Strona głównaAtrakcje w PortugaliiOceanaria i Zoo w PortugaliiZoomarine Algarve - Wodny park edukacji i zabawy

Zoomarine Algarve – Wodny park edukacji i zabawy

Portugalia, a szczególnie jej słoneczna, południowa część, znana jest głównie ze swoich bajecznych wybrzeży. Jednak na wodne szaleństwo w Algarve zaprasza także Zoomarine, którego różnorodne atrakcje z powodzeniem skradają serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zoomarine Algarve, położone nieco ponad 10 km na północny-zachód od Albufeiry, to niezwykłe połączenie parku wodnego i ogrodu zoologicznego. W poszczególnych zakątkach parku znajdują się środowiska różnych gatunków zwierząt, kolejki i atrakcje wodne, a także plaża pozwalająca na chwilę wypoczynku. Wstęp do parku zapewnia emocje na cały dzień, więc nie ma tam szans na nudę.

Zwierzęcy mieszkańcy Parku Zoomarine Algarve

Ciekawi Was zróżnicowana fauna zamieszkująca Zoomarine Algarve? Poznajcie tropikalne środowisko żółwi lądowych i wodnych oraz siedlisko zamieszkującego park aligatora. Fascynująca strefa morskiego świata, składająca się z 20 zachwycających ekosystemów, cieszy oko i doskonale pełni funkcję edukacyjną.

W Zoomarine Algarve poznacie tryb życia różnych gatunków zwierząt
W Zoomarine poznacie tryb życia różnych gatunków zwierząt

Park Zoomarine Algarve poświęca też dużo uwagi latającym podopiecznym. Uśmiechy na twarzach powodują mieniące się kolorami tropikalne papugi. Podobną popularnością cieszy się strefa w całości poświęcona rzadkim ptakom obydwu Ameryk. Kolorami oczarują Was też inne skrzydlate stworzenia. Wchodząc do magicznego ogrodu otoczą Was wielobarwne motyle, które można obserwować we wszystkich stadiach ich rozwoju.

Centrum Rehabilitacji Gatunków Morskich

Wyjątkowym miejscem w parku jest Centrum Rehabilitacji Gatunków Morskich. To nie tylko ciekawy punkt informacji dla zwiedzających, ale przede wszystkim nieoceniona pomoc dla morskich stworzeń, które z różnych przyczyn cierpią na poważne problemy zdrowotne. Otwarta w 2002 roku klinika oraz pracujący w jej ramach, multidyscyplinarny zespół zoologiczny zajmują się ratowaniem, rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność zwierząt morskich i wodnych.

Centrum Rehabilitacji Gatunków Morskich
Centrum Rehabilitacji Gatunków Morskich

Pokazy w Parku Zoomarine Algarve

By móc poznać zwierzęta nico bliżej, zdecydowanie warto zobaczyć organizowane w parku pokazy. To możliwość, by przekonać się z jaką gracją poruszają się inteligentne i urocze foki i lwy morskie. Prezentacje wielobarwnych ptaków tropikalnych oraz latających drapieżników pozwalają z kolei lepiej zrozumieć ich codzienny tryb życia.

Choć pokazy podopiecznych parku są tymi najbardziej popularnymi, na terenie parku można także skorzystać z okazji, by podziwiać spektakle akrobatyki, a pełne sztuczek i akrobacji przedstawienia wykonywane są przez groźnych piratów.

Delfiny w Zoomarine Algarve

Pokazy delfinów to najpopularniejsza atrakcja w Parku Zoomarine Algarve
Pokazy delfinów to najpopularniejsza atrakcja w Park

Najpopularniejszymi prezentacjami w Zoomarine są jednak te, w których główną rolę grają zwinne i rezolutne delfiny. Pokazy delfinów pozwalają nie tylko zachwycić się ich inteligencją, ale też zaobserwować pełną zaufania relację miedzy wodnymi ssakami i ich trenerami. W swojej ofercie park posiada także specjalny program, pozwalający skorzystać z wykładu edukacyjnego, który przybliża sekrety życia delfinów butlonosych, a także wejść do środowiska wodnego tych zwierząt. Pod bacznym okiem edukatorów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, można spróbować przekonać deliny do wykonania kilku prostych sekwencji sztuczek.

Baseny i atrakcje wodne

W Zoomarine Algarve każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno miłośnicy szalonych, wodnych atrakcji, jak i ci, dla których plaża i relaks przy basenie to recepta na odpoczynek idealny
W Zoomarine Algarve każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno miłośnicy szalonych, wodnych atrakcji, jak i ci, dla których plaża i relaks przy basenie to recepta na odpoczynek idealny

Jak przystało na park wodny Zoomarine Algarve to także baseny i moc innych rozrywek. Wśród atrakcji wodnych powodzeniem cieszy się strefa zabaw wodnych, a najmłodsze dzieci zachwyci wodny plac zabaw. Dajcie się porwać nurtowi liczącej 400 metrów rzeki, płynącej w otoczeniu tropikalnej roślinności i orzeźwiających wodospadów. Na plażowiczów czeka Zoomarine Beach, czyli plaża, która idealnie oddaje klimat wybrzeża, dzięki sztucznym falom i piaszczystemu brzegowi. Strefa wodna Zoomarine Algarve jest też przygotowana na wizyty fanów adrenaliny – zakręcone zjeżdżalnie wodne dostarczą Wam moc wrażeń i ożywią każdego bez wyjątku.

Atrakcje dla żądnych emocji

Wydawałoby się, że park tematyczny skupia się wyłącznie na wodnych atrakcjach, ale bilet wstępu zapewnia także zaproszenie do szaleństw na lądzie. W poszukiwaniu emocji wsiądźcie na szaloną, kołyszącą się łajbę piracką albo kołyszącą się na falach łódkę jak z bajki. W Zoomarine czeka także kilka karuzel, a Ci, którzy lubią pokrzyczeć, pokochają wagoniki pędzące z zawrotną prędkością po ścianach latarni morskiej oraz rodzinny mini roller coaster, na którym dzieci wraz z rodzicami pokonują szalony, kręty tor.

Możecie też wskoczyć na pontony Jurassic River, by przeżyć ekscytującą przygodę raftingową. Jeśli jednak wolicie spokojniejsze klimaty, to wznieście się wagonikami na 26 metrów, by móc z góry napawać się niezwykłą panoramą parku Zoomarine Algarve lub wsiądźcie do pociągu oferującego podróż po ukrytych zakątkach parku.

Informacje praktyczne

Zoomarine Algarve na mapie

Odkryj Portugalię

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY