Oasys Theme Park, czyli Hiszpański Dziki Zachód

2662
Oasys Theme Park, czyli Hiszpański Dziki Zachód
5 (100%) 1 vote

Jeśli Andaluzja dotychczas kojarzyła Ci się wyłącznie z flamenco, możesz mieć pewność, że ten artykuł to zmieni!

Na pustynnych, słabo zaludnionych terenach Almerii, wśród kanionów i w towarzystwie zawsze świecącego słońca, jest miejsce, które gościło największe sławy Hollywood. Hiszpański Dziki Zachód – tak mówią o nim odwiedzający, którzy przyjeżdżają tam, by przez chwilę poczuć się jak w prawdziwym westernie.

Oasys – Parque Temático del Desierto de Tabernas (bo tak brzmi oficjalna nazwa tego miejsca) przez wiele lat ubiegłego wieku było ogromną inspiracją dla filmowych producentów. To właśnie tutaj kręcono “Siedmiu Wspaniałych” (1960), “Za kilka dolarów więcej” (1965) czy “Indianę Jones’a i ostatnią krucjatę” (1989) w reżyserii Stevena Spielberga. To tylko niektóre z ponad 250 filmów, które stworzono w tym miejscu!

Stworzone przez filmowców scenografie po zakończeniu produkcji, nie zostały zniszczone. Dzięki temu stanowią dziś główną atrakcję Parku Oasys i cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na wideo poniżej możesz porównać oryginalne lokalizacje z filmu “Za kilka dolarów więcej” z obecnie odrestaurowanymi częściami miasteczka:

Wśród atrakcji, które szczególnie urzekają najmłodszych, można wymienić napad na dyliżans, rabowanie banku lub stojące tu i ówdzie indiańskie wigwamy. W poszczególnych budynkach miasteczka na zwiedzających czekają także między innymi: muzeum kina, galeria dyliżansów, pokazy taneczne, restauracja.

Park Oasys to także rezerwat dla ponad 800 zwierząt (w tym 175 unikalnych gatunków). Jest to ewenement na skalę światową, ponieważ niewiele jest miejsc, które w tak trudnych, pustynnych warunkach zapewniają schronienie setkom zwierząt.

Oasys MiniHollywood – Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Oasys MiniHollywood najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: w zależności od pory roku od 10:00 do 18:00, 19:00, 19:30 lub 21:00. W styczniu, lutym, marcu, listopadzie i grudniu park jest czynny głównie w weekendy.
  • Adres: Carretera Nacional 340A, km 464, 04200 Tabernas
  • Zarezerwuj wycieczkę >

Popularne hotele w Almerii

Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Almería Pustynia Tabernas, Park rozrywki Oasys MiniHollywood, Popularne miasta: Almería
Kadyks Park Narodowy Doñana. Popularne miasta: Kadyks, Setenil de las bodegas, Jerez de la Frontera, Arcos de la Frontera
Córdoba Popularne miasta: Córdoba
Granada Popularne miasta: GranadaSierra Nevada
Huelva Park Narodowy Doñana. Popularne miasta: Huelva
Jaén Popularne miasta: Jaén
Málaga Zamek Gibralfaro, Alcazaba, Teatr Rzymski, Muzeum Picassa, szlak Caminito del Rey, Pałac Arcybiskupa (Palacio Episcopal), Museo Carmen Thyssen Málaga, park naturalny Sierra de las Nieves, pasmo górskie Serranía de Ronda, starożytne ruiny La Ciudad Romana de Acinipo, jaskinia Cueva de la Pileta, Bioparc Fuengirola, Orchidarium Estepona, park wodny Parque Acuático Mijas, rezerwat Reservatauro Ronda, akwarium Sea Life Benalmádena, ogród zoologiczny Selwo Aventura. Popularne miasta: Málaga, Ronda, Marbella, Torremolinos, FuengirolaBenalmádena, Estepona, Cuevas del Becerro, Jimera de Líbar, Mijas
Sewilla Park Marii Luizy, stanowisko archeologiczne Itálica, Park Narodowy Doñana. Popularne miasta: Sewilla
Zobacz także Szlak Białych Miast Andaluzji >
 
 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar