Oasys Theme Park, czyli Hiszpański Dziki Zachód

2187
Oasys Theme Park, czyli Hiszpański Dziki Zachód
5 (100%) 1 vote

Jeśli Andaluzja dotychczas kojarzyła Ci się wyłącznie z flamenco, możesz mieć pewność, że ten artykuł to zmieni!

Na pustynnych, słabo zaludnionych terenach Almerii, wśród kanionów i w towarzystwie zawsze świecącego słońca, jest miejsce, które gościło największe sławy Hollywood. Hiszpański Dziki Zachód – tak mówią o nim odwiedzający, którzy przyjeżdżają tam, by przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym westernie.

Oasys – Parque Temático del Desierto de Tabernas (bo tak brzmi oficjalna nazwa tego miejsca) przez wiele lat ubiegłego wieku było ogromną inspiracją dla filmowych producentów. To właśnie tutaj kręcono “Siedmiu Wspaniałych” (1960), “Za kilka dolarów więcej” (1965) czy “Indianę Jones’a i ostatnią krucjatę” (1989) w reżyserii Stevena Spielberga. To tylko niektóre z ponad 250 filmów, które stworzono w tym miejscu!

Stworzone przez filmowców scenografie po zakończeniu produkcji, nie zostały zniszczone. Dzięki temu stanowią dziś główną atrakcję Parku Oasys i cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na wideo poniżej możesz porównać oryginalne lokalizacje z filmu “Za kilka dolarów więcej” z obecnie odrestaurowanymi częściami miasteczka:

Wśród atrakcji, które szczególnie urzekają najmłodszych, można wymienić napad na dyliżans, rabowanie banku lub stojące tu i ówdzie indiańskie wigwamy. W poszczególnych budynkach miasteczka na zwiedzających czekają także między innymi: muzeum kina, galeria dyliżansów, pokazy taneczne, restauracja.

Park Oasys to także rezerwat dla ponad 800 zwierząt (w tym 175 unikalnych gatunków). Jest to ewenement na skalę światową, ponieważ niewiele jest miejsc, które w tak trudnych, pustynnych warunkach zapewniają schronienie setkom zwierząt.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

avatar