Barri Gòtic – Dzielnica Gotycka w Barcelonie

3465
Barri Gòtic – Dzielnica Gotycka w Barcelonie
5 (100%) 1 vote

Znajdująca się w centrum starego miasta Dzielnica Gotycka Barcelony (kat. Barri Gòtic) to jedna z najczęściej odwiedzanych części tego miasta! Co warto o niej wiedzieć i na co należy uważać?

Dzielnica Gotycka w Barcelonie to miejsce niezwykłe. Choć jej nazwa wskazuje na to, że powinny znajdować się tutaj wyłącznie budynki z okresu średniowiecza, to z powodzeniem wiele z nich pochodzi także z XIX i XX wieku. To jednak nie wszystko. W Barri Gòtic (hiszp. Barrio Gótico) znajdziemy też jedyne takie miejsca w Barcelonie, gdzie znajdują się pozostałości po architekturze Rzymian z IV w. Odnaleźć je można przy ulicach: “Tapineria”, “Sots-Tinent Navarro”,”Plaça Nova” i “Avinguda de la Catedral”.

Dzielnica Gotycka - Barcelona Atrakcje, zabytki, zwiedzanie // Hispanico.pl
Barri Gòtic – Dzielnica Gotycka w Barcelonie (fot. Wikipedia)


Dzielnica Gotycka czy Żydowska?

Fragment Barri Gòtic w Barcelonie stanowi też Dzielnica Żydowska o nazwie “El Call”. Jest ona znana przede wszystkim z charakterystycznych, bardzo wąskich alejek. To tam znaleźć można wiele urokliwych restauracji, kawiarenek i niewielkich sklepów z rękodziełem. Jeśli staniesz przed dylematem, jakie pamiątki z Hiszpanii przywieźć, to w tym miejscu z pewnością znajdziesz rozwiązanie.

Uwaga na kieszonkowców!

Ten specyficzny, urokliwy klimat Barcelony sprawia, że turyści często zapominają o tym, co jest największym problemem tego miasta. Dzielnica Gotycka wraz z przylegającą do niej zawsze tłoczną ulicą La Rambla to miejsca, w których roi się od kieszonkowów czekających na chwilę nieuwagi.

Aby dostatecznie ochronić się przed skutkami kradzieży, pamiętaj zawsze o tym, żeby nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości gotówki oraz dokumentów. Warto też nie wyróżniać się przesadnie z tłumu – im bardziej upodobnisz się do mieszkańców, tym mniejsze ryzyko, że zainteresujesz kieszonkowców.


Miejsca, które warto zobaczyć w Dzielnicy Gotyckiej Barcelony

  • katedra św. Eulalii
  • Pałac Rządu Katalonii
  • Bazylika La Mercé
  • pozostałości świątyni Augustusa
  • kawiarnia Els Quatre Gats
Zobacz także inne atrakcje w Barcelonie:

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar