Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiIglesia de San Ginés - Zabytkowy kościół w stolicy Lanzarote

Iglesia de San Ginés – Zabytkowy kościół w stolicy Lanzarote

San Ginés to święty patron miasta Arrecife...

Tuż obok wybrzeża Arrecife, na urokliwym placu Plaza de las Palmas czeka na nas jeden z najciekawszych zabytków w tym mieście.

Kościół Iglesia de San Ginés to religijna wizytówka stolicy Lanzarote, która przyciąga już z daleka za sprawą swojej charakterystycznej lśniąco białej wieży. Kiedyś w miejscu dzisiejszego kościoła stała kapliczka z XVI wieku. Świątynię, jaką znamy dzisiaj, wzniesiono tutaj w 1798 roku. Do jej budowy wykorzystano charakterystyczny dla Lanzarote czarny kamień wulkaniczny. Skontrastowanie go z białą farbą nadało całemu budynkowi klimatu, który doskonale wpisuje się w krajobraz otaczającej go architektury.

WARTO WIEDZIEĆ: San Ginés to święty patron miasta Arrecife.

Fiesta de San Ginés

O tym jak duże znaczenie Iglesia de San Ginés odgrywa w życiu miasta możemy przekonać się w okolicach 25 sierpnia. Wtedy to w Arrecife odbywa się tygodniowa Fiesta de San Ginés, podczas której kościół i znajdujący się przed nim plac stają się centrum życia społecznego, religijnego i kulturalnego.

Informacje praktyczne o Iglesia de San Ginés

  • Adres: Plaza de las Palmas, 1, 35500 Arrecife, Las Palmas, Hiszpania

Iglesia de San Ginés na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY