Ronda: Pałac Mondragón

2472
Ronda: Pałac Mondragón
5 (100%) 1 vote

Pałac Mondragón, Ronda, Hiszpania // Hispanico.pl
Pałac Mondragón, Ronda

Ronda ma wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Palacio de Mondragón.

Ten niewielki pałacyk, znany także pod nazwą Palacio del Marqués de Villasierra, bez trudu znajdziemy w starej części miasta. W XIV wieku budynek ten był siedzibą muzułmańskiego króla (Abomelic Abd al-Malik). Z tej epoki zachowało się jednak niewiele elementów architektonicznych (niektóre umocnienia, wejście na piętro i kilka podziemnych przejść łączących ogród z częścią warowną).

W XV wieku, gdy Ronda została przejęta przez Królów Katolickich, również Pałac Mondragón przeszedł w ich władanie. To właśnie połączenie stylów islamskich i chrześcijańskich (czyli styl mudejar) są najbardziej widoczne we wnętrzach tego miejsca. Znajdziemy je między innymi na bogato zdobionych sufitach, posadzkach oraz na wewnętrznym dziedzińcu.

Pałac Mondragón i jego ogrody

To czym jednak większość osób zachwyca się najbardziej to ogród, uważany przez niektórych za miniaturę ogrodów Generalife w Granadzie. Ten, który znajdziemy w Palacio de Mondragón w Rondzie pełen jest basenów wodnych, niewielkich źródełek, fontann i oczywiście wszechobecnej zieleni. Urok tego miejsca sprawia, że wiele młodych par decyduje się na sesję ślubną właśnie w tym miejscu.

I nic dziwnego. Wspomnienia z takiego miejsca zostają w pamięci na długo:

Muzeum miejskie w Palacio de Mondragón

Po oglądnięciu ogrodów i pałacu, możemy także udać się na pierwsze piętro budynku, gdzie znajduje się muzeum miejskie. Prezentowana tam wystawa archeologiczna przeniesie nas w zamierzchłą prehistorię tego regionu Hiszpanii i przybliży życie przodków.

Oprócz licznych eksponatów, zrekonstruowanych przedmiotów, makiet i modeli znajdziemy tam także tablice z obszernym opisem każdej części wystawy w języku hiszpańskim i angielskim. Całość ekspozycji została też podzielona na trzy sekcje: Historia, Etnografia i Środowisko Naturalne, dzięki czemu swoja uwagę można skupić na tym, co faktycznie nas interesuje.

Jeśli więc jesteście fanami archeologii lub antropologii, to to miejsce będzie idealną propozycją na spędzenie wolnego popołudnia.

Zobacz także: Ronda – atrakcje turystyczne w mieście wzruszeń

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar