Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiLos Órganos - Niezwykłe klify na La Gomerze

Los Órganos – Niezwykłe klify na La Gomerze

Największe arcydzieła nie są dziełem człowieka. I mam na to dowód!

Los Órganos to klify usytuowane na północy wyspy La Gomera. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Odpowiedź jest jedna: ich niesamowity kształt! Porównuje się je często do kościelnych organów, które zostały wyrzeźbione w skale (stąd też nazwa Los Órganos). I być może nie byłoby w tym nic aż tak specjalnego, gdyby nie ich wielkość. Szerokie na 200 metrów i wysokie na 80 metrów potężne bazaltowe słupy tworzą widok, jakiego nie zobaczymy w żadnej innej części Wysp Kanaryjskich.

Nietypowy kształt Los Órganos to zasługa natury. Podobnie jak wiele innych formacji skalnych w tym archipelagu, również i ta powstała za sprawą wulkanu. Początek dała im lawa zastygająca w zetknięciu z drapieżnymi falami. Na skutek erozji fragmenty skały ulegały stopniowemu odłamywaniu się, tworząc regularne i geometryczne kształty.

Klify Los Órganos na La Gomerze, Wyspy Kanaryjskie
Klify Los Órganos na La Gomerze, Wyspy Kanaryjskie

Informacje praktyczne

Zaskoczeniem dla niektórych może być to, że aby zobaczyć Los Órganos, musimy wybrać się na rejs statkiem. Ta formacja skalna jest bowiem dostępna tylko od strony morza, stąd nie ma praktycznie żadnej możliwości, aby zobaczyć ją z lądu (chyba że użyjecie drona ;)). Statki wycieczkowe ruszają głównie z miejscowości Valle Gran Rey oraz Playa de Santiago. Sam rejs trwa zazwyczaj kilka godzin, co powinny mieć na uwadze osoby z chorobą morską.

Los Órganos na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY