Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiZabytki Barcelony - Poznaj najważniejsze TOP 10

Zabytki Barcelony – Poznaj najważniejsze TOP 10

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Zabytki w Barcelonie to temat rzeka. Jest ich tak wiele, że nawet dwutygodniowy urlop nie wystarczy, aby zobaczyć je wszystkie.

Zanim więc wybierzesz się na zwiedzanie stolicy Katalonii, poznaj najważniejsze zabytki w Barcelonie, które powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający to miasto.

Sagrada Familia

La Sagrada Familia - Bazylika w Barcelonie (Hiszpania)
La Sagrada Familia – Bazylika w Barcelonie (Hiszpania)

Zobacz od środka, jak wygląda jeden z najważniejszych zabytków w Barcelonie. Sagrada Familia przez wielu uważana jest za najważniejsze dzieło Antonio Gaudiego. Budowany od ponad 130 lat kościół finansowany jest wyłącznie z dobrowolnych datków i biletów sprzedawanych odwiedzającym. Jego popularność jest tak duża, że nie ma dnia, aby przed wejściem nie gromadziła się długa kolejka chętnych do jego odwiedzenia. Właśnie z tego powodu, przed wizytą warto kupić bilet, który pozwoli Ci uniknąć wielogodzinnego stania lub sytuacji, w której wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Park Güell

Park Güell w Barcelonie
Park Güell w Barcelonie

Kolejne emblematyczne dzieło Gaudiego to Park Güell. Niewiele osób wie, że pierwotnie miało to być osiedle mieszkalne! Niestety po wzniesieniu pierwszych budynków okazało się, że brakuje chętnych do zamieszkania w nim, w związku z czym inwestycja została porzucona. Z czasem została ona przejęta przez władze miasta, które postanowiły utworzyć w tym miejscu park. Dziś jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Barcelonie nie tylko przez turystów, ale także przez samych mieszkańców.

Casa Vicens

CASA VICENS - Zabytkowy dom w Barcelonie
CASA VICENS – Zabytkowy dom w Barcelonie

A oto kolejne dzieło Gaudiego, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piękny dom Casa Vicens został wzniesiony w latach 1883-1885 i był jedną z pierwszych ważniejszych prac katalońskiego architekta. W budynku zachwyca przede wszystkim piękna ornamentyka, którą możemy podziwiać zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Casa Batlló

Mówi się, że Barcelona to miasto Gaudiego, bo właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabytków tego artysty. Na zdjęciu Casa Batlló.
Mówi się, że Barcelona to miasto Gaudiego, bo właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabytków tego artysty. Na zdjęciu Casa Batlló.

„Dom Kości” – tak mówią o nim mieszkańcy Barcelony. Bo w rzeczy samej w fasadzie Casa Batlló znajdziemy wiele elementów, które nawiązują do wyglądu kości i czaszek. Bardziej wnikliwi dostrzegą jednak także wiele innych elementów, które odwołują się między innymi do tematyki religijnej (np. dach przypominający smoka zbitego przez św. Jerzego – patrona Katalonii).

Casa Milà (La Pedrera)

Casa Mila (La Pedrera) - Kamienica Gaudiego w Barcelonie
Casa Mila (La Pedrera) – Kamienica Gaudiego w Barcelonie

Nie każdy Katalończyk jest fanem Casa Milà. A to z powodu jego wyglądu, który zdaniem niektórych przypomina… kamieniołom! Jakby nie patrzeć jest to jedno z najważniejszych dzieł Gaudiego, dlatego nie można go przeoczyć podczas pobytu w Barcelonie. Bilet do Casa Milà obejmuje nie tylko wejście bez kolejki, ale także audioprzewodnika, z którego dowiesz się więcej na temat historii powstania tego niezwykłego budynku.

Poble Espanyol

El Poble Espanyol - Wioska Hiszpańska w Barcelonie
El Poble Espanyol – Wioska Hiszpańska w Barcelonie

Czy można zobaczyć całą Hiszpanię, odwiedzając jedynie Barcelonę? Owszem! W tym celu udaj się do Poble Espanyol – tzw. hiszpańskiego Miasteczka, w którym zobaczysz architekturę charakterystyczną dla różnych regionów Hiszpanii. Miejsce to powstało z okazji odbywającej się w 1929 roku wystawy EXPO. Co ciekawe, miało ono zostać wyburzone po zakończeniu tego wydarzenia, jednak jego popularność była tak duża, że władze miasta postanowiły je zachować. Dziś jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych, jak możemy zobaczyć w stolicy Katalonii.

Dzielnica gotycka (Barri Gòtic)

Most Biskupów (Pont del Bisbe) w Dzielnicy Gotyckiej (Barrio Gótico) w Barcelonie
Most Biskupów (Pont del Bisbe) w Dzielnicy Gotyckiej (Barrio Gótico) w Barcelonie

Dzielnicy gotyckiej w Barcelonie nie sposób przeoczyć, bo jest to miejsce wprost uwielbiane przez turystów. Roi się tu nie tylko od zabytków, ale i klimatycznych ciasnych uliczek, czy znakomitych kawiarni, sklepów i restauracji. Aby jednak poznać wszystkie ciekawostki i osobliwości związane z tym miejscem, warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych zakamarkach tej części Barcelony.

Pałac Muzyki Katalońskiej

Pałac Muzyki Katalońskiej w Barcelonie
Pałac Muzyki Katalońskiej w Barcelonie

Pałac Muzyki Katalońskiej to ikona modernizmu w Barcelonie. Tak naprawdę zachwyca już z zewnątrz, jednak to co zobaczysz w środku całkowicie przerośnie Twoje oczekiwania! Daj się porwać niesamowitej feerii barw, kształtów i rozwiązań architektonicznych, których trudno szukać w innym tego typu budowlach. Podczas tej wycieczki będziesz mieć też okazję zwiedzenia sal, które normalnie nie są dostępne dla turystów.

Gran Teatre del Liceu

Gran Teatre del Liceu w Barcelonie
Gran Teatre del Liceu w Barcelonie

Do teatru i opery zwykle chodzi się na spektakle lub koncerty. W przypadku Gran Teatro del Liceu w Barcelonie mówimy jednak o jednym z największych i najpiękniejszych teatrów w Europie. A to oznacza, że możesz go odwiedzić także w ramach pół godzinnej wycieczki z audioprzewodnikiem. Zobacz jego wytworne wnętrze, przepych i poznaj historię tego niezwykłego miejsca.

Recinte Modernista Sant Pau

Recinte Modernista Sant Pau, Barcelona
Recinte Modernista Sant Pau, Barcelona

Wybierz się na wycieczkę po największym na świecie kompleksie secesyjnym Recinte Modernista Sant Pau. Odkryj piękną architekturą z początku XX wieku zaprojektowaną przez Lluísa Domènecha – najwybitniejszego katalońskiego architekta z czasów secesji.

Hotele w Barcelonie


 Darmowe przewodniki po Hiszpanii

Inne atrakcje w Katalonii

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
ProwincjaAtrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
BarcelonaAtrakcje w Barcelonie: Dzielnica gotycka Barri Gòtic, deptak La Rambla, wzgórze Montjuïc, kolejka linowa Telefèric de Montjuïc, magiczne fontanny Font Màgica, targ miejski La Boqueria, park Laberint d’Horta Park, Teatr operowy Gran Teatre del Liceu, miasteczko Poble Espanyol, Stadion Camp Nou (FC Barcelona), budynek Torre Agbar, oceanarium w Barcelonie, ogród zoologiczny w Barcelonie, ogród botaniczny w Barceloniepark rozrywki Tibidabo, Pałac Muzyki Katalońskiej, Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii, Muzeum Picassa, Muzeum Archeologiczne Katalonii, Park Miniatur Catalunya en Miniatura, Muzeum Egipskie, CosmoCaixa Barcelona, Muzeum figur woskowych w Barcelonie, Muzeum Historii Barcelony, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie, pałac Generalitat (siedziba autonomicznego rządu Katalonii), Bazylika La Mercé, kawiarnia Els Quatre Gats, katedra św. Eulalii, pozostałości świątyni Augustusa, kawiarnia Els Quatre Gats, Muzeum Erotyki, kościół Santa María del Mar, Port Vell, Plaça de Catalunya, Parc de la Ciutadella, Parc de Collserola, Casa Amatller, Palau Güell, Passeig de Gràcia - luksusowa ulica w Barcelonie, Colonia Güell i Krypta Gaudiego, Klasztor Montserrat, Muzeum sztuki współczesnej MOCO, Palau Dalmases, Muzeum sztuki współczesnej Fundació Joan Miró, Muzeum Historii Katalonii, Ice Bar, Park wodny Illa Fantasia, Muzeum CzekoladyCiekawe dzielnice i dystrykty Barcelony: El Raval, El Born, Sant Pere, Les Corts. Zabytki Gaudiego: Sagrada Familia, Park Güell, Casa Milà (La Pedrera), Casa Batlló, Pabellones Güell, Bellesguard, Casa Vicens, Casa Calvet, Jardines de Artigas. Popularne miasta: Barcelona, Torrelles de Llobregat, Calella, Hospitalet de Llobregat, Tarrasa, Badalona, Sabadell, Mataró, Santa Coloma de Gramanet, San Cugat del Vallés, Cornellá de Llobregat, San Baudilio de Llobregat, Rubí, Manresa, Villanueva y Geltrú, Viladecans, Casteldefels, El Prat de Llobregat, Granollers, Sardañola del Vallés, Mollet del Vallès, Gavá, Sant Antoni de Vilamajor, Sitges, Santa Susanna, Sabadell, Pineda de Mar, Canet de Mar, Sant Iscle de Vallalta, Arenys de Mar, Santa Margarida de Montbui, Sant Pol de Mar
GironaAtrakcje w Gironie: Muzeum Salvadora Dali w Figueres, Muzeum Miniatur i Mikrominiatur Micromundi, Muzeum Kiełbasy, Park rozrywki Marineland Catalunya, zamek w Púbol, Garrotxa - Kraina wygasłych wulkanów. Popularne miasta: GironaFigueres, Besalú, Blanes, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Olot, Salt, Palafrugell, San Felíu de Guixols, Roses, Bañolas, Palamós, Santa Coloma de Farnés, Castellón de Ampurias, Torroella de Montgrí, La Bisbal del Ampurdán, Ripoll, Castillo de Aro, Calonge, La Escala, Cassá de la Selva, Castellfollit de la Roca, Tamariu, Malgrat de Mar, Cadaqués, Púbol, Sant Feliu de Guíxols 
LleidaPopularne miasta: Lleida (Lérida), Tárrega, Balaguer, Mollerusa, La Seo de Urgel, Cervera, Solsona, Alcarrás, Guisona, Almacellas, Santes Creus
TarragonaAtrakcje w Tarragonie: Park rozrywki PortAventura, rezerwat przyrody Delta del Ebro, Ferrari LandPopularne miasta: Tarragona, Reus, Vendrell, Tortosa, Cambrils, Salou, Valls, Calafell, Amposta, Vilaseca, Deltebre, El Vendrell
Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella,
Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie,
 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne