Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiSewilla: TOP 15 Atrakcje, które warto zobaczyć

Sewilla: TOP 15 Atrakcje, które warto zobaczyć

Jeśli nie masz planów na najbliższy kwadrans, to zapraszam do czytania. Mniej więcej tyle będziesz potrzebować, aby poznać jedno z najbardziej lubianych miast na Półwyspie Iberyjskim.

Sewilla (w języku hiszpańskim „Sevilla”) to stolica Andaluzji i czwarte co do wielkości miasto w Hiszpanii. Kojarzona z flamenco, sangríą i zawsze świecącym słońcem ma do zaoferowania znacznie więcej, niż spodziewa się tego przeciętny turysta. Ogromna ilość zabytków i atrakcji jakie kryje to miasto sprawia, że na zwiedzanie Sewilli tydzień to będzie zdecydowanie za mało. Ale przecież można tu wrócić jeszcze raz… i jeszcze raz… i tak bez końca. Bo w Sewilli, znanej jako najpiękniejsze miasto w całej Hiszpanii, zawsze znajdzie się coś nowego do odkrycia.

Alkazar w Sewilli

Ten ogromny pałac królewski został wybudowany w XI wieku, a więc jego początki sięgają czasów kalifatu arabskiego. Wygląd Alkazaru z czasem ulegał zmianom. Najpierw rozbudowywali go i modyfikowali kolejni muzułmańscy władcy, a po rekonkwiście – królowie Kastylii. Wszystko po to, aby dopasować wygląd pałacu do ówczesnych potrzeb władców.

Alkazar w Sewilli (Real Alcázar de Sevilla) to jedna z największych atrakcji w stolicy Andaluzji
Real Alcázar de Sevilla to najpopularniejszy zabytek w całej Sewilli.

Największych zmian dokonał Piotr I Okrutny. Mimo że był to chrześcijański władca, to sztuka islamu zachwycała go do tego stopnia, że zatrudnił najlepszych architektów z Hiszpanii, aby zrobili z tego pałacu budowlę, która swoim wyglądem i pięknem byłaby porównywalna do Alhambry w Granadzie. W wyniku połączenia rozmaitych stylów architektonicznych dziś pałac królewski reprezentuje styl mudéjar, który jest rezultatem połączenia sztuki chrześcijańskiej oraz sztuki islamu.

Real Alcázar de Sewilla, a właściwie Reales Alcázares de Sevilla (bo tak brzmi pełna nazwa tego miejsca), to obecnie najpopularniejsza atrakcja turystyczna w stolicy Andaluzji. Wpływa na to m.in. fakt, iż w 1987 roku został wpisany wraz z Archiwum Indii na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tego powodu kolejki do tego miejsca widoczne są praktycznie cały czas. Aby się przed nimi ustrzec i zaoszczędzić kilka godzin, warto kupić bilet przez Internet.

Katedra w Sewilli i inne zabytki sakralne

Jeśli interesują Cię największe atrakcje w Sewilli, to koniecznie udaj się na zwiedzanie katedry!
Jeśli interesują Cię największe atrakcje w Sewilli, to koniecznie udaj się na zwiedzanie katedry.

Jeśli interesujesz się historią zabytków sakralnych w Hiszpanii, to pewnie nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że katedra w Sewilli powstała w miejscu dawnego meczetu z IX wieku. Było to typowe rozwiązanie stosowane przez władców chrześcijańskich, które pozwalało w stosunkowo szybki sposób uruchomić świątynię bez konieczności budowania jej od podstaw. Słynna La Mezquita, którą możecie zobaczyć w Kordobie, to również katedra, która swego czasu powstała w miejscu dawnego meczetu.

Założenie jakie przyświecało Alonso Martinezowi, architektowi tego kościoła, było dosyć ambitne. Powiedział on pamiętne dziś słowa: „Postawmy budynek tak ogromny, aby ci, którzy zobaczą go w całej okazałości stwierdzili, że postradaliśmy zmysły”.

Czy mu się to udało? Biorąc pod uwagę, że Catedral de Santa María de la Sede de Sewilla to obecnie największa gotycka katedra na świecie, to trzeba przyznać, że zdecydowanie TAK! Zresztą nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także wnętrze katedry robi imponujące wrażenie. Wysoki na 28 metrów ołtarz pozłacany 2,5 tonami złota, duża kolekcja obrazów, czy grobowiec Krzysztofa Kolumba, to tylko niektóre z powodów, dla których wizyta w tym miejscu jest punktem obowiązkowym dla większości turystów.

La Giralda

La Giralda znajduje się w pobliżu Plaza del Triunfo
La Giralda znajduje się w pobliżu Plaza del Triunfo.

Słynna La Giralda to dawny minaret zaprojektowany w czasach dominacji muzułmańskiej na Półwyspie Iberyjskim. Po przekształceniu meczetu w katedrę La Giralda została zmieniona w dzwonnicę. Dziś jest to dodatkowo najlepszy punkt widokowy, którym może poszczycić się miasto Sewilla. Znajdujący się na samym szczycie taras widokowy to najwyżej ulokowane miejsce tego typu i raczej zostanie nim jeszcze przez długi czas.

Kiedy w 2007 roku w centrum miasta podjęto próbę stworzenia nowoczesnego wieżowca Torre Sewilla, pomysł ten spotkał się z ogromną krytyką. Samo UNESCO zaapelowało, iż biurowiec będzie miał „negatywny wpływ wizualny” na panoramę starego miasta Sewilla, w tym La Giraldy. Rozwiązaniem kompromisowym była budowa nowego nabytku poza miastem, a mianowicie na wyspie rzecznej Isla de la Cartuja, znajdującej się po drugiej stronie mostu Puente de Triana.

Basílica de la Macarena

Basilica de la Macarena
Basilica de la Macarena, Sewilla.

La Macarena to patronka torreadorów. To właśnie pod jej wezwaniem wybudowano w latach 1941-1949 Bazylikę w Sewilli. Jej bogato zdobione wnętrze wypełniają złote płaskorzeźby, rzeźby, freski, piękny ołtarz (Altar de la Hispanidad) oraz trzy kaplice: Capilla y camarín de la Macarena, Capilla y camarín de la Sentencia oraz Capilla del Rosario.

Złota Wieża

Torre del Oro (Złota Wieża)
Torre del Oro (Złota Wieża).

Budynek powstał w latach 1220-1221 za czasów panowania dynastii Almohadów. Sewilla posiadała wówczas system fortyfikacyjny, który tworzyło w sumie 160 wież pełniących funkcję obronną. Torre del Oro wyróżniała się wśród nich tym, że wraz z inną wieżą (już nieistniejącą) znajdującą się po drugiej stronie rzeki Gwadalkiwir była połączona łańcuchem. Jego rozciągnięcie pozwalało na zablokowanie wrogim statkom wpłynięcia do portu.

Nazwa Złota Wieża odwołuje się do złotych płytek azulejos, którymi pokryta była kiedyś wieża. Istnieją jednak także dwie inne teorie, które wyjaśniają jej genezę. Pierwsza z nich mówi o złotym odbiciu w rzece. Druga – o tym, że to właśnie w tym miejscu gromadzone było złoto. W XX wieku wnętrze Torre del Oro zostało zamienione na niewielkie Muzeum Morskie, które pozwala na wejście na szczyt wieży.

Park Marii Luizy i Plac Hiszpański

To, że w parku są tysiące drzew, krzewów, kwiatów, pomników i fontann – nikogo nie dziwi. To, że można go zwiedzać nie tylko pieszo, ale także dorożką, rowerem lub łodzią – może budzić lekkie zaskoczenie. Jednak to, że to właśnie tutaj kręcono sceny do dwóch części Gwiezdnych Wojen, powinno zdecydowanie wywołać Efekt WOW! I to nie koniec. Był to również plan zdjęciowy filmów „Lawrence z Arabii”, „Wiatr i lew” oraz „Dyktator”.

Park Marii Luisy (Parque de María Luisa) w Sewilli.
Park Marii Luisy (Parque de María Luisa) w Sewilli.

Park Marii Luizy w Sewilli jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych parków w Hiszpanii, a już na pewno w Andaluzji. To znakomite miejsce do odpoczynku (także aktywnego) zostało zaprojektowane przez francuskiego architekta krajobrazu, Forestiera, z okazji Wystawy Iberoamerykańskiej w 1929 roku. To wydarzenie, dzięki któremu Sewilla w XX wieku stała się słynna na cały świat. Park podzielony był wówczas pomiędzy pawilony przydzielone konkretnym państwom biorącym udział w wydarzeniu.

Jednym z najpopularniejszych był i jest wciąż Plaza de España, czyli Plac Hiszpański. Został on wybudowany w latach 1914-1929, a za jego projekt odpowiadał architekt Aníbal González. To właśnie na Placu Hiszpańskim codziennie możemy oglądać pokazy flamenco, popłynąć na romantyczny rejs łódeczką oraz sprawdzić znajomość… hiszpańskiej geografii! Na całej długości budowli zobaczymy „ławki” z malowanej ceramiki, które reprezentują 50 hiszpańskich prowincji.

Plaza de España - Plac Hiszpański w Sewilli
Plaza de España to najsłynniejszy plac, jakim może pochwalić się miasto.

Jesteście ciekawi co kryje wnętrze Plaza de España? Zdecydowana część jest niedostępna dla zwiedzających, gdyż służy jako subdelegacja rządu hiszpańskiego. Wyjątkiem jest Muzeum Historii Wojskowości (Museo Histórico Militar de Sevilla), które w dwunastu salach skrywa ponad 5000 eksponatów oraz makietę oblężenia miasta podczas ataku Maurów.

Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

Patio Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilii
Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli (Museo de Bellas Artes de Sevilla).

Osoby lubiące sztukę swoją wycieczkę po mieście powinny zacząć właśnie od tego miejsca. Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli usytuowane jest w budynku z XVII wieku, w którym kiedyś znajdował się klasztor (Convento de la Merced Calzada). Museo de Bellas Artes de Sevilla zostało utworzone w tym miejscu w 1612 roku, a jego kolekcja skupia się wokół malarstwa hiszpańskiego.

Na zwiedzających czeka tutaj 14 sal, które w chronologiczny sposób przedstawiają dzieła od XIV wieku, przez manieryzm i barok, aż do początku XX wieku. Wśród twórców, których obrazy możemy tutaj zobaczyć, na uwagę zasługują przede wszystkim: El Greco, Francisco de Zurbarán, Diego Velázquez, Francisco Pacheco, Bartolomé Estéban Murillo oraz Juan de Valdés Leal. Bilety do Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli możesz kupić na stronie GetYourGuide.

Zabytkowe pałace

Dom Piłata

Casa de Pilatos
Casa de Pilatos to XV-wieczny pałac zbudowany w czasach mauretańskich.

Ten XV-wieczny pałac zbudowany za czasów mauretańskich to mieszanka włoskiego renesansu i hiszpańskiego stylu mudéjar. Charakterystycznym elementem Casa de Pilatos są azulejos – piękne, charakterystyczne dla regionu Andaluzji, ręcznie malowane płytki ceramiczne, którymi pokryte są między innymi ściany pomieszczeń. To właśnie w Casa de Pilatos znajduje się jedna z największych na świecie kolekcji azulejos, a za ich projekt odpowiadają bracia Diego i Juan Pulido (1530). Stworzyli oni około 150 różnych wzorów tychże płytek! Zwiedzając Casa de Pilatos, mamy okazję przyglądnąć się im wszystkim z bliska.

Zobaczymy także drobiazgowo wykończone komnaty, krużganki, patio, kaplicę (Capilla de la Flagelación) oraz wiele obrazów artystów hiszpańskiego Złotego Wieku (Siglo del Oro). Piękno tego miejsca docenili nawet hollywoodzcy reżyserowie! Casa de Pilatos wielokrotnie zmieniało się w plan zdjęciowy na potrzeby filmów takich jak „Lawrence z Arabii”, „Harem”, „1492: Wyprawa do raju”, „Królestwo Niebieskie” oraz „Wybuchowa Para”.

CIEKAWOSTKA: Mówi się, że odległość z Casa de Pilatos do kościoła Cruz del Campo jest taka sama jak odległość z Golgoty do domu Piłata. Stąd miała się też wziąć nazwa tego mauretańskiego pałacu.

Palacio de Lebrija

Palacio de Lebrija
Palacio de Lebrija, Sewilla.

Choć nie jest to największa atrakcja turystyczna w Sewilli, to z całą pewnością jest to prawdziwa perełka renesansu, którą warto zobaczyć choć raz w życiu. Palacio de Lebrija to dom-pałac z XVI wieku, który znany jest w szczególności ze względu na ogromną kolekcję rzymskich mozaik, które zobaczymy w środku. Sporo tu także innych eksponatów pozostałości archeologicznych z dawnych czasów, takich jak: rzeźby, kolumny, wazy czy amfory. Część z tych przedmiotów zostało odnalezionych podczas wykopalisk na stanowisku archeologicznym w Itálice.

Palacio de San Telmo

Palacio de San Telmo
Palacio de San Telmo

Ten barokowy pałac został wzniesiony w latach 1682-1796. Pełnił on funkcję szkoły dla sierot, która miała kształcić ich na przyszłych marynarzy. Dziś jest to siedziba Autonomicznego Rządu Andaluzji i jedna z najbardziej emblematycznych barokowych budowli w Sewilli.

Palacio de las Dueñas

Pałac Las Dueñas został wybudowany na przełomie XV i XVI wieku w sąsiedztwie klasztoru Santa María de las Dueñas, od którego zaczerpnięto też samą nazwę (klasztor nie przetrwał do czasów współczesnych, został wyburzony w 1868 roku). Budowla powstała z inicjatywy arystokratycznej rodziny Pineda, a w kolejnych wiekach zaczęła pełnić funkcję pensjonatu. Dziś, oprócz podziwiania samej architektury, możemy także zobaczyć bogatą kolekcję ponad 1400 dzieł sztuki, które kryją się w pałacowych wnętrzach. Obejmuje ona przede wszystkim malarstwo hiszpańskie XIX i XX wieku.

Dzielnica Santa Cruz

Ta dawna dzielnica żydowska w stolicy Andaluzji (nazywana też La Judería) to jeden z najbardziej urokliwych zakątków w mieście. Pomimo iż praktycznie wszystkie budynki były poddane renowacji w XX wieku, to ich rozmieszczenie pozostało oryginalne. W zwiedzanie Sewilli włączmy więc spacer wąskim labiryntem krętych uliczek, który jest już atrakcją samą w sobie. Po drodze zerknijmy do kilku emblematycznych miejsc. Należą do nich między innymi:

  • Patio de Banderas – plac wypełniony drzewami pomarańczy. W 2021 roku władze miasta Sewilla uznały go za integralną część pałacu Real Alcázar.
  • Zabytkowa fontanna Fuente de la Calle Juderías – znajdziemy ją przy ulicy Callejón de la Juderías 6, która wychodzi z północno-wschodniej części Patia de Banderas.
  • Plac Plaza Alfaro – to tu zobaczymy piękny balkon z drewnianymi zdobieniami (Balcone di Rosina). Dawniej szła tędy droga prowadząca na Plaza de Santa Cruz, na której mieścił się kościół o tej samej nazwie.
  • Hospital de los Venerables – barokowy szpital powstał w XVII wieku. W środku znajduje się bogato zdobiony kościół oraz Centrum Diego Velázqueza, dedykowane słynnemu malarzowi.
  • Iglesia Santa María la Blanca – kościół, którego początki sięgają 1391 roku powstały w miejscu dawnej synagogi, a jeszcze wcześniej w X wieku – meczetu. Jest to jedyne miejsce w mieście, które łączy trzy religie występujące tu na przestrzeni wieków.
  • Centro de Interpretación de Judería de Sevilla – małe muzeum poświęcone Sefardyjczykom, czyli hiszpańskim wyznawcom judaizmu, zamieszkującym kiedyś Barrio de Santa Cruz.
  • Museo Casa de Murillo – niewielki dom-muzeum poświęcone lokalnemu artyście Bartolomé Estebanowi, który spędził tu swoje ostatnie lata.
  • Jardínes de Murillo – ogrody, które do początku XX wieku były częścią Alkazaru w Sewilli. Dziś są oddzielone od niego wysokim murem, lecz nadal przyciągają zielenią oraz bogatą roślinnością.

Ciekawe zabytki w Sewilli

Główne Archiwum Indii

Główne Archiwum Indii w Sewilli
Główne Archiwum Indii w Sewilli

Zdobywanie kolejnych lądów Ameryki i tworzenie kolonii wymagało od Hiszpanii podjęcia różnych działań, które pozwalały na lepsze zarządzanie podbitymi terenami. Główne Archiwum Indii to jedna z instytucji, która miała w tym pomóc. Utworzona w 1785 r. na rozkaz króla Karola III zajmowała się gromadzeniem dokumentów dotyczących wszystkich hiszpańskich kolonii (wcześniej oprócz Sewilli, były one także rozproszone w Kadyksie oraz w Simancas). Na siedzibę tej instytucji wybrano dawny budynek giełdy (1584-1598).

Łącznie zarchiwizowano tutaj około 80 milionów stron dokumentów! Jest to największy zbiór materiałów opisujących aktywność Hiszpanii w Ameryce i na Filipinach oraz źródło wiedzy z różnych dziedzin na temat tamtego okresu czasu. Ponadto wiele z tych dokumentów to także dzieła o wartości mocno historycznej. Należą do nich np. rękopisy Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Ferdynanda Cortesa, czy Francisco Pizarro. To wszystko było powodem, dla którego w 1987 r. Główne Archiwum Indii zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Fabryka Cygar

Fasada dawnej Fabryki cygar w Sewilli
Fasada dawnej Fabryki cygar w Sewilli.

Fabryka Cygar w Sewilli przez większość osób kojarzona jest z operą Carmen. To tutaj tytułowa bohaterka miała zawijać między swoimi udami cygara. Czy rzeczywiście chodziło jednak o tę fabrykę? Badacze sztuki mają co do tego podzielone zdania. To, co natomiast nie ulega wątpliwości, to że Real Fábrica de Tabacos to jeden z największych i najpiękniejszych budynków przemysłowych w Hiszpanii.

Wzniesiono go w latach 1728-1776, jednak działalność rozpoczęła już w 1757 roku. Była to pierwsza fabryka tytoniu na świecie. Wcześniej tytoń trafiał z Ameryki na Stary Kontynent w formie przetworzonej, czyli jako gotowe papierosy i cygara. Wraz z nadejściem XVIII wieku produkty zaczęto wytwarzać w Andaluzji, a w Sewilli – na skalę przemysłową.

Emblematyczne miejsca w Sewilli

Isla de la Cartuja

Klasztor Kartuzów w Sewilli
Klasztor Kartuzów w Sewilli.

To miejsce uznawane za nową dzielnicę Sewilli. Znajduje się tutaj odnowiony budynek klasztoru kartuzów Monasterio de la Cartuja de Sevilla (stąd też nazwa wyspy), tereny Wystawy Światowej EXPO z 1992 roku, park technologiczny Parque Científico y Tecnológico Cartuja, park tematyczny Isla Mágica, Muzeum Sztuki Współczesnej Centro Andaluz de Arte Contemporáneo, a także mnóstwo terenów zielonych Parque del Alamillo.

Mercado de Triana

W każdym większym mieście w Hiszpanii znajdziemy Mercado, czyli (zazwyczaj) ogromny targ, na którym znajdziemy przede wszystkim mnóstwo świeżych owoców, warzyw i produktów mięsnych. Sewilla również swój posiada. Mercado de Triana oficjalnie powstał około roku 1823, choć nieoficjalnie – lokalni handlarze znajdowali tu nabywców już kilka lat wcześniej. Warto tu przyjść, jeśli chcesz skosztować lokalnych smaków lub szukasz kulinarnych pamiątek ze swojej podróży.

Rzeka Gwadalkiwir

Rzeka Gwadalkiwir i most Puente de Triana w Sewilli
Rzeka Gwadalkiwir i most Puente de Triana w Sewilli.

Stolica Andaluzji założona jest nad piątą co do wielkości rzeką w Hiszpanii. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ miasto zawdzięcza jej istotny kawałek swojej historii. To właśnie rzeka Gwadalkiwir umożliwiała statkom wypłynięcie na oddalony o 100 km Ocean Atlantycki. Tędy też mogły one wracać z Ameryki, przywożąc egzotyczne towary z Nowego Świata.

Dziś rzeka nie traci na znaczeniu, a szczególnie zyskuje na popularności wśród turystów. Oprócz tego, że przyjemnością jest już sam rejs statkiem (bilety na taki rejs możesz zarezerwować tutaj), to dodatkową atrakcję stanowi kilka zabytków znajdujących się przy brzegu. Należą do nich między innymi: Torre del Oro (Złota Wieża), mosty Puente de Triana i Puente de San Telmo oraz Capilla del Carmen (kaplica Carmen).

Metropol Parasol na placu Plaza de la Encarnación

Metropol Parasol
Metropol Parasol

Grzyb. Tak o Metropol Parasol mówią Hiszpanie. I rzeczywiście, stolica Andaluzji zaskakuje wybudowaną w 2011 futurystyczną konstrukcją, która właśnie tak wygląda. Zaskakuje zresztą nie tylko jej wygląd, ale także to, że została w całości wykonana z drewna. Za projekt tego obiektu odpowiadał niemiecki architekt Jürgen Mayer, dla którego inspiracją były zwieńczenia katedry w Sewilli. Czy uda Ci się znaleźć tę analogię?

Alameda de Hércules

Alameda de Hércules
Alameda de Hércules, Sewilla.

Ten prostokątny ogród został wybudowany w 1574 roku i jest najstarszym tego typu miejscem w Hiszpanii, a prawdopodobnie także w całej Europie. Jego nazwa nawiązuje do Herkulesa – mitycznego założyciela Sewilli. Posąg tego herosa, a także posąg Juliusza Cezara (zgodnie z historią to Rzymianie założyli to miasto) możemy zobaczyć na wysokich kolumnach przy wejściu do ogrodu. Alameda de Hércules znajduje się na obrzeżach dzielnicy La Macarena. Ponieważ jest to miejsce często odwiedzane przez samych mieszkańców, ceny w tutejszych restauracjach i barach nie są wygórowane, za to smaki – jak najbardziej przypominają te lokalne.

Arena walk byków

Arena walk byków
Arena walk byków Plaza de Toros de la Maestranza.

Stolica Andaluzji kryje najstarszą arenę do walk byków na świecie. Przez długi czas Plaza de Toros de la Maestranza stanowiła wzór dla innych tego typu miejsc budowanych w całej Hiszpanii. Od strony architektury wygląda ona jak amfiteatr zbudowany w stylu późnobarokowym w latach 1749 – 1881. Od strony historii – w jej wnętrzach znajduje się muzeum corridy, eksponujące kolekcję kostiumów oraz innych tajników tauromachii, czyli sztuki corridy. Poznacie też bogatą historię samego obiektu, który pod tym względem nie ma sobie równych.

Atrakcje dla dzieci w Sewilli

Akwarium w Sewilli

Akwarium w Sewilli (Acuario de Sevilla)
Akwarium w Sewilli (Acuario de Sevilla).

To niezapomniana atrakcja podczas wakacji z dziećmi. Akwarium Sewilli zamieszkuje ponad 7000 zwierząt podzielonych na 400 różnych gatunków. W przypadku tego akwarium ważna jest nie tylko bogata fauna i flora, ale i idea jego stworzenia. Acuario de Sewilla to jedyne tego typu miejsce, które koncentruje się wokół pierwszej w historii podróży dookoła świata. Czekają więc tu na nas te same ekosystemy, które na początku XVI wieku widział Ferdynand Magellan i jego załoga, przemierzająca najdalsze zakątki Ziemi.

Park Isla Mágica

Sewilla to idealne miejsce dla małych i dużych, a park rozrywki Isla Mágica jest tego najlepszym dowodem. Do wyboru mamy sześć stref tematycznych, które przenoszą nas do XVI i XVII wieku. Te strefy to: Puerto de Indias, Puerta de América, Amazonia, La Guarida de los Piratas, La Fuente de la Juventud, El Dorado. Ponadto osobną częścią parku jest Agua Mágica – strefa wodna wyposażona w mnóstwo zjeżdżalni, plażę, strefę relaksu oraz restauracje. Bilety do parku Isla Mágica i innych atrakcji w Sewilli możesz kupić na stronie GetYourGuide.

Aquópolis Sevilla

Aquópolis Sevilla to wodny park rozrywki z różnymi rodzajami zjeżdżalni, wodnym placem zabaw dla dzieci, plażą oraz kilkoma basenami. Wśród tych ostatnich najbardziej wyróżnia się basen z hydromasażem oraz dużo większy – basen ze sztucznie wytwarzanymi falami.

Feria de Abril – Święto wiosny w Sewilli

Feria de Abril - powitanie wiosny w Andaluzji
Feria de Abril – powitanie wiosny w Andaluzji

Sewilla zmienia się nie do poznania w czasie Feria de Abril. To jedno z największych świąt w całym regionie, a jego obchody rozpoczynają się zwykle 1-2 tygodnie po Wielkim Tygodniu (Semana Santa). Podczas Feria de Abril będziesz mieć okazję zobaczyć folklor tej części Hiszpanii. Kolorowe stroje, wszechobecne flamenco, pyszne jedzenie i znakomita atmosfera sprawiają, że świętowanie w takiej atmosferze to prawdziwa przyjemność.

Feria de Abril jest w Sewilli obchodzona z takim rozmachem, że tworzone jest tutaj małe festiwalowe miasteczko z podziałem na ulice oraz dokładną mapą, dzięki której można trafić w pożądane miejsce. A to całkiem przydatne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że tradycją jest rozstawianie tutaj przez uczestników namiotów, których liczba sięga co najmniej kilkuset.

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

3 KOMENTARZE

  1. Byłam, zachwyciłam się jej pięknem i chociaż ugotowałam się ma miękko, to chciałabym zobaczyć ponownie. W artykule nie ma zdjęć, a to błąd. Nie wszystko da się opisać słowami.

  2. Tez zamierzam odwiedzić wszystkie Wyspy, jak Autorka tekstu, a do celu brakuje mi juz tylko dwóch 🙂 świetny tekst o miejscu, które pragnę odwiedzić.
    Pozdrawiam!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.