Muzeum figur woskowych w Paryżu

Czy Francuzi mają poczcuie humoru? Aby się o tym przekonać, warto odwiedzić muzeum, w którym uśmiech będzie Wam towarzyszył prawdopodobnie przez całą wizytę!

Muzeum figur woskowych w Paryżu (fr. Musée Grévin) zostało założone w 1882 roku od początku ciesząc się ogromną popularnością w całej Francji. Jest to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie, a w skład jego kolekcji wchodzi ponad 200 naturalnej wielkości figur.

Ekspozycja Muzeum Grévin obejmuje woskowe kopie najbardziej znanych osób, aktorów, piosenkarzy, piłkarzy, artystów, polityków i gwiazd showbiznesu. Nie brakuje też postaci przedstawiających osoby, które w szczególny sposób zapisały się w historii świata, takich jak: Albert Einstein, Mozart, Wolter, Ludwik XVI, Joanna D’arc czy Alfred Hitchcock. Uwagę najmłodszych przyciągają natomiast w szczególności woskowe figury przedstawiające bohaterów bajek.

Zwiedzając Muzeum figur woskowych w Paryżu bez trudu dostrzeżemy, że nacisk został położony tu nie tylko na maksymalnie realne odwzorowanie postaci, ale także na scenerię, w której są one prezentowane. Przestrzenie stylizowane na laboratoria, pałace, klimatyczne bary i studia filmowe nadają całemu przedstawieniu jeszcze większej autentyczności, sprawiając że wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Muzeum figur woskowych w Paryżu najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: 10 Bd Montmartre, 75009 Paris, Francja
  • Godziny otwarcia: od wtorku do piątku w godz 9:00-20:00. W soboty w godz. 9:00-18:00. W niedziele w godz. 9:30-18:00. W poniedziałki w godz. 9:00-23:00.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Odkryj Francję

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY