Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuseu Nacional d'Art de Catalunya - Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii w Barcelonie

Museu Nacional d’Art de Catalunya – Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii w Barcelonie

Każdy turysta odwiedzający Barcelonę, w końcu będzie przechodził obok tego muzeum. Zobacz, dlaczego warto zobaczyć je nie tylko z zewnątrz, ale także od środka.

Museu Nacional d’Art de Catalunya (Muzeum Narodowe Sztuki Katalonii) położone jest na wzgórzu Montjuïc w Barcelonie. Budynek Palau Nacional, w którym mieści się muzeum jest jednym z najbardziej charakterystycznych w całym mieście. Zwraca uwagę majestatyczną kopułą, starannie przystrzyżonymi żywopłotami, kwiatami i fontannami. Jego położenie w pobliżu kilku innych kluczowych atrakcji (m.in. Muzeum Archeologiczne Katalonii, wzgórze Montjuïc, Poble Espanyol, Ogród Botaniczny, Magiczne Fontanny) sprawia, że podczas jednej wycieczki, o ile tylko wystarczy nam czasu, możemy odwiedzić wszystkie interesujące nas miejsca.

Zwiedzanie El Museu Nacional d’Art de Catalunya

Muzeum Narodowe Katalonii to przede wszystkim zbiór najznamienitszych dzieł sztuki katalońskiej od średniowiecza do XX wieku. Znajdziemy tu także dzieła z innych części świata, jednak ich funkcją jest przede wszystkim przedstawienie ewolucji sztuki katalońskiej na tle nowopowstających nurtów artystycznych, zmian zachodzących w sztuce i poszczególnych epok. Zbiór wszystkich dzieł sztuki i eksponatów w MNAC został podzielony na kilka kluczowych części. Znajdują się wśród nich:

Barcelona - Wzgórze Montjuïc i Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii
Barcelona – Wzgórze Montjuïc i Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii
  • Sztuka romańska i gotycka – ta część kolekcji muzeum cieszy się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Zobaczymy tutaj między innymi jedne z najpiękniejszych fresków z epoki romańskiej.
  • Sztuka renesansowa i barokowa – ekspozycja prezentuje wiele dzieł mistrzów pędzla z różnych części świata, takich jak: El Greco, Rubens, Zurbarán czy Velázquez.
  • Kolekcja Thyssen-Bornemisza
  • Sztuka współczesna, rysunki, grafiki, plakaty i fotografie
  • Katalońska numizmatyka obejmująca dawne monety i papiery wartościowe z tego regionu

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Museu Nacional d’Art de Catalunya najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: w sezonie zimowym (październik-kwiecień) od wtorku do soboty w godz. 10:00-18:00, w niedziele w godz. 10:00-15:00. W sezonie letnim (maj-wrzesień) od wtorku do soboty w godz. 10:00-20:00, w niedziele w godz. 10:00-15:00. W poniedziałki muzeum jest nieczynne.
  • Adres: Palau Nacional, Parc de Montjuïc, 08038 Barcelona, Hiszpania
  • Kup bilety na GetYourGuide

Muzeum Narodowe Sztuki Katalonii na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY