Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiPokazy andaluzyjskich koni w Torremolinos

Pokazy andaluzyjskich koni w Torremolinos

Konie andaluzyjskie u wielu wzbudzają podziw i oczarowanie. Nic dziwnego, gdyż Pura Raza Española to jedna z ras koni gorącokrwistych o niezwykłych predyspozycjach, nieporównywalnych do wielu innych na świecie. Club Hipico “El Ranchito” w Torremolinos słynie z pokazów z udziałem tych pięknych zwierząt.

Club Hipico El Ranchito w Torremolinos to dziś jedno z najpopularniejszych miejsc dla miłośników koni na Costa del Sol. Otwarty w 1960 roku jako szkoła jazdy konnej dziś przyciąga także bogatą ofertą innych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszy się show “Ritmo a Caballo” prezentujący balet jeździecki.

Początki “El Ranchito”

Klub posiada bogatą historię sięgającą lat 40. XX wieku, kiedy José González założył ośrodek jeździecki, nabywając obiekt składający się z 55 stajni oraz półotwartej areny. Zanim “El Ranchito I” został otwarty, ośrodek poddano całkowitej renowacji.

W ciągu kilkunastu lat klub zyskał popularność m.in. dzięki licznym nagrodom zdobywanym podczas zawodów jeździeckich. Doprowadziło to w 1986 roku do decyzji o powiększeniu obiektu o dodatkowe 45 sztuki boksów, dwa padoki oraz zewnętrzne i wewnętrzne bieżnie, a także parking dla odwiedzających. Dziś ta część nazywa się “Ranchito II”.

Pura Raza Española

Pura Raza Española to rasa koni andaluzyjskich, z miłości do których powstał Club Hipico El Ranchito
Pura Raza Española to rasa koni andaluzyjskich, z miłości do których powstał Club Hipico El Ranchito

Pura Raza Española to konie andaluzyjskie, w których żyłach płynie czysta hiszpańska krew. Konie tej rasy są chętne do nauki, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w szkołach jeździeckich. Można je rozpoznać po szarej maści oraz bujnej, kręconej grzywie i ogonie. Poruszają się płynnie, rytmicznie oraz z elegancją. 

Poczuj magię hiszpańskiego rancza

Pokazy hipiki w Club Hipico El Ranchito to gratka dla wszystkich miłośników tych dostojnych zwierząt
Pokazy hipiki w Club Hipico El Ranchito to gratka dla wszystkich miłośników tych dostojnych zwierząt

Prywatne i grupowe lekcji jazdy konnej to opcja dla zaczynających swoją przygodę, lecz dla doświadczonych klub udostępnia również możliwość samodzielnej jazdy. Jest to możliwe już dla dzieci od 6 roku życia! Dla tych, którzy planują wybrać się tu z drugą połówką, polecamy romantyczne wycieczki konne z widokiem na zatokę Malagi.

Show “Ritmo a Caballo”

Niezaprzeczalnym hitem tego miejsca jest wystawiany od 1993 roku balet jeździecki “Ritmo a Caballo”. Choreografia spektaklu łączy hiszpańską muzykę z pięknymi zsynchronizowanymi końmi, które słuchają się swoich jeźdźców ubranych w autentyczne andaluzyjskie stroje.

WARTO WIEDZIEĆ: Show było wystawiane po raz pierwszy poza granicami Hiszpanii już w 1997 roku. Podczas Haskiego Dnia Konia w Den Haag (Holandia) obejrzało je 70 000 osób!

Show podzielone jest na sześć części z krótką przerwą w środku, dając finalnie 90 minut niezapomnianego przedstawienia. Odbywa się każdego tygodnia i szczególnie w lecie przyciąga tłumy. Dodatkową opcją jest późniejsza typowo andaluzyjska kolacja połączona z pokazem flamenco.

Inne atrakcje w Torremolinos

Jeśli lubisz nietypowe parki rozrywki, to odwiedź Crocodile Park w Torremolinos.
Jeśli lubisz nietypowe parki rozrywki, to odwiedź Crocodile Park w Torremolinos.

Jeśli gościcie na dłużej w tym miasteczku, polecamy Wam odwiedzić Park Krokodyli, w którym żyje ponad 300 różnych gatunków tych gadów z całego świata. W upalne letnie dni świetnym pomysłem jest spędzenie całego dnia w Aqualand Torremolinos, czyli aquaparku liczącym aż cztery strefy dedykowane różnym typom zjeżdżalni.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Club Hipico El Ranchito najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Senda del Pilar, 4, 29620 Torremolinos, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz 9:00-14:00 i 16:00-2:00. W soboty w godz 9:00-14:00. W niedziele i święta club jest nieczynny.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Club Hipico El Ranchito na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY