Oceanarium w Barcelonie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Mówi się, że obok Sagrady Familii, Parku Güell i Camp Nou to czwarta największa atrakcja w Barcelonie. Przyjrzyjmy jej się zatem z bliska!

Oceanarium w Barcelonie (L’Aquarium de Barcelona) zostało otwarte w 1995 roku i do dziś jest jednym z największych tego typu miejsc w Europie. W 35 akwariach mieszka tutaj 450 gatunków różnych zwierząt (łącznie około 11 000 okazów). Cały obiekt znany jest przede wszystkim z tego, że poświęcony jest w dużej mierze tematyce Morza Śródziemnego.

Ciekawostki w Akwarium

Jednym z ciekawszych rozwiązań w Oceanarium w Barcelonie jest długi na 80 metrów podwodny tunel. Podobny znajdziemy także w Oceanarium w Walencji, jednak zasadnicza różnica tkwi w sposobie korzystania z tej części akwarium.

Podczas gdy w Walencji użyjemy do tego siły własnych nóg, w Barcelonie możemy skorzystać także z „ruchomego chodnika” prowadzącego przez tunel. Rozwiązanie nietypowe, choć osobiście mam mieszane uczucia, co do jego faktycznej przydatności… Z drugiej strony pozwala to uniknąć tłoku w tunelu, który mógłby być problemem szczególnie w szczycie sezonu.

W Oceanarium w Barcelonie żyje około 11 000 zwierząt
W Oceanarium w Barcelonie żyje około 11 000 zwierząt

Atrakcje w L’Aquarium de Barcelona

Ruchomy chodnik to jednak nie jedyna atrakcja w L’Aquarium. Podobnie jak w wielu innych oceanariach w Hiszpanii również tutaj na turystów czeka kilka dodatkowych sposobów na to, aby urozmaicić swoją wizytę w oceanarium.

Rekiny w Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji w tym miejscu
Rekiny w Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji w tym miejscu

Pierwsza z nich to możliwość nurkowania z rekinami. Nie jest to co prawda największe rekinarium w Hiszpanii, jednak pojemność na poziomie 3,7 mln litrów wody, pływające wokół rekiny i tysiące innych ryb i tak potrafią wywołać gęsią skórkę! Taki nietypowy sposób oglądania tych drapieżników, oprócz porządnego zastrzyku adrenaliny, daje także możliwość zrobienia im zdjęć lub nagrania filmu z bardzo bliskiej odległości.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w nurkowaniu, a z rekinami nie jesteś za pan brat, możesz wybrać także opcję nurkowania w klatce. Taka osłona skutecznie uniemożliwi bliski kontakt z tymi zwierzętami, dzięki czemu poczujesz się bezpieczniej.

Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście
Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście

Specjalnie dla dzieci w wieku 8-12 lat Oceanarium w Barcelonie przygotowuje cykliczne wydarzenia pod hasłem „Noc z rekinami”. To nietypowe doświadczenie daje najmłodszym możliwość spędzenia nocy w otoczeniu ponad 8000 ryb i morskich stworzeń, w tym oczywiście także rekinów. Dzieci mogą przekonać się na własne oczy, jak wygląda ich aktywność o zmierzchu i w jaki sposób ocean budzi się do życia o poranku.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Oceanarium w Barcelonie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 19:30 lub dłużej (w zależności od miesiąca)
  • Adres: Moll d’Espanya del Port Vell, s/n 08039 Barcelona
  • Kup bilety na GetYourGuide


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w Katalonii

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
BarcelonaAtrakcje w Barcelonie: Dzielnica gotycka Barri Gòtic, deptak La Rambla, wzgórze Montjuïc, kolejka linowa Telefèric de Montjuïc, magiczne fontanny Font Màgica, targ miejski La Boqueria, park Laberint d’Horta Park, Teatr operowy Gran Teatre del Liceu, miasteczko Poble Espanyol, Stadion Camp Nou (FC Barcelona), budynek Torre Agbar, oceanarium w Barcelonie, ogród zoologiczny w Barcelonie, ogród botaniczny w Barceloniepark rozrywki Tibidabo, Pałac Muzyki Katalońskiej, Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii, Muzeum Picassa, Muzeum Archeologiczne Katalonii, Park Miniatur Catalunya en Miniatura, Muzeum Egipskie, CosmoCaixa Barcelona, Muzeum figur woskowych w Barcelonie, Muzeum Historii Barcelony, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie, pałac Generalitat (siedziba autonomicznego rządu Katalonii), Bazylika La Mercé, kawiarnia Els Quatre Gats, katedra św. Eulalii, pozostałości świątyni Augustusa, kawiarnia Els Quatre Gats, Muzeum Erotyki, kościół Santa María del Mar, Port Vell, Plaça de Catalunya, Parc de la Ciutadella, Parc de Collserola, Casa Amatller, Palau Güell, Passeig de Gràcia - luksusowa ulica w Barcelonie, Colonia Güell i Krypta Gaudiego, Klasztor Montserrat, Muzeum sztuki współczesnej MOCO, Palau Dalmases, Muzeum sztuki współczesnej Fundació Joan Miró, Muzeum Historii Katalonii, Ice Bar, Park wodny Illa Fantasia, Muzeum CzekoladyCiekawe dzielnice i dystrykty Barcelony: El Raval, El Born, Sant Pere, Les Corts. Zabytki Gaudiego: Sagrada Familia, Park Güell, Casa Milà (La Pedrera), Casa Batlló, Pabellones Güell, Bellesguard, Casa Vicens, Casa Calvet, Jardines de Artigas. Popularne miasta: Barcelona, Torrelles de Llobregat, Calella, Hospitalet de Llobregat, Tarrasa, Badalona, Sabadell, Mataró, Santa Coloma de Gramanet, San Cugat del Vallés, Cornellá de Llobregat, San Baudilio de Llobregat, Rubí, Manresa, Villanueva y Geltrú, Viladecans, Casteldefels, El Prat de Llobregat, Granollers, Sardañola del Vallés, Mollet del Vallès, Gavá, Sant Antoni de Vilamajor, Sitges, Santa Susanna, Sabadell, Pineda de Mar, Canet de Mar, Sant Iscle de Vallalta, Arenys de Mar, Santa Margarida de Montbui, Sant Pol de Mar
GironaAtrakcje w Gironie: Muzeum Salvadora Dali w Figueres, Muzeum Miniatur i Mikrominiatur Micromundi, Muzeum Kiełbasy, Park rozrywki Marineland Catalunya, zamek w Púbol, Garrotxa - Kraina wygasłych wulkanów. Popularne miasta: GironaFigueres, Besalú, Blanes, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Olot, Salt, Palafrugell, San Felíu de Guixols, Roses, Bañolas, Palamós, Santa Coloma de Farnés, Castellón de Ampurias, Torroella de Montgrí, La Bisbal del Ampurdán, Ripoll, Castillo de Aro, Calonge, La Escala, Cassá de la Selva, Castellfollit de la Roca, Tamariu, Malgrat de Mar, Cadaqués, Púbol, Sant Feliu de Guíxols 
LleidaPopularne miasta: Lleida (Lérida), Tárrega, Balaguer, Mollerusa, La Seo de Urgel, Cervera, Solsona, Alcarrás, Guisona, Almacellas, Santes Creus
TarragonaAtrakcje w Tarragonie: Park rozrywki PortAventura, rezerwat przyrody Delta del Ebro, Ferrari LandPopularne miasta: Tarragona, Reus, Vendrell, Tortosa, Cambrils, Salou, Valls, Calafell, Amposta, Vilaseca, Deltebre, El Vendrell
Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella,
Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie,
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne