Strona głównaAtrakcje we WłoszechParki rozrywki we WłoszechMirabilandia - Park rozrywki w sercu Emilii-Romanii

Mirabilandia – Park rozrywki w sercu Emilii-Romanii

Położony na adriatyckim wybrzeżu, niedaleko Rawenny i Rimini, park rozrywki Mirabilandia zapewnia atrakcje zarówno dla żądnych emocji dorosłych jak i najmłodszych gości parku. Tłumnie przybywają do niego całe rodziny, by sprawdzić, która z emocjonujących atrakcji jest ich ulubioną.

Mirabilandia, znajdujący się w regionie Emilia-Romania park rozrywki, to jedno z największych centrów rozrywki we Włoszech. Symbolem Mirabilandii jest witający gości, 90-metrowy diabelski młyn, otwarty w 1999 roku. Park podzielony jest na różne strefy tematyczne, wśród których coś dla siebie znajdą miłośnicy dinozaurów, motoryzacji, dzikiego zachodu oraz łaknący przygód i prędkości poszukiwacze wrażeń.

Dojazd do parku nie sprawia żadnego problemu, nie ważne czy zmierzacie do niego z pobliskiej Bolonii, Rawenny, Rimini czy ze znajdującego się w okolicy San Marino. Szczególnie w weekendy Mirabilandia zapełnia się ludźmi, więc w bilet warto zaopatrzyć się z wyprzedzeniem. Tę krainę cudów w północnych Włoszech warto odwiedzić nawet pomimo tłumów, bo dobra zabawa jest tam niemalże gwarantowana.

Atrakcje dla najmłodszych gości parku

W tym miejscu spodoba się dzieciom w każdym wieku. Atrakcje Bimbopoli zaprojektowane zostały specjalnie dla najmłodszych dzieci i rodzin z pociechami. Park oferuje maluchom dwupiętrową, konną karuzelę jak z bajki oraz kolorowe place zabaw, na których zjeżdżalnie i przeszkody pozwolą dzieciom wyszaleć się bez końca.

Mini Rapide zabierze rodziny na wodną przejażdżkę na kłodach, a Santa Fè Express – w kolejową wyprawę dookoła Bimbopoli. Dzieciaki, które szukają nieco więcej wrażeń, pobawić się mogą z unoszącym się ponad ziemię, zaskakującym domkiem, albo wybrać w podróż dostosowaną dla najmłodszych, latającą kolejką górską.

Dinoland

Mirabilandia słynie ze swoich atrakcji w całej Europie
Mirabilandia słynie ze swoich atrakcji w całej Europie

Fascynuje Was świat dinozaurów? W takim razie w tym wesołym miasteczku czeka kraina idealna dla Was. Dinoland to największa we Włoszech strefa inspirowana światem dinozaurów. 12 000 m² przenosi swoich gości do ery prehistorycznej dzięki 54 rozstawionym po parku, doskonale odwzorowanym postaciom dinozaurów. Różnej wielkości atrakcje zapewniają rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Rexplorer to atrakcja, która zabiera wszystkich w podróż przez kaniony i jaskinie, gdzie stanąć można twarzą w twarz z prehistorycznymi stworzeniami. W świecie dinozaurów dzieci i dorośli latać mogą z pterozaurami czy wyruszyć w drogę we wnętrzu dinozaurzego jaja. Wśród atrakcji są też samochodziki dla dzieci, zarówno młodszych jak i starszych oraz latające wagoniki. A dla tych, którzy chcą poczuć nieco więcej wrażeń, park rozrywki we Włoszech przygotował zakręconą Raptotanę. Z tego gniazda welociraptora na pewno wyjdziecie ze śmiechem i zawrotami głowy!

Mirabilandia dla miłośników przygód

Choć Adventureland, park poświęcony wielkiej przygodzie, liczy najmniejszą ilość atrakcji, zdecydowanie znaleźć można na nich najwięcej emocji. Ten obszar tematyczny jest doskonały dla tych, którzy chcą doświadczyć intensywnych wrażeń i zastrzyku adrenaliny. Ulubieńcem gości parku rozrywki Mirabilandia jest Katun, który ani przez chwilę nie pozwala postawić nóg na ziemi. Wystarczy wsiąść w kolejkę górską i przygotować się na pełną nagłych zakrętów i przewrotów trasę. Ta strefa parku daje także możliwość skorzystania z pierwszej we Włoszech dwutorowej kolejki, a kręta, wartka i osadzona w dzikim kanionie rzeka tylko czeka by zabrać śmiałków w niezwykłą podróż szybkim pontonem. Po szaleństwie, jakie gwarantują kolejki i wodny rollercoaster warto przejść się po zielonym świecie Majów, gdzie dzięki reprodukcjom meksykańskiego stanowiska archeologicznego poczuć się można jak prawdziwy odkrywca.

Dla fanów prędkości i czterech kół

Wśród atrakcji Mirabilandii każdy znajdzie coś dla siebie
Wśród atrakcji Mirabilandii każdy znajdzie coś dla siebie

Miłośnicy wiatru we włosach przegapić nie mogą Route 66, części parku rozrywki Mirabilandia, do której stworzenia inspiracją była słynna amerykańska trasa. Na terenie tej strefy atrakcji niemal każdy powinien zjechać stromą zjeżdżalnią na pokładzie dwuosobowego pontonu i odbyć zabawną bitwę na armatki wodne. W tej części parku znajduje się także kilka atrakcji, na które nie powinny wchodzić najmłodsze dzieci. Młodzież i dorośli mogą jednak śmiało ustawiać się w kolejkach do Divertical, najwyższej kolejki wodnej na kontynencie. Tam z wysokości ponad 60 m z prędkością ponad 104 km/h zanurzycie się w tafli wody. Atrakcją nie do przegapienia dla rodzin ze starszymi dziećmi jest także wejście na iSpeed, który zapewnia dreszczyk emocji, pędząc z prędkością jednomiejscowego bolidu Formuły 1 i osiągając aż 120 km/h na szybkich zakrętach. Po przybyciu do tej strefy nie można przegapić laserowej gry osadzonej w postapokaliptycznym Nowym Jorku oraz wodnej podróży samochodem z lat 50-tych, zakończonej skokiem z wysokości 15 metrów.

Ducati World

Park rozrywki Mirabilandia poświęcił fanom prędkości i motoryzacji jeszcze jedną przestrzeń. Ducati World to pierwszy nie tylko w Europie ale i na świecie obszar tematyczny poświęcony w całości marce motocyklowej Ducati. To najnowsza ze stref, zapewniająca rozrywkę całym rodzinom. Bawić można się na różnego rodzaju symulatorach jazdy, wyścigach czy atrakcjach, pozwalających poczuć się jak królowie driftu. Najmłodsi mogą także wsiąść na motocykle, które zabiorą ich w przejażdżkę do nieba. Największą popularnością wśród atrakcji Ducati cieszy się jednak interaktywna, dwutorowa kolejka, która symuluje jazdę na motocyklu Panigale V4: Desmo Race.

Mirabilandia na Dzikim Zachodzie

W parku Mirabilandia znajdują się atrakcje zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych dzieci
W parku Mirabilandia znajdują się atrakcje zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych dzieci

Wśród atrakcji parku na miłośników emocji czeka także tajemniczy Dziki Zachód. Miasto Far West Valley, pozwala młodym i starszym wejść do doskonale zrekonstruowanej przestrzeni jak z westernu i przeżyć niezapomniane chwile dzięki atrakcjom inspirowanym symbolami i postaciami tego pełnego przygód świata. Atrakcja znana jako Buffalo Bill Rodeo to okazja, by podczas przejażdżki na obrotowej platformie dzieci i dorośli poczuli się jak na prawdziwym rodeo, a Thundering Eagle zamieni ich w drapieżne ptaki patrolujące pustynie. W poszukiwaniu rodzinnej rywalizacji najlepiej wybrać wspinaczkę na wieżę Geronimo, natomiast dla szukających dodatkowej adrenaliny doskonałym wyborem będzie rollercoaster śladami poszukiwaczy skarbów. Jednymi z ulubieńców wśród atrakcji Mirabilandii są najwyższe we Włoszech, 60-metrowe wieże Oil Towers, rzucające najodważniejszych w górę i w dół. W obszarze Far West Valley znajduje się również największy w Europie dom grozy – Legends of Dead Town stanowi atrakcję, z której korzystać powinni tylko ci o najmocniejszych nerwach.

Inne atrakcje na terenie Parku Rozrywki Mirabilandia

Niektóre atrakcje na terenie parku rozrywki nie mają formy kolejki. Aby w pełni nacieszyć się parkiem skorzystać trzeba z jednego z zabawnych i pełnych emocji spektakli, organizowanych w Mirabilandii. Do najpopularniejszych z nich należą odbywające się codziennie w obszarze Route 66, najbardziej oklaskiwane pokazy kaskaderskie we Włoszech, znane jako inscenizacja „Szkoła Policyjna”. Godziny spektakli, jak i godziny otwarcia parku czy mapę rozmieszczenia atrakcji skonsultować można zarówno w okienkach kasy jak i w oficjalnej aplikacji mobilnej parku. Oprócz przedstawień spacer po obiekcie można urozmaicić wizytą w jednym z tematycznych sklepików z pamiątkami, w których kupić można kapelusz kowboja, kubek ze znaczkiem Ducati czy torby pełne słodyczy. Każda ze stref posiada także niecodzienne restauracje, więc o głód w Mirabilandii nie ma potrzeby się martwić. W parku rozrywki zjeść można w restauracji nawiązującej wystrojem do kantyny z Dzikiego Zachodu, paddocku Formuły 1 czy amerykańskich knajp.

Mirabeach – dla kochających wodę gości Mirabilandii

Park rozrywki w pobliżu Rawenny ma także pełnego atrakcji sąsiada. Mirabeach to położona kilka kroków od Mirabilandii usiana basenami kraina wodnego szaleństwa, która zwolenników ma zarówno wśród szukających spokojnego wypoczynku dorosłych, jak i spragnionych emocji dzieciaków. Obok wodnych placów zabaw, zwykłych basenów czy spokojnych strumyków skorzystać można także ze zbiorników imitujących morskie fale, szybkich przejażdżek na pontonach oraz szalonych zjazdów wodnymi zjeżdżalniami. Do najbardziej emocjonujących atrakcji należą tam jednak szybki zjazd w dół wąską tubą oraz Vuelta Vertigo, pozwalający na kreatywne, wodne akrobacje.

Informacje praktyczne

Mirabilandia na mapie

Odkryj region Emilia-Romania

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY