Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiAquarium Lanzarote - Gdzie jest Nemo? O, właśnie tutaj!

Aquarium Lanzarote – Gdzie jest Nemo? O, właśnie tutaj!

Oprócz atrakcji dla dzieci popływasz tu także w akwarium z rekinami...

Jeśli podróżujesz z dziećmi, a urlop na Lanzarote spędzasz w Costa Teguise, to jest jedno takie miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić!

Aquarium Lanzarote to jedno z największych akwariów na Wyspach Kanaryjskich. Znajduje się tu ponad 30 zbiorników wodnych, które zamieszkują setki gatunków morskich zwierząt charakterystycznych dla całego archipelagu. Mieniące się wszystkimi kolorami tropikalne ryby, żółwie, kraby i inne skorupiaki to tylko część tej niezwykłej zoo-kolekcji.

CIEKAWOSTKA: Wizyta w Aquarium Lanzarote to także okazja do tego, aby zobaczyć na żywo rybę z gatunku Amfiprion plamisty, czyli bohatera popularnej bajki „Gdzie jest Nemo?” :).

Nurkowanie z rekinami w Aquarium Lanzarote

Atrakcją dla zwiedzających jest także podwodny tunel wypełniony 500 000 litrami wody i… rekinami! Miłośnicy mocnych wrażeń oprócz oglądania rekinów zza szyby mogą także zanurkować w zbiorniku pełnym tych drapieżników. To jedna z niewielu okazji, aby w stosunkowo bezpiecznych warunkach (bo pod nadzorem ekspertów), przyjrzeć się bliżej rekinom bambusowym.

WARTO WIEDZIEĆ: Aquarium Lanzarote oprócz rozrywki, dostarcza także bieżącej wiedzy ekologicznej na temat aktualnego stanu kanaryjskiego wybrzeża. Wydzielono w tym celu osobną część ekspozycji o nazwie „Akwarium Śmieci”.

Informacje praktyczne o Aquarium Lanzarote

  • Bilet wstępu do Aquarium Lanzarote najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:00
  • Adres: Centro Comercial El Trébol, Calle las Acacias, s/n, 35508 Costa Teguise, Las Palmas, Hiszpania
  • Kup Bilety wstępu na GetYourGuide

Aquarium Lanzarote na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY