Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMundo Aborigen - Park tematyczny na Gran Canarii

Mundo Aborigen – Park tematyczny na Gran Canarii

Dlaczego niektóre muzea lubimy odwiedzać, a inne omijamy szerokim łukiem? Może dlatego, że część z nich jest po prostu nudna…?

Mundo Aborigen to park tematyczny na Gran Canarii, który jest idealnym dowodem na to, że historia i kultura mogą być przedstawione w sposób ciekawy i zaskakujący! Ostatecznie nie chodzi przecież o jak największą liczbę eksponatów, czy zalewanie odwiedzających mnóstwem informacji, które i tak nie każdy ma ochotę czytać. Dużo ciekawiej jest, gdy wiedza dostarczana jest nam za pomocą różnych zmysłów. A jeszcze lepiej, gdy możemy się w niej niemal zanurzyć!

Zwiedzanie Mundo Aborigen

Podobnie jak Poble Espanyol w Barcelonie, Mundo Aborigen jest swego rodzaju muzeum na świeżym powietrzu (tzw. skansen). Zrekonstruowane domostwa, sugestywne rekwizyty i wyposażenie przedstawiają, w jaki sposób wyglądało życie rdzennej ludności Wysp Kanaryjskich 2000 lat temu.

Integralną częścią tej nietypowej wystawy jest ponad 100 figur przedstawiających naturalnej wielkości ludzkie postacie. Z wszystkich tych obiektów stworzono rozmaite scenki rodzajowe, z których dowiemy się między innymi jak wyglądały pierwotne sypialnie, gdzie przechowywano żywność, z czego przyrządzano posiłki, a nawet w jaki sposób chowano ciała. Oprócz „martwych obiektów” w Mundo Aborigen znajdują się także zwierzęta, m.in. psy, świnie, kozy, konie. Chyba nie trzeba dodawać, że to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci? 🙂

CIEKAWOSTKA: Figury ludzi w Mundo Aborigen rozmieszczone są nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz – wśród bujnej roślinności i skał. Warto o tym pamiętać, zanim przestraszycie się, że ktoś Wam się przygląda zza krzaka…

Okolice Mundo Aborigen

O tym, w jak pięknych okolicznościach przyrody usytuowany jest Mundo Aborigen przekonasz się już w drodze do tego miejsca. Jego położenie w wąwozie Barranco de Fataga (jeden z największych wąwozów na Gran Canarii) nadaje temu miejscu szczególnego charakteru. Dobra wiadomość jest taka, że Mundo Aborigen to nie jedyna atrakcja w tej okolicy. Wśród innych, które mogą Cię zainteresować, warto wymienić:

  • Necrópolis de Arteara – dawny cmentarz Aborygenów o powierzchni liczącej 137 570 m2. Łącznie znajduje się tutaj ponad 800 struktur, w których zostały pochowane ciała zmarłych.
  • Camel Safari Park – park tematyczny, którego głównymi bohaterami są wielbłądy. Oprócz spotkania z tymi wspaniałymi zwierzętami na miejscu czeka Cię także wizyta w 300-letnim lesie palmowym, odwiedziny w tropikalnym ogrodzie pełnym egzotycznych owoców takich jak: papaja czy mango.

Informacje praktyczne

Mundo Aborigen na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY