Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiCrocodile Park w Torremolinos i największy krokodyl w Europie

Crocodile Park w Torremolinos i największy krokodyl w Europie

Żeby poczuć się jak w prawdziwej dżungli, wcale nie trzeba planować dalekich podróży za ocean – wystarczy odwiedzić położone w Andaluzji miasto Torremolinos! Znajduje się tu Park Krokodyli, czyli tematyczny ogród zoologiczny, w którym żyje ponad 300 różnych gatunków tych gadów z całego świata.

Park Krokodyli w Torremolinos to park zoologiczny położony w okolicy wodnego parku Aqualand, zajmujący powierzchnię 16 000 m2 pokrytych stawami i bogatą roślinnością. W roli głównej – krokodyle – lecz oprócz nich spotkamy tu również inne gatunki egzotycznych gadów jak agama brodata, kameleony oraz żółwie.

Big Daddy i inne zwierzęta w parku

Wszystkie zwierzęta mieszkają na terenie tzw. afrykańskiej wioski oraz ośmiu jezior, którymi dysponuje park. Do 2018 roku był to dom największego krokodyla w całej Europie. Big Daddy – bo tak się właśnie nazywał – ważył 600 kilogramów i miał ponad 5 metrów długości! Rodowód Big Daddy’ego wywodzący się z dorzecza Nilu ma tu zabezpieczoną przyszłość. Zostawił on bowiem wielu potomków, którzy w przyszłości prawdopodobnie osiągną rozmiary swojego ojca.

Małe krokodyle w Crocodile Park Torremolinos znajdują się pod wyjątkową ochroną. Początkowo matka składająca jaja w piasku zaciekle ich pilnuje. Zbliżenie się do miejsca ich złożenia może być bardzo niebezpieczne. Okres ten zazwyczaj trwa 3 miesiące i jest kluczowy dla uformowania się płci małego krokodyla. Wszystko zależy od temperatury, w jakiej dojrzewa – jeśli jest to powyżej 30ºC wykluje nam się samiec, jeżeli poniżej będzie to samica. W ten sposób weterynarze kontrolują równowagę populacji w parku.

Muzeum Krokodyli i atrakcje w parku

Czy wiesz, że dźwięk uderzania o siebie zębami służy krokodylom podczas okresu godowego do przyciągania samic? Tę i inne ciekawostki poznasz w muzeum, które znajduje się w Parku Krokodyli Torremolinos. Wizyta tutaj to okazja do poznania pochodzenia tych prehistorycznych gadów, ich budowy, a także odkrycia ich największych siedlisk i poznania ciekawych faktów, jak chociażby ten, ile pożywienia potrzebuje pojedynczy osobnik do przeżycie. A to wszystko przedstawione w przyjaznej, interaktywnej formie.

W Parku Krokodyli w Torremolinos codziennie organizowane są też pokazy z udziałem krokodyli. Można wziąć udział w ich karmieniu, bliskim spotkaniu (z odległości mniejszej niż standardowe 2 metry) lub sesji fotograficznej z tymi niezwykłymi gadami.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Crocodile Park Torremolinos najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres:  C. Cuba, 14, 29620 Torremolinos, Málaga, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: Od września do czerwca od poniedziałku do niedzieli w godz 11:00-17:00. W lipcu i sierpniu od poniedziałku do niedzieli w godz 11:00-18:00.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Park Krokodyli w Torremolinos na mapie

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY