Jednodniowa wycieczka z Florencji do Chianti

Niecała godzina drogi dzieli Florencję i najsłynniejszy rejon winiarski w Toskanii. Aby się do niego dostać, wystarczy zarezerwować jedną z wielu dostępnych wycieczek lub wybrać się w podróż samochodem na własną rękę.

Główną atrakcją Chianti są tutejsze winnice. Oprócz tego, że powstają w nich znakomitej jakości wina, są to też miejsca, w wielu przypadkach otwarte na gości, oferujące zwiedzanie i degustację. To właśnie z tego powodu wycieczki z Florencji do Chianti cieszą się coraz większą popularnością, zapewniając turystom małą odskocznię od wielkomiejskiego zgiełku.

Chianti w pigułce

Zwiedzanie toskańskich winnic to jedno. Ale rejon Chianti ma do zaoferowania także inne atrakcje. Miejsce to znane jest wśród rowerzystów, dla których przygotowano tu kilka specjalnych szlaków. Jeden z nich obejmuje odcinek 27 km i prowadzi przez malownicze winnice.

Innym powodem, dla którego warto odwiedzić Chianti jest historia. W miejscowości Castellina możemy odwiedzić muzeum prezentujące odkrycia archeologiczne dokonane w znajdującej się nieopodal etruskiej nekropolii z VI wieku p.n.e. Ostatni, choć nie mniej ważny powód, dla którego warto odwiedzić Chianti to astroturystyka. Ten rejon to idealne miejsce do obserwacji gwiazd i innych ciał niebieskich, a wiedzy na ten temat przybliża obserwatorium astronomiczne Osservatorio Chianti.

Jak dojechać z Florencji do Chianti?

Castellina w Chianti
Castellina w Chianti

Pierwsza opcja to rezerwacja zorganizowanej wycieczki w serwisie GetYourGuide lub Tiqets. Do wyboru jest bardzo wiele opcji, które różnią się od siebie programem zwiedzania i atrakcjami dodatkowymi. Taka forma zwiedzania Chianti jest o tyle praktyczna, że nie musisz martwić się o organizację, transport czy zakup biletów do poszczególnych atrakcji, ponieważ przewodnik zrobi to za Ciebie.

Samochodem z Florencji do Chianti

Widok na toskańskie Chianti
Widok na toskańskie Chianti

Zmotoryzowani mogą wybrać się w podróż samochodem, która zajmuje około 50 minut. Wynajem samochodu we Włoszech jest prosty i możesz go dokonać online na stronie RentalCars. Trasa jest stosunkowo łatwa i obfituje w przepiękne widoki. Plusem podróży samochodem jest to, że możecie w trakcie wycieczki zrobić kilka przystanków na sfotografowanie malowniczych zakątków. Minus jest taki, że jedno z Was będzie musiało zrezygnować z degustacji lokalnych win, aby zachować trzeźwość za kierownicą.

Praktyczne informacje

Bez względu na to, czy planujesz wybrać się z Florencji do Chianti w ramach zorganizowanej wycieczki lub samochodem, warto zaplanować taki wypad z wyprzedzeniem:

Przykładową trasę z Florencji do Chianti możesz zobaczyć poniżej:

Odkryj region Toskanii

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY