Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki, rezerwaty i ogrody w HiszpaniiOgród Botaniczny w Barcelonie - Ponad 2000 gatunków roślin w jednym miejscu

Ogród Botaniczny w Barcelonie – Ponad 2000 gatunków roślin w jednym miejscu

W szczycie sezonu wszyscy narzekają w Barcelonie na tłok. A żeby się wyciszyć potrzeba przecież tak niewiele… Wystarczy tylko odpowiednie miejsce :).

Ogród Botaniczny w Barcelonie to jedno z kilku miejsc w stolicy Katalonii (obok np. Poble Espanyol), które powstało przy okazji organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO w 1929 roku. To właśnie od tego czasu zaczęto gromadzić tutaj różne gatunki roślin, które kilkanaście lat później (1941) pozwoliły na oficjalne otwarcie ogrodu botanicznego w Barcelonie.

CIEKAWOSTKA: W latach 1986-2003 Jardí Botànic de Barcelona był zamknięty z powodu istotnych szkód powstałych podczas budowy obiektów olimpijskich w 1992 r.

Ogród Botaniczny w Barcelonie – Zwiedzanie

Najważniejszą informacją dla odwiedzających jest to, że Jardí Botànic de Barcelona jest podzielony na pięć stref: śródziemnomorską, kalifornijską, chilijską, południowo-afrykańską i australijską. Jak nietrudno się domyślić każda z nich prezentuje florę charakterystyczną dla danego rejonu świata. Łącznie rośnie tu około 2000 różnych gatunków roślin, a liczba ta stale wzrasta.

Na zwiedzanie ogrodu botanicznego w Barcelonie warto poświęcić co najmniej kilka godzin. Mimo że znajdziemy tutaj jasno oznaczone główne trasy, to nie brakuje też innych, mniejszych alejek, dzięki którym możemy odkryć niemal wszystkie części ogrodu.

Kiedy warto odwiedzić?

Szczyt sezonu turystycznego to nienajlepsza pora na zwiedzanie Jardí Botànic de Barcelona. I tym razem powodem wcale nie są tłumy turystów, a średnia atrakcyjność samej przyrody. W środku lata wiele roślin usycha i tylko nieliczne zachowują żywe kolor i zieleń liści. Sytuacja zmienia się dopiero jesienią, gdy słońca jest mniej i pojawiają się pierwsze deszcze. To czas, w którym ogród botaniczny w Barcelonie ożywa, ukazując zwiedzającym swoje najbardziej wyraziste oblicze.

Ogród Botaniczny w Barcelonie – Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu (ok. 3,50€) do ogrodu botanicznego w Barcelonie kupisz w kasie przed wejściem. W pierwszą niedzielę miesiąca wejście do ogrodu jest bezpłatne.
  • Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00
  • Adres: Carrer Doctor i Font Quer s/n, 08038 Barcelona

Ogród Botaniczny w Barcelonie na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY