Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiTaganana - Jedna z pierwszych osad na Teneryfie

Taganana – Jedna z pierwszych osad na Teneryfie

Wyspy Kanaryjskie pełne są kurortów, które potrafią spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów. A co gdyby zamienić luksusowy hotel na tradycyjną kanaryjską wioskę?

Wioska Taganana to jedna z pierwszych osad założonych na Teneryfie przez hiszpańskich konkwistadorów. Położona w północno-wschodniej części wyspy, na zboczach gór Anaga, stanowi bogaty przekrój przez faunę i florę Wysp Kanaryjskich.

Mieszkańcy Taganana trudnią się głównie rolnictwem, uprawiając bataty, ziemniaki oraz inne warzywa i drzewa owocowe charakterystyczne dla tego obszaru. Przez długi czas Taganana była niemal odcięta od pozostałych części Teneryfy. Dotrzeć można tu było jedynie statkiem lub ryzykując życie na niezabezpieczonych górskich szlakach. Wszystko zmieniło się dopiero w 1968 roku, kiedy to powstał tunel łączący wioskę z resztą wyspy. 

Wioska Taganana położona jest na zboczach gór Anaga na Teneryfie
Wioska Taganana położona jest na zboczach gór Anaga na Teneryfie

Atrakcje Taganana

Co można robić w tej niewielkiej, malowniczej, górskiej wiosce? Przede wszystkim odpocząć od zgiełku miasta i korzystać z wszystkich walorów naturalnych, jakie oferuje to miejsce. Pomoże Ci w tym trekking po górach Anaga i tutejszym parku krajobrazowym, który obfituje w mnóstwo endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Na wycieczkę warto zabrać ze sobą lornetkę, dzięki której możesz oddać się obserwacji ptaków licznie występujących na tym terenie.

Roque de las Ánimas

Dobra wiadomość dla miłośników wspinaczki jest taka, że czeka tu na Was naprawdę piękne miejsce do uprawiania tego sportu. Skała Roque de las Ánimas mierzy 320 metrów wysokości, a z jej szczytu roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na całe wybrzeże, góry Anaga i miasteczko Taganana.

Kościół Iglesia de Nuestra Señora de las Nieves

Kto by pomyślał, że to właśnie tutaj, w niewielkiej wiosce Taganana znajduje się kościół, który pamięta czasy hiszpańskich konkwistadorów. Pierwsza kaplica została wybudowana w tym miejscu już na początku XVI wieku. Z czasem zaczęto ją udoskonalać i przebudowywać, wykorzystując do tego celu coraz to lepsze materiały. Wkrótce budowla zaczęła się powiększać o dodatkowe nawy (w XVII wieku) oraz o kaplicę (1728 r.), zmieniając tym samym swój kształt i funkcję ze „zwykłej pustelni” w kościół parafialny.

W bliskim sąsiedztwie kościoła Nuestra Señora de las Nieves znajdziemy jeszcze jeden przybytek sakralny. Jest nim maleńka pustelnia św. Katarzyny (Ermita de Santa Catalina).

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY