Strona głównaAtrakcje we WłoszechParki rozrywki we WłoszechHydromania – Park wodny w pobliżu Rzymu

Hydromania – Park wodny w pobliżu Rzymu

Kochacie Rzym, ale ciężko jest Wam znieść panujące tam w lecie upały? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest pobliski park wodny Hydromania. Jeśli orzeźwienie w Rzymie, to tylko tam.

Hydromania to jeden z największych i najlepiej wyposażonych włoskich parków wodnych. Park znajdujący się w pobliżu Rzymu, dokładnie przy Vicolo del Casale Lumbroso 200, zajmuje powierzchnię 90 000 m2 i otoczony jest wszechobecną zielenią! Jednak to nie dla roślinności przybywają tam tłumy, a dla licznych atrakcji, jakie oferuje park. Czekają tam ekscytujące zjeżdżalnie wodne dla najbardziej odważnych i baseny zarówno dla kochających spokój jak i tych, którzy nie znoszą nudy.

Atrakcje Hydromanii

By doskonale bawić się w tym parku wystarczy, że lubicie wodę. Nie ważne, czy poszukujecie mocy atrakcji czy chwili odpoczynku, Hydromania z pewnością przygotowała coś dla Was.

Dla najmłodszych

Park szalenie spodoba się kochającym plusk wody dzieciakom. Mogą się tam pochlapać w płytkich i bezpiecznych basenikach, a także pobawić na mini pontonach wśród rozlewających się strumieni fontanny.

Świetna zabawa czeka także na nieco starsze dzieci i całe rodziny. Dwa tory szybkiej, choć nie ekstremalnej zjeżdżalni o długości 120 m zapewniają panoramiczny widok 360° na cały park, gwarantując jednocześnie moc niezwykłych emocji.

Dla poszukiwaczy wrażeń

Hydromania to jednak głównie raj dla fanów adrenaliny. Zjeżdżać można samemu albo z rodziną lub przyjaciółmi, ślizgając się na pontonie, albo bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

Hydromania zapewnia swoim gościom atrakcje na wysokim poziomie
Hydromania zapewnia swoim gościom atrakcje na wysokim poziomie

Wskoczycie tam do prawdziwej czarnej dziury albo skorzystacie z przerażającej, pionowej zjeżdżalni, która z impetem rzuci Was na taflę wody. Emocji nie brakuje także na pontonach, ześlizgujących się w dół lejka ani na wahadłowym, żaglowym torze, który sprawi, że razem z osobą towarzyszącą popłyniecie w górę.

Dla potrzebujących relaksu

Na miłośników relaksu czekają w Hydromanii spokojne baseny
Na miłośników relaksu czekają w Hydromanii spokojne baseny

Potrzebujecie zapomnieć o wszelkich problemach? W takim razie połóżcie się na jednej z plaż w cieniu parasoli, zamknijcie oczy i nie myślcie o niczym. W przerwie od błogiego lenistwa namiastkę SPA możecie poczuć w jednym z basenów z hydromasażem oraz jacuzzi. Doskonałym sposobem na orzeźwienie będą także spokojne baseny w pobliżu plażowej strefy, a tęsknotę za morzem zaspokoić można w zbiorniku ze sztucznymi falami.

Hydromania w przerwie od zjeżdżalni

Na terenie parku znaleźć można wiele barów i restauracji, więc nie musicie się martwić o to, że po godzinach wodnego szaleństwa pozostaniecie bez sił. Powodem do zmartwień nie powinien być także zapomniany z domu ręcznik czy zepsute klapki – wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, gadżety z Hydromanii oraz przekąski kupić można w działającym w pobliżu kiosku.

Przerwa od wody może być także aktywna – skorzystajcie z jednego z boisk do plażowej siatkówki bądź piłki nożnej. Park wodny zamienić się może w miejsce organizacji przyjęcia urodzinowego, ale pobawić się tam można także w każdy przeciętny dzień podczas wielu animacji. Otwarcie i zamknięcie parku odbywa się w towarzystwie Splasha, maskotki parku, a o różnych porach dnia w basenach organizowane są specjalne zabawy z animatorami. Tańce i gry integracyjne w rytm muzyki dostosowywane są zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych dzieci.

Informacje praktyczne

Park wodny Hydromania na mapie

Odkryj region Lacjum

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY