Strona głównaAtrakcje we FrancjiCiekawe miejsca we FrancjiWieża Montparnasse i najpiękniejsza panorama Paryża

Wieża Montparnasse i najpiękniejsza panorama Paryża

Gdy mowa o wysokich budowlach to tą, która w Paryżu skupia największą uwagę turystów jest oczywiście Wieża Eiffla. Tym razem będzie jednak nie o niej, a o budynku, z którego możecie zobaczyć najbardziej zjawiskową panoramę Paryża!

Wieża Montparnasse to wysoki na 210 m biurowiec wybudowany w latach 1969-1972. Przez pierwszą dekadę swojego istnienia był to najwyższy drapacz chmur w Europie, a do 2009 r. także najwyższy wieżowiec w stolicy Francji. Ogromna bryła wzniesiona ze szkła i żelaza przez wiele lat budziła równie ogromne kontrowersje. W opinii mieszkańców dzielnicy Montparnasse zniszczyła klimatyczną atmosferę tej części Paryża i nie wpisała się w krajobraz architektoniczny istniejącej zabudowy.

Taras widokowy i panorama Paryża

Bez względu na opinie dotyczące wyglądu, Wieża Montparnasse to jedyne takie miejsce w Paryżu, z którego roztacza się najpiękniejsza panorama 360° na to miasto. Jedna z najszybszych wind w Europie w niecałe 40 sekund przenosi zwiedzających na 56. piętro budynku, gdzie znajduje się kawiarnia i szklane ściany, przez które zobaczymy Paryż z lotu ptaka!

To jednak nie koniec atrakcji, bo ta największa czeka nas kilka kondygnacji wyżej. 59. piętro, na które dostaniemy się schodami, skrywa ogromny taras widokowy, z którego widok na miasto robi jeszcze większe wrażenie. To tutaj będziecie mogli zrobić niezapomniane zdjęcia i spojrzeć na stolicę Francji z perspektywy, której trudno szukać podczas klasycznego zwiedzania miasta.

CIEKAWOSTKA: Przy dobrej pogodzie widoczność z Wieży Montparnasse sięga aż 40 km!

Panorama Paryża nocą!

Panorama z wieży Montparnasse
Panorama z wieży Montparnasse

Najdłuższe kolejki na Wieżę Montparnasse czekają Was wieczorami (z tego powodu warto kupić bilet przez Internet np. na tej stronie). A to dlatego, że właśnie po zmroku panorama Paryża robi największe wrażenie. Wtedy też zrozumiemy, dlaczego mówi się, że jest to “miasto światła”. Bez trudu zlokalizujemy kluczowe punkty orientacyjne takie jak Łuk Triumfalny, Panteon, Luwr, Les Invalides, katedra Notre-Dame czy Bazylika Sacré-Cœur na wzgórzu Montmartre.

Naszej uwadze oczywiście nie umknie też Wieża Eiffla, która nie tylko jest doskonale oświetlona, ale na której o pełnej godzinie zobaczymy dodatkowo świetlne iluminacje. To jeden z tych widoków, których nigdy się nie zapomina i dla których warto wracać do Paryża.

Informacje praktyczne

Odkryj Francję

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY