Málaga – Atrakcje, Zwiedzanie. Co warto zobaczyć?
3.9 (78%) 10 vote[s]

Tytuł tego artykułu nie jest przypadkowy. To właśnie Ciudad Genial (tłum. Genialne Miasto) jest hasłem przewodnim miasta, które skrada serce coraz większej rzeszy turystów.

Málaga położona jest w malowniczej Andaluzji na wybrzeżu Costa del Sol. Pod kątem powierzchni miasto to jest nieco większe od Krakowa. Pod kątem liczby słonecznych dni i kilometrów piaszczystych plaż – trudno je porównywać z jakimkolwiek polskim miastem.

 

 

Kiedy odwiedzić Malagę?

Málaga - genialne miasto położone w Andaluzji (Południowa Hiszpania) // Hispanico.pl
Málaga położona jest na wybrzeżu Costa del Sol.

Nie ma złej pory na wizytę w Maladze. Choć w miesiącach zimowych przyda się lekka kurtka lub sweter, to na śnieg nie mamy tutaj co liczyć. Latem upał bywa momentami trudny do zniesienia (chyba że podobnie jak ja lubisz temperatury powyżej 30°C), dlatego wiosna i wczesna jesień to najlepszy moment na wizytę w tym hiszpańskim mieście.  ZOBACZ TAKŻE: POGODA W MALADZE 

 

Atrakcje w Maladze – Informacje praktyczne

A jakie ciekawe miejsca kryje Malaga? Jest tego całkiem sporo, a część z nich to darmowe atrakcje, które w wybrane dni można odwiedzić całkowicie bezpłatnie. Poznajmy zatem bliżej wszystkie zakątki tego pięknego miasta.

Twierdza Alcazaba w Maladze

Wzgórze Gibralfaro znajduje się tuż obok twierdzy Alcazaba i Teatru Rzymskiego
Wzgórze Gibralfaro możemy zobaczyć tuż przy twierdzy Alcazaba.

To niemalże symbol Malagi! Ufortyfikowany pałac został wzniesiony w czasach panowania muzułmanów i zdaje się być przedłużeniem wzgórza, na którym znajduje się Castillo de Gibralfaro (o nim nieco dalej). Do 1487 roku Alcazaba była wykorzystywana głównie w celach politycznych, administracyjnych oraz mieszkalnych. Do największych zmian zaczęło dochodzić pod koniec XVII wieku. Liczne wojny i klęski żywiołowe powodowały zmianę funkcji budynku (był w tym miejscu m.in. szpital oraz więzienie) oraz jego stopniowe wyniszczanie.

Zaskoczeniem dla wielu osób może być to, że jeszcze w XX wieku kompleks był domem dla wielu bezdomnych, którzy przejęli go niemal na własność. Wszystko zmieniło się dopiero w latach 30. XX wieku, gdy Alcazaba w Maladze została uznana za obiekt o dużej wartości historycznej. Tytuł ten pociągnął za sobą szereg zmian, które pozwoliły na renowację tego miejsca. Zrewitalizowano także zamkowe ogrody. Dziś w ich zakamarkach znajdziemy pachnące kwiaty, pięknie wycięte żywopłoty, urokliwe fontanny oraz wąskie strumyczki wody przepływające tuż pod naszymi stopami.

 

Teatr Rzymski (hiszp. Teatro Romano)

Ruiny Teatru Rzymskiego, MALAGA Hiszpania (Costa del Sol)
Ruiny Teatru Rzymskiego w Maladze

U stóp zamku Alcazaba znajdziemy ruiny Teatru Rzymskiego, który został odkryty w tym miejscu w 1951 roku. Teatr wzniesiono około I wieku przed naszą erą, w czasach panowania Oktawiana Augusta. Podobnie jak kiedyś, również dziś od czasu do czasu możemy zobaczyć tutaj spektakle teatralne (głównie w letnie, weekendowe wieczory). Zwiedzanie ruin teatru jest darmowe.

 

Zamek Gibralfaro (hiszp. Castillo de Gibralfaro)

To kolejna charakterystyczna budowla, jaką może pochwalić się Málaga. Castillo de Gibralfaro pamięta jeszcze czasy Fenicjan, którzy na terenach dzisiejszego miasta osiedlili się około 3000 lat temu. Wysokie wzgórze wydawało się idealnym punktem strategicznym (pozwalało z oddali zobaczyć zbliżającego się wroga), stąd szybko postanowiono wybudować w tym miejscu twierdzę. Także nazwa zamku Gibralfaro pochodzi z języka fenickiego – oznacza górę z latarnią morską.

 

Katedra w Maladze (Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación)

Málaga - genialne miasto położone w Andaluzji (Południowa Hiszpania) // Hispanico.pl
Katedra Wcielenia, Málaga

Jej budowa związana jest ze zdobyciem Malagi przez Ferdynanda Aragońskiego (1487). Jeszcze w tym samym roku, w którym udało się odbić miasto z rąk muzułmanów, podjęto decyzję o wybudowaniu katedry. Stanęła ona w miejscu dawnego meczetu, a za jej projekt odpowiadał Diego de Siloé.

Budowa Katedry Wcielenia trwała ponad 200 lat. Nie pozostało to bez znaczenia dla jej stylu architektonicznego. Szczególnie we wnętrzu katedry możemy zauważyć że jest to mieszanka gotyku i baroku. Charakterystyczną cechą katedry w Maladze jest także brak jednej wieży. Nie została ona jednak zniszczona podczas wojen czy trzęsień ziemi. Tak naprawdę – nigdy nie powstała. Powód takiego stanu rzeczy był dość prozaiczny – brak funduszy. Mimo to, świątynia została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców Malagi, którzy ochrzcili ją nazwą La Manquita (tłum. kobieta bez jednej ręki).

Choć wstęp do katedry jest płatny, to podczas niedzielnych mszy możemy wejść do jej wnętrza za darmo.  ZOBACZ TAKŻE: DARMOWE ATRAKCJE W MALADZE 

 

Kulturalne atrakcje w Maladze

Muzeum Picassa (Museo Picasso Málaga)

To miejsce, o którym wspomina każdy przewodnik po Hiszpanii. Jeśli swoją podróż po Hiszpanii rozpoczynasz od Malagi, to Muzeum Picassa po prostu musisz odwiedzć.
Muzeum Picassa w Maladze

Pablo Picasso i Antonio Banderas to dwie znane osobistości, które związane są z Malagą. Obaj panowie urodzili się w tym mieście, a ten pierwszy doczekał się nawet własnego muzeum. W otwartym w 2003 roku Museo Picasso Málaga znajdziemy ponad 280 prac artysty, które pochodzą z rodzinnych zbiorów. Kolekcja obejmuje nie tylko obrazy Picassa, ale także jego rzeźby, szkice, rysunki, wyroby grawerowane oraz prace z ceramiki.

Rzeźba Paloma Quiromántica, Pablo Picasso.
Rzeźba Paloma Quiromántica (Málaga), Pablo Picasso. W ciągu dnia łatwo ją pominąć, ponieważ ta część starego miasta jest zwykle pełna turystów.

Wycieczka po Muzeum Picassa to doskonała okazja zarówno do oglądnięcia dzieł tego artysty, jak i poznania szczegółów jego życia. Posłużą nam w tym celu liczne dokumenty i fotografie, które tam znajdziemy.

Oprócz wystawy stałej w muzeum organizowane są także wystawy czasowe. Niektóre z nich związane są bezpośrednio z postacią hiszpańskiego artysty, natomiast inne dotyczą całkiem innych kierunków w sztuce.

CIEKAWOSTKA: W Barcelonie również znajduje się bardzo cenione Muzeum Picassa.

Museo Carmen Thyssen Málaga

Museo Carmen Thyssen Málaga znajduje się się w renesansowym budynku Palacio de Villalón wzniesionym w tym miejscu w XVI wieku. Muzeum skupia swoją uwagę wokół XIX-wiecznego malarstwa hiszpańskiego z rejonu Andaluzji. Zbiory pochodzą głównie z kolekcji Carmen Thyssen-Bornemisza, a w stałej ekspozycji znajdziemy ponad 200 prac. Całość podzielona jest na cztery główne części:

 • Maestros Antiguos: pierwsza część wystawy obejmuje dzieła stworzone do XVI wieku.
 • Paisaje romántico y costumbrismo: odzwierciedlenie myśli romantycznej andaluzyjskich artystów.
 • Preciosismo y paisaje naturalista: ewolucja malarstwa hiszpańskiego w drugiej połowie XIX wieku.
 • Fin de siglo: malarstwo hiszpańskie z końca XIX wieku.

Oprócz stałej ekspozycji w Museo Carmen Thyssen Málaga odbywają się także wystawy czasowe. Dedykowane jest im na stałe czwarte piętro budynku, a dzieła które tam zwykle znajdziemy pochodzą z XVII-XX wieku z naciskiem na XIX i XX wiek.

 

Centrum Pompidou (Centre Pompidou Málaga)

Málaga - genialne miasto położone w Andaluzji (Południowa Hiszpania) // Hispanico.pl
Centre Pompidou Málaga – Centrum Sztuki Współczesnej, fot. Wikipedia

To miejsce trudno przeoczyć, bo przyciąga w nim już sam kształt – usytuowany przy porcie szklany, kolorowy sześcian. Centre Pompidou Málaga to centrum sztuki współczesnej, które otwiera przed nami najznamienitsze dzieła XX i XXI wieku. W stałej kolekcji znajdziemy ponad 90 prac artystycznych, które miały istotny wpływ na sztukę współczesną na świecie.

Kilka razy w roku Centre Pompidou Málaga organizuje także wystawy czasowe, które związane są ze sztuką współczesną. Nie brakuje również warsztatów i licznych wydarzeń artystycznych skierowanych do osób, które chciałyby wznieść swój poziom kreatywności na wyższy poziom. To także znakomite miejsce do odwiedzin razem z dziećmi, które będą miały okazję obcować ze sztuką w sposób bardziej interaktywny i bezpośredni niż zazwyczaj.

 

Museo de Málaga

Jeśli macie ochotę zobaczyć największe muzeum w Andaluzji (i piąte co do wielkości w Hiszpanii), to zapraszam do Museo de Málaga. Miejsce to można określić zarówno jako muzeum sztuki, jak i muzeum archeologiczne. Znajdziemy tu łącznie około 2000 dzieł (głównie obrazy i rzeźby) oraz ponad 15000 eksponatów pochodzących z wykopalisk archeologicznych.

 

Plaza de la Merced

Pablo Picasso - rzeźba na Plaza de la Merced // HIspanico.pl
Pablo Picasso – rzeźba na Plaza de la Merced.

Ten plac znajdziemy w dzielnicy La Merced. Był on integralną częścią miasta już w czasach rzymskiej kolonizacji. Od około XV wieku funkcjonował tutaj targ miejski, stąd dawna nazwa tego miejsca brzmiała Plaza del mercado (tłum. Plac targowy). Dziś jest to jeden z największych placów w całej Maladze. Turyści znają Plaza de la Merced przede wszystkim za sprawą Pabla Picasso, który urodził się w znajdującym się nieopodal domu. Nie sposób zresztą o tym zapomnieć, ponieważ na jednej z ławeczek znajdziemy rzeźbę tego hiszpańskiego artysty, z którą oczywiście każdy pragnie zrobić sobie zdjęcie :).

Plaza de toros de La Malagueta

Plaza de toros de La Malagueta // HIspanico.pl
Arena walk byków (Plaza de toros de La Malagueta)

Już po nazwie nietrudno się domyślić, że jest to arena walk byków. Zaprojektowana w stylu neomudéjar, istnieje w tym miejscu od 1876 roku. Plaza de toros de La Malagueta jest w stanie pomieścić 9032 widzów. Oprócz samej areny w budynku znajdują się również: stajnie, przebieralnie, miejsca przeznaczone dla administracji oraz to co interesuje szczególnie turystów – muzeum Museo Taurino Antonio Ordóñez. Oprócz odbywających się tutaj walk byków (dwie z nich przypadają zawsze w Wielki Tydzień), miejsce to jest wykorzystywane także do organizacji różnego rodzaju targów i innych lokalnych wydarzeń.

 

Pozostałe muzea w Maladze i miejsca związane ze sztuką:

 • Centro de arte contemporáneo de Málaga
 • Muzeum Wina (Museo del vino)
 • Colección del Museo Ruso
 • Interaktywne Muzeum Muzyki (Museo Interactivo de la Música de Málaga)

 

Przyrodnicze atrakcje w Maladze

Montes de Málaga

Wystarczy udać się około 5 km na północ od Malagi, aby naszym oczom ukazał się łańcuch górski Montes de Málaga. Najwyższym jego szczytem jest Cresta de la Reina mierzący 1032 m. Inne główne szczyty w tym łańcuchu to San Antón, Coronado i Monte Victoria.

Co ciekawe, dużą część wzniesień (prawie 5000 ha) zajmuje park naturalny Parque Natural Montes de Málaga. Kiedyś na tych terenach uprawiano oliwki, migdały i winorośl. Na początku XX wieku tereny te zostały jednak zalesione, a produkcja wina w tym miejscu ograniczyła się do minimum (głównie do celów edukacyjnych). Wybierając się na wycieczkę po Parque Natural Montes de Málaga, warto zabrać ze sobą lornetkę. Oprócz kameleonów, dzików czy rysi wprawne oko wyłapie też niektóre z występujących tu gatunków ptaków takich jak: jastrzębie, puchacze czy orzełki włochate.

Trekking po tych terenach raczej nie należy do najtrudniejszych. Na terenie parku istnieje około 50 km tras pieszych oraz 250 km tras rowerowych (te ostatnie o różnym stopniu trudności). Na terenie Parque Natural Montes de Málaga znajdziemy też muzeum, centrum edukacyjne oraz tereny przeznaczone na piknik.

 

Málaga, plaże, słońce – czy trzeba czegoś więcej?

Málaga - genialne miasto położone w Andaluzji (Południowa Hiszpania) // Hispanico.pl
W Maladze popularne są przekąski z owoców morza, sardynek i innych ryb.

Choć w Maladze nie brakuje długich, piaszczystych plaż, to tę najbardziej znaną znajdziemy tuż obok centrum miasta. Playa de La Malagueta, bo o niej mowa liczy około 1200 m długości i przyciąga na swój brzeg zarówno strudzonych zwiedzaniem turystów, jak i mieszkańców miasta. Podobnie jak inne plaże w Maladze, również Playa de La Malagueta ma bezpośredni dostęp do nadmorskiego bulwaru, co zdecydowanie zwiększa dostępność tego miejsca wśród osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Najbardziej charakterystycznym elementem plaży jest ogromnej wielkości napis malagueta. Nie trzeba pewnie wspominać, że zrobienie sobie zdjęcia w tym miejscu jest dosyć trudne. Na podobny pomysł wpadają bowiem pozostali turyści, co powoduje, że na naszym selfie zwykle znajdziemy się w towarzystwie jeszcze kilku innych osób :).

Wizyta na Playa de La Malagueta to także okazja do skosztowania owoców morza i innych lokalnych specjałów. Znajdziemy je w licznych, małych barach (hiszp. chiringuitos), które przyciągną nas wszechobecnym zapachem małych, grillowanych na ogniu sardynek. To danie to prawdziwy król nadmorskiej kuchni!

 

Parque de Málaga i Paseo del Parque

Paseo del Parque, Málaga // Hispanico.pl
Paseo del Parque w samym centrum Malagi.

Parque de Málaga zwany też Parque de la Alameda usytuowany jest niedaleko portu, w samym centrum miasta. Z wyglądu miejsce to nawiązuje do ogrodów śródziemnomorskich pełnych tropikalnych gatunków roślin. Jest to jeden z najważniejszych tego typu egzotycznych parków na południu Hiszpanii. To co zachwyca to jednak nie tylko roślinność. Ciągnący się wzdłuż parku deptak (Paseo del Parque) raz po raz odkrywa przed nami malownicze fontanny, rzeźby i ławeczki. Szczególnie latem, gdy skwar bywa nie do zniesienia, warto schronić się tutaj w cieniu drzew i odetchnąć chwilę przed dalszym zwiedzaniem miasta.

 

Okolice Malagi

FuengirolaTorremolinosBenalmádena

Plaże Benalmadeny - Odkryj wszystkie z nich i wybierz swoją ulubioną! // Hispanico.pl
Plaża Bil Bil, Benalmádena

Jeśli interesują Cię okolice Malagi, to te trzy miasta z pewnością powinny przykuć Twoją uwagę. Na każde z nich warto poświęcić przynajmniej jeden dzień, bo nie brakuje tu atrakcji, które zatrzymają nas na dłużej. W przypadku Torremolinos będzie to z pewnością Park Krokodyli, piękny ogród botaniczny Molino de Inca czy Muzeum Tatuażu. Benalmádena zaskoczy nas z kolei swoim delfinarium Selwo Marina, motylarium Mariposario de Benalmádena oraz zamkami El Bil Bil i Castillo de Colomares. Fuengirola to natomiast nie lada gratka dla miłośników sportów wodnych! Wszystkie trzy miasta dysponują też znakomitymi plażami, które pozwalają czerpać z pobytu w Andaluzji wszystko to, co najlepsze.

 

Marbella

Marbella - miasto przepychu, luksusu i klasycznego piękna // Hispanico.pl

Położona godzinę drogi od Malagi Marbella to miasto, którego drugie imię brzmi Luksus. Swoje posiadłości mają tu największe gwiazdy (np. Antonio Banderas, George Clooney). Tutaj też znajduje się dom króla Arabii Saudyjskiej uważany za kopię Białego Domu z Waszyngtonu. Luksusowe butiki, warte miliony dolarów jachty, pola golfowe przystosowane do gry nocą – to wszystko znajdziesz właśnie w Marbelii!

 

Ronda

Ronda - atrakcje turystyczne w mieście wzruszeń // Hispanico.pl
Ronda i most Puente Nuevo

Choć wycieczka do Rondy nie należy do najkrótszych (w zależności od wybranej trasy 90-120 minut), to to urocze miasto spodoba się każdemu, w kim drzemie nutka romantyka. Tutejsza starówka uważana jest za jedną z najbardziej urokliwych w całej Andaluzji. Ronda może się też pochwalić niesamowitym mostem, który budzi tyle samo zachwytu co przerażenia. Wznoszący się blisko 100 metrów nad przepaścią Puente Nuevo to jeden z najczęściej fotografowanych mostów w Hiszpanii. W mieście znajdziemy także kilka innych, ciekawych zabytków takich jak: Pałac Mondragón, kościół Santa María de Mayor czy Casa del Rey Moro.

 

Rincón de la Victoria

Tę niewielką miejscowość znajdziemy około 15 km od Malagi. Jest kilka powodów, które powinny skutecznie zachęcić Cię do odwiedzin w tym miejscu. Pierwszy z nich to Jaskinia Skarbów (Cueva del Tesoro). Jest to jedyna znana jaskinia w Europie (i jedna z trzech na świecie), która w całości powstała pod wodą. Rincón de la Victoria to także dobre miejsce dla miłośników historii. Tereny dzisiejszego miasta były zamieszkiwane już w erze paleolitu. Znajdziemy tu też pozostałości po murach wybudowanych 1000 lat p.n.e., a także

 • XVIII-wieczny zamek Castillo de Bezmiliana
 • stanowisko archeologiczne Yacimiento romano de Torre de Benagalbón z pozostałościami z VIII-III wieku p.n.e.
 • park archeologiczny o powierzchni 90 000 m2

 

Caminito del Rey

El Caminito del Rey - najgroźniejszy pieszy szlak w Hiszpanii // Hispanico.pl
Okolice Malagi i wybrzeża Costa del Sol obfitują w tak ekstremalne atrakcje jak na przykład pieszy szlak El Caminito del Rey.

Miłośnicy adrenaliny będą z pewnością zachwyceni tym, że zaledwie godzinę drogi od Malagi znajduje się ekstremalny pieszy szlak ciągnący się wzdłuż skalnych ścian na wysokości około 400 metrów nad ziemią. Do końca XX wieku Caminito del Rey uważany był za jeden z najgroźniejszych szlaków na świecie. Gdy w latach 1999-2000 zginęło na nim kilku turystów, El Caminito został zamknięty dla odwiedzających. Po licznych renowacjach i zabezpieczeniu trasy szlak został ponownie otwarty w 2015 roku.

 

Białe wioski Andaluzji – Ruta de los Pueblos Blancos

Ruta de los Pueblos Blancos - Białe miasta Andaluzji | Hiszpania // Hispanico.pl
Widok na miasteczko Arcos de la Frontera (Ruta de los Pueblos Blancos)

Jednym ze sposobów na zwiedzanie Andaluzji jest poruszanie się Szlakiem Białych Miasteczek. Obejmuje on 19 niewielkich miejscowości położonych w paśmie górskim Sierra de Grazalema. Wszystkie z nich mają jedną charakterystyczną cechę – pełne są pomalowanych na biało domów.

 


Popularne hotele w Maladze

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Andaluzja Przewodnik - Pobierz Darmowy Przewodnik po Andaluzji

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Almería Pustynia Tabernas (Desierto de Tabernas), Park rozrywki Oasys MiniHollywood, Park rozrywki Fort Bravo, zamek Castillo de Tabernas, park naturalny Cabo de Gata, góry Sierra Alhamilla. Popularne miasta: Almería
Kadyks Park Narodowy Doñana, Tańczące konie w Jerez de la Frontera. Popularne miasta: Kadyks, TarifaSetenil de las bodegasJerez de la Frontera, Arcos de la Frontera, Conil de la Frontera, Chiclana de la Frontera, Zahara de la Sierra, El Palmar de Vejer, Los Caños de Meca, El Puerto de Santa María, Zahara de los Atunes, 
Córdoba Wielki Meczet (La Mezquita). Popularne miasta: Córdoba
Granada AlhambraAlbaicín - Dawna dzielnica arabska, Sacromonte - Dawna dzielnica cygańska. Popularne miasta i rejony: GranadaSierra Nevada
Huelva Park Narodowy Doñana, Klasztor La Rábida. Popularne miasta w prowincji Huelva: Huelva, Palos de la Frontera
Jaén Popularne miasta: Jaén
Málaga Zamek Gibralfaro, La Alcazaba, Katedra w MaladzeTeatr Rzymski, Muzeum Picassa, szlak Caminito del Rey, Pałac Arcybiskupa (Palacio Episcopal), Museo Carmen Thyssen Málaga, park naturalny Sierra de las Nieves, pasmo górskie Serranía de Ronda, starożytne ruiny La Ciudad Romana de Acinipo, jaskinia Cueva de la Pileta, Bioparc Fuengirola, Orchidarium Estepona, park wodny Parque Acuático Mijas, Fabryka czekolady w Mijas, Muzeum Cukru w Torre del Mar, Jaskinia Cueva de Nerja, rezerwat Reservatauro Ronda, akwarium Sea Life Benalmádena, ogród zoologiczny Selwo Aventura, ruiny zamku Castillo de San Luís, Plaza de Toros w Rondzie, Museo Lara w Rondzie, Alameda del Tajo, kościół Iglesia de Santa María la Mayor w Rondzie, kościół Iglesia del Espíritu Santo w Rondzie, mosty Puente Nuevo (Nowy Most)  i Puente Viejo (Stary Most) oraz przepaść El Tajo w Rondzie, Pałac Mondragón, Kopalnia wody i Casa del Rey Moro, pustelnia La Ermita de la Virgen de la Cabeza, Muzeum Bandytów (Museo del Bandolero), Plaże Benalmadeny. Popularne miasta: Málaga, Ronda, Marbella, Torremolinos, FuengirolaBenalmádena, Estepona, Cuevas del Becerro, Jimera de Líbar, Mijas, Villanueva de Tapia, La Línea de la Concepción, zatoka Bahía Dorada, San Pedro de Alcántara, Rincón de la Victoria, NerjaJúzcar, Torre del Mar
Sewilla Katedra w Sewilli (Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla), Alkazar w Sewilli, Archiwum Indii, Złota Wieża, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Dom Piłata (Casa de Pilatos), dawna Fabryka Tytoniu, Arena walk z bykami, zabytkowy Szpital Miłosierdzia, Muzeum Sztuk Pięknych, zabytkowy Ratusz, Kościół Zbawiciela, Park Marii Luizy (Parque de María Luisa), Plac Hiszpański (Plaza de España), Metropol Parasol, stanowisko archeologiczne Itálica, Park Narodowy Doñana. Parki rozrywki: Isla Mágica, Aquopolis Sevilla, Aventura Sevilla. Popularne miasta: Sewilla
Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria
Zobacz także: Szlak Białych Miast Andaluzji   |   Darmowe atrakcje w Maladze   |   Pogoda w Maladze   |   Pogoda w Sewilli

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnnaMateuszEwa Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anna
Anna

W kwestii noclegu polecam hotel Gran Marques de Larios. Ogólnie Malaga to świetne miasto na mały city break. Patrząc na ostatnie oferty tanich lotów last minute można tu spędzić długi weekend już za kilkaset zł od osoby. A na zakupy również polecam Mercado central de atarazanas.

Mateusz
Mateusz

W okolicy Malagi polecam parki rozrywki Aqualand Torremolinos, Selwo Marina i Tivoli World. W samej Maladze do spokojnego spędzenia czasu dobrze nadają się parki, ogrody botaniczne (np Jardines de Puerta Oscura ) i najlepsze plaże jakie znam! Przyjemnie spaceruje się po Alameda Principal i w okolicy Plaza de la Constitución. Zakupy spożywcze robiliśmy z żoną na Mercado de Atarazanas – super świeże produkty, które sprzedawcy pozwalają czasem skosztować przed zakupem (centra handlowe wymiękają przy takich miejscach!). Kilka razy odwiedziliśmy też knajpkę Tapeo de Cervantes – mają pyszne tapas!!

Ewa
Ewa

Wspaniałe artykuły które czyta się z wielką przyjemnoscią