palmie 19°C 19°C 20°C
Średnie temp. na La Gomerze 19°C 19°C 20°C
Średnie temp. na El Hierro 18°C 19°C 20°C

 

Lato na Wyspach Kanaryjskich
Latem temperatura wody często przypomina tę, jaką możemy znaleźć w podgrzewanych hotelowych basenach.

Temperatura – Pogoda na Wyspach Kanaryjskich latem

Lato to prawdziwa idylla dla osób, które uwielbiają gorący klimat. Opady wówczas prawie w ogóle nie występują, a jeśli już to są tak niewielkie, że trudno nazwać je nawet mżawką. To idealny moment, aby wybrać się na jedną z kanaryjskich plaż (np. Playa de las Américas, Costa Adeje albo plaże w miejscowości Los Cristianos na Teneryfie), by zażyć słonecznej kąpieli. Takie upały mogą być z jednej strony przyjemne, a z drugiej uporczywe dla osób, które nie przywykły do takiego klimatu.

Czerwiec Lipiec Sierpień
Teneryfa 21°C 23°C 24°C
Fuerteventura 23°C 24°C 25°C
Gran Canaria 22°C 23°C 24°C
Lanzarote 23°C 24°C 25°C
La Palma 21°C 23°C 24°C
La Gomera 21°C 23°C 24°C
El Hierro 22°C 22°C 23°C

 

Jesień na Wyspach Kanaryjskich
Jesienią pogoda na Teneryfie, Gran Canarii i innych wyspach archipelagu bywa kapryśna, ale rzadko chłodna.

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie jesienią

Jesień na Wyspach Kanaryjskich to czas, który obfituje w większą ilość opadów. O ile we wrześniu możemy spodziewać się ich jeszcze niewiele, o tyle od października ich ilość zdecydowanie wzrasta. Największe opady czekają nas w listopadzie – mogą one wówczas sięgać 50 mm.

Wrzesień Październik Listopad
Teneryfa 23°C 22°C 20°C
Fuerteventura 25°C 23°C 21°C
Gran Canaria 24°C 23°C 21°C
Lanzarote 25°C 23°C 21°C
La Palma 24°C 23°C 21°C
La Gomera 24°C 23°C 21°C
El Hierro 24°C 23°C 21°C

 

Zima na Wyspach Kanaryjskich
Oprócz plaż na Kanarach znajdziesz także obszary zielone i urzekające miejscowości (np. Los Cristianos, Los Gigantes).

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie zimą

Zimą pogoda na Wyspach Kanaryjskich może być dość kapryśna i na dalsze korzystanie z uroków wszechobecnego słońca przyjdzie nam trochę poczekać. Temperatury są wówczas najniższe w całym roku, a ilość opadów największa. Najwięcej deszczowych dni czeka nas w grudniu (opady mogą sięgać wówczas 55 mm). W styczniu i lutym są one nieco mniejsze, jednak nie ma co liczyć na to, że całkowicie unikniemy deszczu. Nie oznacza to jednak, że ten mniej sprzyjający klimat Wysp Kanaryjskich musi odbyć się na naszym urlopie. Zamiast wypoczynku na plaży, warto wtedy wziąć pod uwagę inne atrakcje (np. odwiedziny w miejscowości Los Gigantes, gdzie znajdziemy piękne, strome, skaliste wybrzeże z gigantycznymi formacjami skalnymi – Acantilados de Los Gigantes).

Grudzień Styczeń Luty
Teneryfa 17°C 17°C 17°C
Fuerteventura 19°C 18°C 18°C
Gran Canaria 19°C 18°C 18°C
Lanzarote 19°C 17°C 18°C
La Palma 19°C 18°C 18°C
La Gomera 19°C 18°C 18°C
El Hierro 20°C 18°C 18°C

 

Aktualna pogoda w Santa Cruz de Tenerife

Zastanawiasz się, jaka pogoda panuje na Teneryfie? Zobacz aktualną prognozę dla Santa Cruz de Tenerife (stolicy tej wyspy) na najbliższe dni. 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

avatar