Darmowe atrakcje w Barcelonie – Lista TOP 25+
Oceń artykuł

O tym, że stolica Katalonii obfituje w setki wspaniałych miejsc nie trzeba nikogo przekonywać. A o tym, że wiele z tych miejsc możesz odwiedzić całkowicie za darmo, przekonasz się już za chwilę!

Darmowe atrakcje w Barcelonie to znakomita okazja do tego, aby utrzymać wakacyjny budżet pod kontrolą. Przy odrobinie szczęścia i dobrej koordynacji logistycznej możesz zaoszczędzić w ten sposób nawet kilkadziesiąt euro od osoby! Aby to zrobić, wystarczy, że wybrane atrakcje odwiedzisz w określonych dniach i godzinach. Podobne darmowe wejścia do wybranych atrakcji organizuje się także w innych miastach Hiszpanii, np. w Madrycie, w Maladze.

Darmowe atrakcje w Barcelonie – informacje praktyczne

KIEDY TA ATRAKCJA JEST DARMOWA?
Muzeum Picassa (Museu Picasso) W czwartki od 18:00 do 21:30, w pierwszą niedzielę miesiąca od 9:00 do 20:30 oraz przez cały dzień: 18 maja i 24 września.
Sagrada Familia Prawie wszystkie niedziele w roku, biorąc udział w mszy świętej o godzinie 9:00 (ilość miejsc jest ograniczona pojemnością bazyliki). Pamiętajcie, że to msza, więc zwiedzanie kościoła czy robienie zdjęć będzie co najmniej nie na miejscu… 🙂
Park Güell Wstęp wolny cały czas (odpłatne tylko wejście na panoramę w parku).
Muzeum Historii Barcelony (Museu d’Història de Barcelona) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca od 15:00 do 20:00.
Muzeum Narodowe Sztuki Katalonii (Museu Nacional d’Art de Catalunya) Wstęp wolny: w pierwszą niedzielę miesiąca, w soboty od godziny 15:00 oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Morskie (Museu Marítim de Barcelona) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca od 15:00 do 20:00.
Muzeum Etnologiczne (Museu Etnològic) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Muzyki (Museu de la Música) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Frederica Marèsa (Museu Frederic Marès) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Nauk Przyrodniczych i Ogród Botaniczny (Museu de Ciències Naturals y el Jardí Botànic) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Designu (Museu del Disseny) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz: 11 września, 24 września, 18 maja.
Klasztor Reial Monestir de Santa Maria de Pedralbes Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca: 11 września, 24 września, 18 maja.
Centrum Kulturalne El Born Centre Cultural Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca (obejmuje tylko wizytę w salach ekspozycyjnych) oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Kultur Świata (Museu de Cultures del Món) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca oraz: 11 września, 24 września, 18 maja.
Palau Güell Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca. Ilość biletów jest ograniczona (obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy). Wejściówki rozdawane są dwa razy w ciągu dnia: od 10:00 oraz od 13:30.
Centrum Kultury Współczesnej (Centre de Cultura Contemporània de Barcelona) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Zamek Montjuïc (Castell de Montjuïc) Wstęp wolny w każdą niedzielę od 15:00, w pierwszą niedzielę miesiąca przez cały dzień oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Muzeum Ceramiki (Museo de Cerámica) Wstęp wolny w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz przez cały dzień: 11 września, 24 września, 18 maja.
Kościół Najświętszego Serca Jezusa na górze Tibidabo (Templo Expiatorio del Sagrado Corazón) Wstęp wolny cały czas.
Katedra w Barcelonie (Catedral de Barcelona) Wstęp wolny cały czas.
Spektakl Magicznych Fontann (Fuente Mágica de Montjuïc) Wstęp wolny cały czas. Spektakle odbywają się:

  • od 1 marca do 31 marca: czwartki, piątki i soboty w godzinach od 20:00 do 21:00
  • od 1 kwietnia do 31 maja: czwartki, piątki i soboty w godzinach od 21:00 do 22:00
  • od 1 czerwca do 30 września: środy i niedziele w godzinach od 21:30 do 22:30
  • od 1 października do 31 października: czwartki, piątki i soboty w godzinach od 21:00 do 22:00
  • od 1 listopada do 6 stycznia: czwartki, piątki i soboty w godzinach od 20:00 do 21:00
  • od 1 kwietnia do 31 maja: czwartki, piątki i soboty w godzinach od 21:00 do 22:00

Od 7 stycznia do 28 lutego Magiczne fontanny są nieczynne.

La Pedrera Wstęp bezpłatny na większość ekspozycji czasowych.
Centrum Kulturalne CaixaForum Wstęp bezpłatny na większość ekspozycji czasowych.
Szlak Cmentarzy w Barcelonie (Ruta de los Cementerios) Wybrane zabytkowe cmentarze w Barcelonie organizują bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem:

  • Cmentarz Poblenou – w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca,
  • Cmentarz Montjuïc – w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.
Palacio de la Virreina Wstęp wolny cały czas.
Muzeum Sztuki Współczesnej (Museu d’Art Contemporani de Barcelona) Wstęp wolny w soboty w godzinach od 16:00 do 20:00.

 

Czegoś brakuje?

Znasz inne darmowe atrakcje w Barcelonie, które nie zostały uwzględnione w tabeli? Napisz o tym w komentarzu poniżej. Dzięki!

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar