Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci

Nie dotykaj! Nie ruszaj! A najlepiej załóż kapcie… Żadnego z tych haseł na szczęście nie usłyszysz w Interaktywnym Muzeum Leonarda da Vinci, które znajduje się we Florencji.

Leonardo Interactive Museum redefiniuje pojęcie muzeum, ponieważ niemal wszystko, co tutaj znajdziemy jest w pełni interaktywne, angażując nie tylko nasz wzrok, ale także inne zmysły. Twórcy Muzeum na ponad 400 metrach kwadratowych przedstawiają kolekcję w pełni funkcjonalnych maszyn i mechanizmów, które zostały zbudowane na bazie projektów słynnego Leonarda. Przy każdym prototypie zobaczymy oryginalne szkice wizjonera, które zostały przetłumaczone na kilka najpopularniejszych języków (m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, portugalski).

To co jednak jest kluczem do zrozumienia każdego obiektu jest fakt, że możemy (a nawet powinniśmy!) wchodzić z nim w interakcję. Czym innym jest bowiem sucha teoria, a czym innym praktyka. To właśnie wokół tej ostatniej skupia swoją uwagę Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci, zachęcając odwiedzających do sprawdzania na własną rękę, jak naprawdę działa każda z prezentowanych w kolekcji maszyn i mechanizmów.

Doświadczanie sztuki w tak niezwykły sposób to doskonały sposób na to, by pobudzić wyobraźnię i jeszcze bardziej docenić niezwykły talent i kreatywność, które drzemały w głowie renesansowego artysty.

Muzeum to nie wszystko

Oprócz stałej wystawy, Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci organizuje także specjalne warsztaty, podczas których można jeszcze lepiej poznać życie i dzieła słynnego artysty, a także rozmaite anegdoty z tym związane. Chętni mogą odwiedzić także sklep, w którym znajduje się mnóstwo książek dotyczących Leonarda da Vinci, a także gadżety i pamiątki z nim związane.

Bilety i informacje praktyczne

Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci skierowane jest dla dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.

Muzeum Leonarda da Vinci na mapie

Odkryj region Toskanii

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY