Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiFuentes de Algar - Wodospady górskie na Costa Blanca

Fuentes de Algar – Wodospady górskie na Costa Blanca

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Wybrzeże Costa Blanca to jedno z tych miejsc w Hiszpanii, które wciąż potrafi zaskakiwać niecodziennymi atrakcjami. W tym artykule poznasz jeden z takich bajecznych zakątków!

Wodospady Algar (Fuentes de Algar) położone są jedynie 15 km od Benidorm i 3 km od miasteczka Callosa d’en Sarrià. To miejsce o szczególnych walorach przyrodniczych. Na długości około 1,5 km możemy podziwiać piękne krajobrazy rozciągające się wzdłuż koryta rzeki Algar. 

Kąpiel w Wodospadach Algar

Podziwianie to jednak dopiero początek, bo największą atrakcją tego miejsca jest nurkowanie i kąpiel w turkusowych lagunach lub pod wieloma znajdującymi się tutaj wodospadami. Nurt rzeki jest w tych miejscach spokojny, a woda bardzo orzeźwiająca, gdy odwiedzimy to miejsce w środku lata. Najlepszy czas na odwiedzenie Fuentes de Algar to okres od maja do października. Jeśli chcesz uniknąć tłumu turystów, nie rezygnując jednocześnie z dobrej pogody, idealny będzie wrzesień.

WARTO WIEDZIEĆ: Górskie wodospady mają to do siebie, że płynąca w nich woda nie należy do najcieplejszych. W miesiącach letnich nie jest to duży problem, jednak mimo wszystko warto o tym pamiętać i nie nastawiać się na to, że popływamy w gorących źródłach (na marginesie: najlepsze gorące źródła termalne znajdziecie w Ourense, na północy Hiszpanii).

Oprócz możliwości kąpieli w bajecznych okolicznościach przyrody, Wodospady Algar oferują także kilka atrakcji dodatkowych. W wyznaczonych miejscach z łatwością rozłożysz koc i zorganizujesz idealny, rodzinny piknik. Ułatwieniem jest tutejsza strefa gastronomiczna, gdzie można kupić napoje i przekąski. 

Trekking i wizyta w fortecy

Fuentes de Algar - Wodospady Algar na Costa Blanca (Hiszpania)
Fuentes de Algar – Wodospady Algar na Costa Blanca (Hiszpania)

Miłośnicy górskich wycieczek mogą już zacierać ręce (albo i stopy?), bo Wodospady Algar są połączone pięknym szlakiem wędrownym z fortem Bèrnia. Został on wybudowany w 1562 roku, stanowiąc doskonały przykład renesansowej architektury militarnej. Główną funkcją fortu było odpieranie najazdów osmańskich. Niestety Fort de Bèrnia nie do końca spełniał się w tej roli, przez co w 1612 roku został rozebrany na rozkaz króla Filipa III. Do czasów dzisiejszych zachowały się niektóre elementy architektoniczne fortecy takie jak: mury obronne, fosa, bastion czy łuki. Na miejscu znajdziemy także panele informacyjne wyjaśniające funkcje poszczególnych części obiektu.

Wędrówka do Fort de Bèrnia to okazja do podziwiania lokalnej fauny i flory. Po drodze odwiedzisz także jaskinię, która kiedyś pełniła funkcję zagrody dla bydła oraz była wykorzystywana jako miejsce odpoczynku dla pasterzy. Po drodze, z różnych punktów widokowych możesz oglądać także wybrzeże Calpe i Alicante. A przy dobrej pogodzie zobaczysz stąd nawet Ibizę.

Dino Park Algar

W pobliżu wodospadów położony jest ogród botaniczny Cactus d´Algar, a w nim – park tematyczny Dino Park Algar! Na 6 ha powierzchni zobaczymy tutaj ruchome i statyczne modele dinozaurów, które potrafią zrobić wrażenie na odwiedzających w każdym wieku! Wiele z nich wzbogacono o efekty dźwiękowe i naturalne dekoracje, które pozwalają jeszcze bardziej zanurzyć się w prehistorycznym świecie. Najwięcej z wizyty tutaj czerpią oczywiście dzieci, bo to właśnie dla nich przygotowano wiele atrakcji, kino 3D oraz szlak edukacyjny dla małych fanów paleontologii. 

Jak dojechać do Wodospadów Algar?

Do wyboru masz dwie opcje: transport własny (polecam wynajem samochodu) lub zorganizowana wycieczka. W przypadku tej drugiej, większość wyjazdów odbywa się z Benidorm i Alicante. Aktualnie dostępne wycieczki możesz sprawdzić na tej stronie.

Informacje praktyczne


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
WalencjaAtrakcje w Walencji: Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
AlicanteAtrakcje w Alicante: Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
CastellónPopularne miasta: Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne