Kolejka linowa w Lizbonie

Kochasz panoramiczne widoki i przechadzki po punktach widokowych, ale długie i męczące wspinaczki nie są dla Ciebie? Idealnym wyjściem jest przejażdżka lizbońską kolejką linową, która nie tylko powala zobaczyć miasto z innej perspektywy, ale także zapewni chwilę odpoczynku w trakcie intensywnego dnia zwiedzania.

Kolejka linowa w Lizbonie umieszczona jest w dzielnicy Oriente, a dokładniej w części miasta nazywanej Parque das Nações i stanowi część kompleksu wybudowanego na potrzeby światowej wystawy Expo w 1998 r. Linia łączy dwie stacje, znajdujące się u brzegu rzeki Tag. Stacja południowa mieści się na pasażu Neptuna, nieopodal stołecznego Oceanarium, natomiast w okolicy wieży Vasco da Gamy znajdziecie stację północną.

Każda z 80 kabin, kursujących nad wybrzeżem między dziewięcioma wieżami, pomieści na umieszczonych po dwóch stronach ławeczkach aż 8 osób. Przejażdżka nie jest długa, kolejka przemieści was urokliwą trasą o ponad 1200 metrów w jedyne 8-12 minut. Wagoniki unoszą się na 30 metrów ponad rzekę Tag, więc przygotujcie się na widok Lizbony z wyjątkowej perspektywy.

Lizbona z lotu ptaka

Przeszklone kabiny pozwalają turystom podziwiać stamtąd Oceanarium, wieżę Vasco da Gamy oraz pawilony, wybudowane na Expo. U waszych stóp może być praktycznie cały Park Narodów, a jeśli chcecie, w tle waszych zdjęć może znaleźć się też słynny most Vasco da Gamy. Teleferico, czyli kolejka linowa w stolicy to dziś jeden z punktów obowiązkowych dla przyjeżdżających tam turystów. Najlepszą porą, by z niej skorzystać jest oczywiście zachód słońca, kiedy to wyjątkową architekturę Lizbony podkreślają słoneczne promienie, ale zapewniam was, że widoki oferowane przez ten środek transportu zachwycają o każdej porze dnia.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu na kolejkę linową w Lizbonie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres stacji północnej kolejki: Estação Norte, Passeio das Tágides, 1990-280 Lisboa
  • Adres stacji południowej kolejki: Portugal, Passeio Neptuno, 1990-192 Lisboa
  • Godziny otwarcia: stacja północna w godz. 11:00-19:00, stacja południowa w godz. 11:00-18:00
  • Kup bilety na GetYourGuide

Kolejka linowa w Lizbonie na mapie

Odkryj Portugalię

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY