Strona głównaAtrakcje we WłoszechPomysły na wycieczki we WłoszechJednodniowa wycieczka z Florencji do Cinque Terre

Jednodniowa wycieczka z Florencji do Cinque Terre

Dwie i pół godziny drogi dzieli Florencję od najpiękniejszego wybrzeża na włoskiej Riwierze. Jak się tam dostać i o czym warto pamiętać przed podróżą? Tego dowiesz się w tym artykule.

Wycieczka z Florencji do Cinque Terre to doskonały sposób na to, aby wyrwać się na chwilę za miasto i spędzić dzień w całkiem innych okolicznościach przyrody. Czy zorganizowanie takiego wypadu jest trudne? Zdecydowanie nie, szczególnie jeśli korzystasz z usług profesjonalnych przewodników, którzy kwestię organizacji biorą w całości na siebie. Ale po kolei!

Cinque Terre w pigułce

Cinque Terre to obszar obejmujący pięć niewielkich miasteczek w regionie Ligurii, które w 1999 r. zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powód? Przede wszystkim niesamowite walory krajobrazowe, które w skali całego kraju są absolutnie unikatowe. Na terenie Cinque Terre utworzono także park narodowy (Parco Nazionale delle Cinque Terre), co jest dodatkowym atutem przyrodniczym tego miejsca.

Jak dojechać z Florencji do Cinque Terre?

Najprostszym sposobem jest wykupienie wspomnianej we wstępie wycieczki tematycznej z Florencji do Cinque Terre. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu na planowanie i organizowanie wyjazdu, co podczas wakacji może mieć kluczowe znaczenie. Bilety na tego typu wycieczki możesz zarezerwować online np. w serwisie GetYourGuides.

Cinque Terre zwane perłą Ligurii
Cinque Terre zwane perłą Ligurii

Inna opcja na dojazd z Florencji do Cinque Terre to transport publiczny. Z Florencji do miasta La Spezia możemy dostać się autobusem (zwykle około 2h drogi) lub pociągiem (około 2-3h, czasem z przesiadką w Pizie). Z La Spezia natomiast kursuje specjalny pociąg przejeżdżający przez wszystkie miasteczka Cinque Terre. Bilety na pociąg i autobus możesz kupić przez Internet na stronie Omio.

Riwiera Cinque terre
Riwiera Cinque terre

Ostatnia możliwość to samochód. Samo wypożyczenie auta to nie problem, bo można to zrobić chociażby w serwisie RentalCars. Problemem jest jednak to, że ruch samochodowy w miasteczkach Cinque Terre jest zabroniony. Innymi słowy – konieczne byłoby zostawienie auta na jednym z podmiejskich parkingów lub w La Spezii, a następnie przemieszczanie się pociągiem. W moim odczuciu jednak taka hybrydowa podróż może być bardziej problematyczna i tak naprawdę dużo prostszym rozwiązaniem jest postawienie na zorganizowaną wycieczkę.

Praktyczne informacje

Bez względu na to, czy planujesz wybrać się z Florencji do Cinque Terre w ramach zorganizowanej wycieczki, pociągiem lub samochodem, warto zaplanować taki wypad z wyprzedzeniem:

Przykładową trasę z Florencji do Cinque Terre możesz zobaczyć poniżej

Odkryj region Toskanii

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY