Strona główna Hiszpania Hiszpańskie miasta i wioski

Hiszpańskie miasta i wioski

Miasta Hiszpanii są tak różnorodne jak cała kultura tego kraju. Ponad 50 z nich liczy więcej niż 100 tys. mieszkańców, a w bardziej rozbudowanych ośrodkach miejskich, takich jak Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla czy Malaga mieszka ponad milion osób (dane z 2011 r.). Przemierzając Półwysep Iberyjski z północy na południe, szybko dostrzeżemy różnice w klimacie, zwyczajach, atrakcjach, kuchni, a nawet w samym języku. To co jednak łączy wszystkie miasta Hiszpanii to doskonale rozwinięta turystyka, która czyni z nich idealne miejsca na wypoczynek.

Hiszpania to idealny kierunek na wakacje, jeśli nie masz ochoty się nudzić. Wypoczynek na plaży w słonecznej Andaluzji, tajemnicze wyprawy po nieodkrytej Kantabrii, wycieczki szlakiem Gaudiego po Barcelonie, czy wreszcie niezapomniane wrażenia kulinarne w regionie Galicji. To wszystko oferują właśnie miasta Hiszpanii.

W tym dziale zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze i najchętniej odwiedzane przez turystów hiszpańskie miasta. Każdy opis zawiera listę atrakcji oraz zabytków, które warto zobaczyć w wybranej lokalizacji. Mamy nadzieję, że dzięki naszej małej pomocy, Twój pobyt w Hiszpanii będzie jeszcze bardziej udany!

NAJNOWSZE ARTYKUŁY