PortAventura – Najlepszy Park Rozrywki 2016
5 (100%) 1 vote

O tym, że PortAventura zasługuje na miano Najlepszego Parku Rozrywki w Hiszpanii wie prawdopodobnie każdy, kto choć raz odwiedził to miejsce.

W plebiscycie na Najlepszy Park Rozrywki 2016 organizowanym przez serwis TripAdvisor to właśnie PortAventura zajął pierwsze miejsce! Co sprawia, że ten znajdujący się kilkadziesiąt kilometrów od Barcelony lunapark odwiedza rocznie ponad 3 mln osób?

Hej Przygodo!

PortAventura to największy i najpopularniejszy park rozrywki w Hiszpanii i szósty w Europie. Znajduje się tutaj Shambhala, czyli najwyższy rollercoaster na naszym kontynencie (76m), który rozwija prędkość powyżej 130km/h! To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej w morzu atrakcji, jakie czekają na Ciebie w tym miejscu.

PortAventura - Najlepszy Park Rozrywki 2016 // Hispanico.pl
Fot. www.portaventurablog.com

Miasteczko PortAventura podzielone jest na kilka kategorii tematycznych, z których każda ma do zaoferowania rozrywkę w innym klimacie:

  • Mediterrània – inspirowana napiękniejszymi widokami, które znaleźć można w okolicy Morza Śródziemnego. W tej urzekającej wiosce rybackiej znajdziesz zarówno zapierające dech w piersiach kolejki, jak i atrakcje dla młodszych członków rodziny.
  • Polynesia – idealna dla miłośników tropikalnej dżungli i Indian! Czekają tu na Ciebie m.in. niesamowite spływy po wodospadach, „indiańskie show” oraz sklep z pamiątkami w indiańskim stylu.
  • China – w tym miejscu odbędziesz podróż po kulturze starożytnych Chin. Tutaj znajduje się wspomniana już wcześniej Shambhala i zawracający w głowie rollercoaster Dragon Khan, który zawiera aż 8 pętli!
  • Far West – dziki zachód jeszcze nigdy nie był tak blisko! Tutaj możesz poczuć się jak prawdziwy kowboj. Oprócz atrakcji znanych dotychczas tylko z westernu, czekają tu na Ciebie także sklepy i restauracje spójne z klimatem całej krainy.
  • SésamoAventura – w tej krainie największymi gwiazdami są dzieci! To właśnie z myślą o nich stworzono tę część parku, która zapewnia rozrywkę o nieco mniejszym poziomie adrenaliny…
  • México – miłośnicy kultury Majów poczują się w tym miejscu, jak w domu! Uliczki stylizowane na małe meksykańskie pueblo, niesamowite “karuzele” oraz pokazy artystyczne to najlepsze co może spotkać Cię w tym miejscu!

To jednak nie koniec atrakcji, które można znaleźć w PortAventura. Twórcy parku wciąż rozwijają jego koncepcję, a pierwsze efekty tego będziemy mogli zobaczyć już w 2017 roku. Wtedy bowiem zostanie otwarta siódma kraina o nazwie “Ferrari Land”. Nie trudno się domyślić, że najbardziej ucieszą się z niej fani zawrotnych prędkości!

Gdzie, kiedy i za ile…

PortAventura jest czynny od marca do listopada. Na wizytę do lunaparku można jednak wybrać się także w wybrane dni (głównie weekendy) w okresie jesienno-zimowym. Na stronie internetowej parku znajduje się kalendarz szczegółowo przedstawiający dni i godziny otwarcia w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto zajrzeć tam, planując urlop.

Na terenie parku znajduje się kilka hoteli, które pozwalają jeszcze bardziej oderwać się od rzeczywistości i nie tracić czasu na dodatkowe dojazdy. Aby nie przesadzać z euforycznym nastawieniem, warto dodać, że za taką przyjemność w przypadku jednej osoby przyjdzie nam zapłacić ok. 280-480 € za dobę…

Park usytuowany jest niedaleko miasteczka Salou, 10 km od Tarragony i 90 km od Barcelony. Najłatwiej dostać się tam samochodem, choć podróż innymi środkami transportu również jest możliwa. Z lotnisk El Prat de Llobregat Airport i Reus Airport odjeżdżają autobusy, które podwiozą nas pod sam PortAventura. Do parku można dotrzeć też pociągiem, taksówką lub autem z wypożyczalni. W przypadku tej ostatniej warto postawić na GoldCar, ponieważ jako przyszli klienci parku, otrzymamy tam 20% zniżki na wypożyczenie samochodu.

Koszt wizyty w PortAventura to w wersji podstawowej 45€ od osoby. W tej cenie otrzymujemy bilet na jednodniowy pobyt w parku. Oprócz tego do dyspozycji zainteresowanych oddano także inne typy biletów, które obejmują np. kilkudniowe wizyty w parku. Aktualną ofertę najlepiej jest sprawdzać na oficjalniej stronie internetowej PortAventura, gdzie istnieje także możliwość zakupu biletu on-line. Polecam, jeśli nie chcecie tracić czasu w kolejkach!

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar