Strona głównaAtrakcje we WłoszechParki rozrywki we WłoszechPark rozrywki Gardaland - Największy park rozrywki we Włoszech

Park rozrywki Gardaland – Największy park rozrywki we Włoszech

Przemierzanie kilometrów wśród zatłoczonych ulic miasta z pewnością nie jest dla wszystkich. Tych, którzy do poczucia spełnienia potrzebują adrenaliny i dobrej zabawy, zachwyci Park rozrywki Gardaland. Wizyta w parku Gardaland to niepowtarzalna okazja by ponieść się emocjom w otoczeniu uroków jeziora Garda, a przy okazji odkryć morskie tajemnice, jakie skrywa park Sea Life.

Park rozrywki Gardaland to największy park rozrywki we Włoszech, a jednocześnie jeden z najczęściej odwiedzanych parków atrakcji w Europie – rocznie przyjeżdża tu blisko 3 mln osób żądnych wrażeń i dobrej zabawy.

Z tego też względu, by uniknąć tłumów, pod adres Via Derna 4 w Castelnuovo del Garda warto wybrać się poza sezonem, ponieważ od połowy czerwca do początku września przed wejściem do parku codziennie ustawiają się kolejki, które mogą zniechęcić nawet najbardziej cierpliwych. Innym rozwiązaniem jest wcześniejszy zakup biletów przez Internet, które można w kilka minut kupić np. na GetYourGuide.

Na terenie parku rozrywki Gardaland znajduje się mnóstwo atrakcji, podzielonych na trzy tematyczne grupy: Fantasy, Adventure oraz Adrenaline.

Jak powita Was najczęściej odwiedzany park rozrywki we Włoszech?

W parku Gardaland codziennie możecie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Ten park rozrywki urozmaica godziny otwarcia krótkim przedstawieniem, porywającym do radosnego podrygiwania tuż przed wejściem. Jednak to nie jedyne spektakle organizowane przez Gardaland. W różnych strefach tego parku znajdują się teatrzyki w klimacie pirackim, dzikiego wschodu czy podwodnych poszukiwań skarbów.

Atrakcje Parku rozrywki Gardaland
Atrakcje Parku rozrywki Gardaland

Atrakcje Parku rozrywki Gardaland

Bez cienia wątpliwości na terenie godnie reprezentującego włoskie parki rozrywki obiektu każdy z Was znajdzie atrakcję dla siebie. Gardaland przedstawia bogatą ofertę rozrywek dla młodszych i starszych, tych którzy wolą szybkość oraz fanów wysokich lotów, miłośników spokojnych tras oraz podnoszących adrenalinę torów.

Kolejki dla całych rodzin w Parku rozrywki Gardaland

Najmłodsze dzieci na pewno z entuzjazmem sprawdzą najwolniejsze karuzele, odwiedzą przypominające wioski place zabaw czy wraz z całą rodziną przejadą się zabawnym, kolorowym pociągiem.

Nieco starsze dzieci mogą zająć kolejkę do atrakcji, które pozwolą im poczuć się jak mieszkańcy Nibylandii, kapitanowie małych statków czy kowboje. Miłośników szybowania w powietrzu w rejs zabiorą małe samoloty, a tych najbardziej nieustraszonych Gardaland park zaprasza do magicznego domku, gdzie zobaczą świat do góry nogami oraz na rejs uciekającą przed duchami łódką.

Dzieci lubiące szybkość mogą mknąć po torze w szalonej gąsienicy, a te, którym nie straszne są zawroty głowy, mogą wsiąść w towarzystwie dorosłych do szalonych filiżanek inspirowanych bajką o Kung Fu Pandzie. Na miłośników tej bajki czeka także cały tor, a wejście na niego sprawi, że dzieci i dorośli zamienią się w prawdziwych smoczych wojowników. Atrakcją dla całej rodziny w kompleksie Gardaland jest też szalony spływ wodnym torem biegnącym pośród dżungli bądź imitacją rzeki Kolorado.

Największa dawka adrenaliny we Włoszech

Park Gardaland to idealne miejsce dla wszystkich, którzy poszukują adrenaliny i dobrej zabawy
Park Gardaland to idealne miejsce dla wszystkich, którzy poszukują adrenaliny i dobrej zabawy

Nie wszystkie atrakcje parku rozrywki Gardaland przeznaczone są jednak dla dzieci. Starszych oraz dorosłych mogą zainteresować pędzące w pionie, budzące mdłości wagony oraz legendarna kolejka mamuta utrzymana w prehistorycznym klimacie. Tuż obok położony jest Shaman, najstarszy rollercoaster parku oraz Blue Tornado, najszybsza z kolejek na terenie Gardalandu. Wagony kolejki Raptor dostarczą Wam niecodziennej adrenaliny, a jeden z szybkich spływów zabierze w poszukiwanie zaginionej Atlantydy.

Inne atrakcje, jakie oferuje park rozrywki Gardaland

Gardaland, największy park rozrywki we Włoszech, zapewnia także zwiedzającym miejsca idealne, by w towarzystwie całej rodziny odetchnąć od krzyków i nadmiaru emocji. Kino 4D sprawi, że nie tylko dzieci poczują się jak bohaterowie bajki Księga Dżungli. Wspaniały domek na drzewie Prezzemolo to wizytówka Gardalandu, która nie tylko pozwoli Wam poczuć się jak w krainie fantasy, ale też rozkoszować się niezwykłymi widokami. Dla relaksu możecie także przejechać się klasyczną, ikoniczną karuzelą z końmi, która z pewnością będzie ciekawym tłem do zdjęć.

Niektóre z atrakcji pozwalają w trakcie zabawy poznać cały park i jego panoramę. Wsiadając do wynoszącego w górę spodka możecie z lotu ptaka przyjrzeć się powierzchni Gardalandu. Wśród zakamarków parku znajdziecie też kolejki, które przewiozą Was trasą wśród najwspanialszych i najstarszych miejsc obiektu.

Park Świnki Peppy, ulubienicy najmłodszych

Jeśli do Gardalandu wybieracie się z dzieckiem, zarezerwujcie czas na wizytę na wyspie Świnki Peppy. Maluchy nie tylko skorzystają tam z bezpiecznych kolejek inspirowanych bajką oraz wsiądą na zabawne karuzele, ale będą mogły poznać samą główną bohaterkę. To także niezwykła okazja, by zwiedzić domek tej sympatycznej świnki, który na co dzień podziwiać można jedynie na ekranie telewizora.

Park Gardaland zapewnia atrakcje dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Park Gardaland zapewnia atrakcje dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

W Gardaland park możecie spędzić cały dzień

Podczas wizyty w Gardalandzie nie musicie obawiać się o posiłki. Możecie tam spędzić cały dzień, bo na terenie parku znajduje się wiele lokali oferujących jedzenie oraz napoje. Część z nich tematycznie pasuje do atrakcji Gardalandu, a część zainspirowana jest znanymi na całym świecie bajkami, Alladynem czy Kung Fu Pandą. Jeśli jednak jedna doba to dla Was za mało, a w parku wolicie spędzać całe weekendy, na terenie największego we Włoszech parku rozrywki znajdziecie oczywiście tematyczne hotele, w których możecie się zatrzymać.

Wodny plac zabaw Legoland

W Gardalandzie znajduje się strefa przeznaczona specjalnie dla miłośników klocków Lego
W Gardalandzie znajduje się strefa przeznaczona specjalnie dla miłośników klocków Lego

Na terenie kompleksu przy via Derna znajduje się kolejny z parków rozrywki, wodny park zabaw Legoland, w którym oprócz wodnych atrakcji zobaczycie Miniland czyli stworzone jedynie z klocków LEGO miniaturowe reprodukcje najważniejszych budynków we Włoszech. Znajdziecie tam także oczywiście bary, restauracje oraz sklep, w którym zaopatrzycie się we wszelkie nowości ze świata LEGO.

Gardaland Sea Life Aquarium

W sąsiedztwie parku Gardaland znajduje się uzupełniający wizytę park Sea Life Aquarium. To interaktywne centrum składające się z czterdziestu basenów tematycznych. Ponad 5000 żywych eksponatów Sea Life reprezentuje zarówno wody morskie i oceaniczne w Europie jak i środowisko pobliskiego jeziora Garda.

Poznacie tam z bliska zwyczaje lwów morskich, dotkniecie niewielkich rozgwiazd, dowiecie się o najnowszych, najbardziej innowacyjnych programach ochrony środowiska wodnego, a także będziecie mieć okazję przejść niezwykłym tunelem. W tym ostatnim punkcie Sea Life Aquarium nad Waszymi głowami będą pływały zabawne płaszczki oraz szczerzące zęby groźne rekiny.

Informacje praktyczne

Park Rozrywki Gardaland na mapie

Odkryj region Wenecji Eugenejskiej

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY