Strona głównaAtrakcje we WłoszechPomysły na wycieczki we WłoszechJednodniowa wycieczka z Florencji do San Gimignano

Jednodniowa wycieczka z Florencji do San Gimignano

Godzinę drogi od Florencji znajduje się niewielkie miasteczko będące kolebką włoskiej architektury czasów średniowiecza.

Wycieczka do San Gimignano to idealny sposób na odkrycie bardziej klimatycznych rejonów Toskanii. Tym bardziej, że organizacja takiego wypadu jest dużo łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać, o czym przekonasz się już za chwilę.

San Gimignano w pigułce

San Gimignano to miasto, które słynie z jednej z najlepiej zachowanych starówek we Włoszech – tutejsze Historyczne Centrum zostało w 1990 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym elementem zabudowy są natomiast smukłe wieże, które z daleka budzą skojarzenia z Manhattanem. Z tego też powodu często możemy usłyszeć, że San Gimignano nazywane jest “Średniowiecznym Manhattanem”.

Jak dojechać z Florencji do San Gimignano?

Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to zakupienie zorganizowanej wycieczki z Florencji do San Gimignano, w ramach której będziemy mogli spędzić cały dzień lub jego część w średniowiecznym miasteczku.

Piazza del Duomo w San Gimignano
Piazza del Duomo w San Gimignano

Bardzo duży wybór tego typu wycieczek znajdziesz w serwisach GetYourGuide i Tiqets. W zależności od wybranej opcji, Twoja wycieczka może obejmować także atrakcje dodatkowe, np. zwiedzanie kluczowych zabytków, degustację wina, czy odwiedziny w kilku innych pobliskich miastach.

Drugi sposób to podróż samochodem. Jest to bardziej elastyczna forma zwiedzania, która spodoba się osobom lubiącym brać organizację swojego czasu we własne ręce. Samochód możesz wynająć na stronie RentalCars, a sama trasa należy do całkiem przyjemnych, biorąc pod uwagę mijane po drodze malownicze widoki.

Praktyczne informacje

San Gimignano słynie z klimatycznych zaułków i pięknej architektury
San Gimignano słynie z klimatycznych zaułków i pięknej architektury

Bez względu na to, czy planujesz wybrać się z Florencji do San Gimignano w ramach zorganizowanej wycieczki lub samochodem, warto zaplanować taki wypad z wyprzedzeniem:

Przykładową trasę z Florencji do San Gimignano możesz zobaczyć poniżej:

Odkryj region Toskanii

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY