Disneyland w Paryżu

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać, ani też nikogo specjalnie zachęcać do jego odwiedzenia. Jak wygląda z bliska park rozrywki, w którym spełniają się dziecięce marzenia?

Disneyland Paris został otwarty w 1992 roku w położonej 30 km od Paryża miejscowości Marne-la-Vallée, a jego budowa była początkowo w dużej mierze finansowana przez francuski rząd. Wydaje się to zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że Walt Disney pochodził z Francji, a cały projekt opatrzono sloganem “Walt Disney wraca do domu”.

Disneyland w Paryżu to jeden z kilku parków tematycznych, jakie wytwórnia The Walt Disney Company otworzyła na świecie. Pozostałe znajdziemy w Kalifornii, na Florydzie, w Tokio, Hongkongu oraz Szanghaju. Nie zmienia to faktu, że to właśnie park w stolicy Francji jest najbardziej rozwiniętym technicznie projektem koncernu oraz tym, który w Europie cieszy się największą popularnością.

Atrakcje w Disneyland Paris

Gigantyczny park rozrywki zajmuje powierzchnię 83 ha i podzielony jest na dwie strefy: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Wstęp do każdej z nich jest biletowany, a łącznikiem pomiędzy nimi jest część Disney Village.

Łącznie do dyspozycji zwiedzających jest ponad 50 różnych atrakcji, kilkadziesiąt restauracji, barów i sklepów. Uzupełnieniem kluczowych atrakcji jest też oczywiście możliwość spotkania i zrobienia sobie selfie z ulubionymi postaciami z bajek Disneya, które przechadzają się po różnych częściach parku.

WARTO WIEDZIEĆ: Disney Village oprócz tego, że łączy dwie strefy parku, jest też miejscem, gdzie znajdują się m.in. hotele dla gości. Decydując się na nocleg w tym miejscu, możecie skorzystać z kilku udogodnień takich jak możliwość szybszego wejścia do parków i późniejszego ich opuszczenia.

Atrakcje w strefie Disneyland Park

Strefa Disneyland Park podzielona jest na pięć tematycznych krain, z których każda oferuje inne rodzaje atrakcji:

 • Adventureland – to świat odkrywców i podróżników, dla których inspiracją są Piraci z Karaibów, Indiana Jones, czy Alladyn.
 • Discoveryland – ta część parku dedykowana jest odkryciom naukowym, międzygalaktycznym podróżom i przede wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen!
 • Fantasyland – kraina, która nawiązuje do klasyki Disneya i postaci takich jak: Śpiąca Królewna, słoń Dumbo, Piotruś Pan, Pinokio, Szalone Filiżanki, czy Alicja w Krainie Czarów.
 • Frontierland – to miejsce, w którym odnajdą się fani Dzikiego Zachodu. Frontierland zabierze Was do Wioski Pocahontas, otworzy przed Wami drzwi nawiedzonego domu, zabierze na przejażdżkę wokół zaklętej góry, a na koniec otworzy przed Wami drzwi saloonu, zapraszając na prawdziwie kowbojski posiłek.
 • Main Street, USA – ostatnia kraina to klasyczne, amerykańskie miasteczko osadzone w realiach XIX wieku, które w pewien sposób jest sercem strefy Disneyland Park. To tutaj spotkamy najpopularniejsze postacie z kreskówek i stąd też możemy wybrać się do wszystkich pozostałych krain wymienionych powyżej.

Atrakcje w strefie Walt Disney Studio

Strefa Walt Disney Studio przybliża zwiedzającym tajniki produkcji filmowych. Podczas zwiedzania poznamy historię kinematografii i animacji oraz spotkamy postacie z nieco nowszych produkcji Disneya, takich jak Toy Story czy Ratatouille. Podobnie jak w przypadku strefy Disneyland Park, również Walt Disney Studio podzielone jest na kilka stref:

 • Front Lot – odkrywa kulisy produkcji filmowych.
 • Production Courtyard – oferuje jedną z najbardziej przerażających atrakcji – opuszczony hotel ze „spadającą windą”…
 • Animation Courtyard – skupia się na historii animacji i produkcji filmów animowanych.

Bilety do Disneylandu

Jedyny problem, jaki spotka Was w Disneylandzie to mnogość atrakcji, ponieważ nie sposób zaliczyć ich wszystkich w jeden dzień. Szczególnie, gdy podróżujemy z dziećmi, warto jest wziąć pod uwagę bilet wielodniowy, który w zależności od wybranej opcji jest ważny przez 2-4 dni. W ten sposób bez pośpiechu możecie skorzystać z wszystkich atrakcji w Disneylandzie, a Twoje pociechy przywiozą z tej wycieczki niezapomniane wspomnienia! Bilety wielodniowe możesz kupić na tej stronie.

Jeśli natomiast jesteś w stanie iść na kompromis i z wszystkich dostępnych atrakcji wybrać te, które interesują Cię najbardziej, możesz wybrać bilet 1-dniowy, który dostępny jest tutaj.

WARTO WIEDZIEĆ: Kupując bilet zwróć uwagę na to, czy obejmuje on wstęp zarówno do Disneyland Park, jak i do Walt Disney Studio, czy tylko do jednej z tych części parku. Podczas rezerwacji do wyboru jest wiele różnych opcji, dzięki czemu możesz wybrać tę, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Informacje praktyczne

 • Bilety wstępu do Disneylandu w Paryżu najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
 • Adres: Bd de Parc, 77700 Coupvray, Francja
 • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-21:00. W weekendy w godzin 9:30-22:00.
 • Kup bilety na GetYourGuide

Disneyland na mapie

Odkryj Francję

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY